Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety v Paname

18. 6. 2019

1. Casco Viejo – stará Panama

Tam, kde sa narodili všetci, čo stvorili súčasnú Panamu. Romantické, historické, dýchajúce jedinečnou atmosférou a napriek veľkej hustote osídlenia tak trochu aj mesto duchov. Casco Viejo je jedna z najstarších štvrtí Panama City a kultúrny klenot tohto veľkomesta. Terajšia podoba Casco Viejo a väčšiny tohto starého mesta vás vizuálne presunie niekam do roku 1950. V súčasnosti je to miesto, kde sa viete výborne najesť, spoznať panamskú kultúru a vychutnať si na slnečnej terase karibský rum s cigárou. A keď sa zotmie, nájdete tu jedny z najlepších klubov v meste.

2. Panamský prieplav z rozhľadne Miraflores

Miesto, ktoré preslávilo Panamu v svetovom merítku a aj po 100 rokoch od svojho vzniku patrí medzi divy sveta. Nápad spojiť Tichý a Atlantický oceán vznikol už veľmi, veľmi dávno – napokon sa ho podarilo zrealizovať a dokončiť až v roku 1919. Jeho veľkoleposť si uvedomíte až v momente, keď sa budete dívať z výhliadkovej budovy umiestnenej hneď pri jednej z komôr, kadiaľ prechádzajú najväčšie nákladné či dovolenkové lode sveta. Je až neuveriteľné, že počas stavby prieplavu zomrelo viac ako 30-tisíc ľudí z čoho najväčšiu časť spôsobili choroby ako malária.

3. Bicyklom po promenáde Amador Causeway

Najštýlovejší výlet v hlavnom meste? Nepochybne na bicykli po Amador Causeway. A teraz nemáme na mysli klasické bicyklovanie po meste, ale po najfotogénickejšej promenáde v Paname. Bicykel si požičiate kdekoľvek cestou na promenádu a prejdite s ním až na samotný koniec cesty do prístavu. Lenže nie do hocijakého. Bicyklovať budete celý čas po ceste lemovanej palmami, pričom na jednej strane budete vidieť ultimátnu panorámu mesta a na druhej strane medzinárodné lode prechádzajúce Panamský prieplav.

4. Ancon Hill – dažďový prales uprostred mesta

Ancon Hill je kopec plný zelene, stromov a pochopiteľne aj domov rôznych zvieratok. A to všetko s výhľadom na najmodernejšie centrum mesta! Či už sa rozhodnete ho vybehnúť alebo len tak vyšliapať, v oboch prípadoch budete spokojní. Výhľad odtiaľ stojí za to a hodil by si na pohľadnicu.

5. To najlepšie z mora na rybárskom trhu

Dať si rybu od miestnych rybárov s výhľadom na more, to je sen každého dovolenkára. V Panama City je jedno miesto, kde sa podávajú výhradne len ryby a plody mory. Rybársky trh na konci promenády Avenida Balboa. Rybu si môžete dať spolu s miestnymi alebo si ju vziať domov a tam si ju pripraviť.

6. Drink v najvyššie položenom bare

Nachádza sa na samom vrchu budovy Hard Rock Hotelu, na šesťdesiatom druhom poschodí a je to aktuálne najvyššie položený bar s diskotékou v Latinskej Amerike. Volajú ho skratkou BITS, teda Bar in the Sky (bar v oblakoch). Tú výšku si naplno uvedomíte vo chvíli, kedy vás výťah behom pár sekúnd dopraví na strechu hotela. Celý bar je obklopený zábradlím zo skla a svojim návštevníkom ponúka úžasný výhľad vo dne, i v noci. Drink a párty na tomto mieste určite patrí medzi TOP zážitky z Panamy.

7. Panama Viejo – ruiny, ktoré dali základ Paname

Panama Viejo je časť histórie Panamy, ktorá sa zachovala dodnes a bola by škoda ju v tomto zozname nespomenúť. Nájdete tu základy prvých budov a vlastne všetko to, čo tu po sebe zanechali prví osadníci aj napriek tomu, že mesto bolo absolútne zničené útokmi pirátov.

8. Múzeum biodiverzity

V roku 2014 otvorili prvé múzeum biodiverzity a môžete trikrát hádať, kde. Presne tak, v Paname. Okrem toho, že vyzerá ako budova z dielne Gaudího, predstaví vám Panamu v inom svetle. Zistíte, ako veľmi ovplyvňuje rozmanitosť fauny a flóry tohto miesta fungovanie našej zemegule.

9. San Blas – zabudnutý raj Strednej Ameriky

Comarca de Kuna Yala. Tak volajú panamskí obyvatelia súostrovie San Blas, jedno z najkrajších miest v Strednej Amerike. Prečo najkrajších? Hneď na úvod vám povieme, že na to sú dva dôvody. Ešte stále ho totiž obývajú pôvodní obyvatelia prezývaní menom Kuna a druhý dôvod vám bude jasný hneď, ako sa pozriete na fotografie z tohto miesta. Veľmi rýchlo vám dôjde, že San Blas sú až nechutne gýčové. A taká je aj realita. Proste raj s veľkým R. A ak ste ubytovaní v hlavnom meste, na San Blas sa dostanete rýchlo a pohodlne lietadlom alebo pomalšie a dobrodružne rybárskou loďkou.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.