Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská v Mexiku

18. 6. 2019

Letovisko Cancún

Cancún je turistickým snom, ideálne položený na východnom pobreží Yucatánskeho polostrova, obmývaný Karibským morom, kde teplota vzduchu len zriedka klesá pod 25 °C. Tí, ktorí Cancún už navštívili, vedia, že pod žiariacimi fasádami vybavenými všetkým mysliteľným komfortom nájdete pôvabné, kúzelné Mexiko, bohaté na históriu, osobitosť a kultúru.


Cancún je iba 30 rokov starý, ale dlho predtým, než moderný svet objavil jeho prírodné bohatstvo, nazývali ho starí Mayovia domovom. Dnes je domovom pre viac ako 2 milióny turistov z celého sveta, ktorí si každoročne prichádzajú vychutnať jedinečné pláže, výnimočné ponuky reštaurácií, nočný život a tropickú atmosféru.

V Cancúne môžete odpočívať na zriedka zaplnených plážach a nechať sa rozmaznávať vynikajúcim servisom alebo môžete využiť niektoré z obrovského množstva aktivít. V hotelovej zóne Cancúnu nájdete mayské ruiny z 12. stor., ale naozajstné archeologické poklady sú vzdialené len pár hodín jazdy.

Pozorovanie podmorského života, neuveriteľne bohatá flóra a fauna láka milovníkov prírody k preskúmaniu okolia. Hotelovou zónou sa vinie udržiavaná cesta, ktorá je ideálna pre ranný jogging, jazdu na bicykli alebo kolieskových korčuliach ako aj večernú prechádzku.

Priaznivci golfu môžu nájsť v okolí niekoľko 18 jamkových ihrísk. Mestský autobus vás ľahko dopraví do „El Centro“ – starého Cancúnu, kde tou najzaujímavejšou výkladnou skriňou budú miestni ľudia a ich pohostinnosť. Vybrali sme pre vás hotely, ktoré ponúkajú unikátnu polohu pri mori, vysoký štandard ubytovania s programom all inclusive, pokojnú a priateľskú atmosféru a množstvo športových aktivít.


Letovisko Riviera Maya

Riviera Maya je úsek karibského pobrežia v severovýchodnej časti mexického polostrova Yucatán. Je známa pre svoje početné all-inclusive rezorty, ako sú tie v centre mesta Playa del Carmen a svoje dlhé pláže. Na juhu sa nachádzajú zachované zrúcaniny starého mayského prístavného mesta Tulum, ktoré je posadené nad nádhernou plážou.
 

Letovisko Playa del Carmen:

Playa de Carmen je menšie turistické letovisko, vzdialené cca 50 km južne od Cancúnu. Pôvodne tu bola rybárska osada, ktorá sa postupne rozrástla a na prvý dojem vás okúzli pokojná a priateľská atmosféra, prostredie úplne odlišné od Cancúnu.

Hlavná turistická trieda letoviska je lemovaná miestnymi reštauráciami, barmi a obchodíkmi so suvenírmi a vyzýva k posedeniu a ochutnaniu mexických špecialít. Miestne, väčšinou novopostavené rezorty, boli vybudované v celkom neporušenom prírodnom prímorskom páse. V okolí sa nachádzajú architektonické pamiatky. To všetko je zárukou ideálneho miesta pre strávenie dovolenky v pokojnejšom letovisku s nádhernou plážou.

A ktoré pláže sa v Mexiku rozhodne oplatí vidieť:

Playa del Carmen, Cancún

Rýchlo rozrastajúca sa rybárska dedinka, obľúbené mexické letovisko Playa del Carmen, leží v tesnej blízkosti Cancúnu pozdĺž Karibského mora v Quintana Roo. Voda v mori nie je tak krištáľovo čistá ako v Cancúne či Cozumel, no vďaka dobrej dostupnosti, bohatým službám, športovým možnostiam a hlavnej pláži, ktorá sa tiahne von z mesta je obľúbeným miestom mnohých dovolenkárov.

Maroma Beach

10 minút severne od Playa del Carmen leží Maroma Beach. Aj napriek viacerým hotelovým rezortom patrí k pokojnejším častiam Mayskej riviéry (Riviera Maya) na pobreží polostrova Yucatan. Takmer kilometer dlhú piesočnatú pláž obmýva krištáľovo čistá voda. Ponúka veľmi dobré podmienky na relax, kúpanie, možnosti občerstviť sa a peknú prírodu.

Cancun Beach, Cancún

Cancúnske pláže sú známe jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Rozprestierajú sa na pobreží Mexického zálivu. Široké pláže sú plné obchodov, reštaurácií a barov. Môžete v okolí pozorovať korytnačky a veľryby. Z mnohých spomeňme napríklad Playa Merlin či Playa Tortuga.

Playa Delfines

Ak by ste túžili uniknúť od ruchu Cancúnu, skúste pláž 30 minút jazdy – Playa Delfines. Pláž z jemného bieleho piesku obmývajú plytké vody modro-zelenej farby. Pláž je obľúbená pre miestnych obyvateľov. Je tu pár paliem nakláňajúcich sa smerom k pláži a nejaké tie možnosti občerstviť sa. Jedinou nevýhodou je, že sem nechodí verejná doprava. Musíte ísť vlastným autom či taxíkom.4

Puerto Vallarta Beach, Puerto Vallarta

Puerto Vallarta je letovisko pri vodách Tichého oceánu, v ktorom sa nachádza viacero krásnych pláží. Chránené zátoky vytvárajú ideálne podmienky na šnorchlovanie, pozorovanie veľrýb a hĺbkový rybolov. Z najkrajších spomeňme Playa los Muertos na juhu s plážovými klubmi a reštauráciami, Playa Bucerías na severozápadnej strane zálivu, ktorú obľubujú surfisti a rodiny s deťmi, Playa Manzanillo či pláže južne od mesta v Mismaloya a Boca de Tomatlán.

Playa del Amor

Leží na najjužnejšom cípe Baja California Sur medzi Morom Cortez a Tichým oceánom, dostať sa sem môžete loďou či lodným taxíkom z prístavu Cabo San Lucas. Piesočnatá pláž Playa del Amor sa rozprestiera pod pieskovcovými skalami so známym 40 metrov vysokým skalným oblúkom Cabo San Lucas  alebo tiež Land’s End siahajúcim až do mora. Okrem romantických chvíľ si tu môžete užiť pokojné kúpanie a relax.

Playa Norte, Isla Mujeres

Pláž Playa Norte nájdete na severozápadnom okraji ostrova Isla Mujeres, ktorý je známy krásou svojich pláží. Na pláž premáva trajekt z Cancúnu. Nájdete tu priezračnú vodu, jemný svetlý piesok a tropickú prírodu. Oblasť je ideálna na bezpečné kúpanie pre všetky vekové kategórie, chránená pred vetrom a morskými prúdmi, vhodná na potápanie.

Pichilingue Beach

Krásna dlhá pláž Pichilingue Beach je vyhľadávaná vďaka nezabudnuteľnému západu slnka nad Mexickým zálivom. Nachádza sa približne 30 minút jazdy z La Paz, kde nájdete ticho a pokoj, čistú pláž s tyrkysovo modrou vodou, s dostatkom miest na parkovanie a reštauráciami. Sú tu veľmi dobré podmienky na šnorchlovanie a potápanie.

Playa La Ropa

Pláž La Ropa dostala prezývku „Beach of Clothing”, pretože tu stroskotala loď, ktorá prevážala farebné látky a tie boli všade vo vode i na pláži. Dnes je pláž vyhľadávaná  milovníkmi rôznych vodných športov. Nájdete tu aj množstvo rôznych reštaurácii.

Playa de Akumal, Mayská riviéra

Ďalšou plážou obľúbenej Mayskej riviéry (Riviera Maya) je pláž pri mestečku Akumal. Toto miesto je vychýrené medzi milovníkmi šnorchlovania a potápania. V krištáľovo čistých vodách nájdete koralový útes, ktorý je domovom rôznych živočíchov a rastlín. Pláž je známou lokalitou, kam pravidelne prichádzajú korytnačky, aby tu nakládli vajcia. Pláž tvorí jemný piesok a pokojné vody sú okrem potápania vhodné aj na kúpanie.

Bahia Balandra

Ide o obľúbenú rodinnú pláž v regióne La Paz pokrytú jemným pieskom a skalnatými útvarmi roztrúsenými po celej pláži. Známa je najmä vďaka skalnému útvaru s názvom Diamond rock. Voda je plytká, a tak sa chladnejší Tichý oceán rýchlo ohrieva.

Tulum

Pláže v Tulume sa nachádzajú na Mayskej riviére (Riviera Maya) asi dve hodiny južne od Cancúnu. Sú to široké pláže prerušované útesmi a tropickou zeleňou. Keďže Talum patril k najdôležitejším centrám prehispánskej mayskej kultúry, milovníci histórie môžu okrem oddychu na pláži poznávať tunajšie pamiatky.  

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Mexiko

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.