Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia v Mexiku

18. 6. 2019

Základná prísadou je kukurica. Používa sa hlavne na prípravu mexickej špeciality - tortill plnených fazuľou, mäsom, zeleninou, na záver zapečených so syrom. Jedlá dochucujú guacamole vyrobeným z lisovaného avokáda. Prílohou k ryži alebo tortillám býva salsa, zmeska chilli a paradajok.

Mexičania si pochutnávajú na rôznych polievkach, v preklade sa im hovorí sopas. Pre nás známe sú pokrmy chimichanga, čo je fritované burritos, fajitas (mäso s paprikou, cibuľou, zabalené v tortilly). Keď je potom tortilla zapečená so syrom, nesie názov quesadillas. Ďalšie mexickú pochúťkou sú mexickej chilli con carne, papa gratinada (zapečené zemiaky s chilli, cibuľou). Tacos je v podstate kukuričná malá mäkká tortilla plnená mäsom a zeleninou. Na rozdiel od obyčajnej tortilly sa tacos dosť zle jej, pretože sa rozpadá.

Medzi ďalšie známe mexické jedlá patrí ceviche, chilaquiles, cochinita pibil, empanada, enchiladas, huevos rancheros, chicharrón, mole poblano, pico de gallo, nachos, sopa de ajo.

Ceviche sa skladá z čerstvých plodov, marinády, cibuľa, chilli papričiek, koriandrových listov, avokáda.

Chilaquiles je pokrm z tortilly, salsy, s mäsom, vajcami, mole omáčkou.

Tradičné Yucatánskom pochúťkou je cochinita pibil pripravovaná v banánových listoch s bravčovým mäsom.

Empanada je zase plnená zemiakmi, dyňami a mäsom.

Enchiladas je jedna z druhov tortill líšiace sa pridaním pálivej omáčky.

Raňajky si Mexičania vychutnajú s suevos rancheros - vyprážanými vajcami, fazuľou, syrom, pikantnou omáčkou, čili a tortilla.

Chicharrón sú kúsky vyprážané bravčové kože.

Omáčkou pre dochutenie pokrmov býva móle poblano, ktorá sa spracováva z čili papričiek, semienok, čokolády, cibuľa, paradajok, cesnaku, orechov, korenia. Ak nemáte chuť na omáčku, ako prílohu môžete použiť aj pico de gallo, čo je zeleninový šalát, ten sa skladá z avokáda, cibule, paradajok, chilli, citrusové šťavy, soli.

Nachos sú tortilly plnené korením, syrom, paprikami (zvyčajne jalapenos), mäsom. Tortilly sa namáča do rôznych omáčok.

Mexičania milujú mäso, preto nie je divu, že aj v polievkach si ho doprajú. Sopa de ajo je cesnaková polievka, do ktorej sa pridá mäso, cesnak, cibuľa, vajíčka, syr a paradajky. K polievke dostanete aj hrianku.

Medzi tradičné mexické nápoje sa radí tequila a mezcal. Tequila sa klasicky podáva s citrónom a soľou, pretože citrón pomáha odbúrať mieru alkoholu v tele a soľ zadržiava vodu. Tequila sa vyrába z jedného druhu agáve, mezcal z iného druhu agáve. Pre lepšiu chuť sa do fľaše mezcalu pridáva červ nachádzajúce sa v agáve. Kvasením šťavy z agáve získate 8% alkohol pulque. Ak budete chcieť vyskúšať nápoj pripravený z piva, limetkovej šťavy, soli a omáčky (najčastejšie worchestrovej, tabasca), ľadu a pálivých papričiek, siahnite po michelade. Pre osvieženie sa napite aqua de Jamaica, zložením vám to bude pripomínať ovocnú šťavu, v skutočnosti to je ibištekový kvet.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.