Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety v Kostarike

18. 6. 2019

San José

V strednej časti krajiny sa rozprestiera hlavné mesto San José 1170 metrov nad morom. Je sídlom vlády, ústredným bodom politickej a hospodárskej činnosti a hlavným dopravným uzlom, na okraji mesta sa najviac sústredí  miestne obyvateľstvo. Navštívte snáď najkrajšiu stavbu mesta – budovu Národného divadla, ktorá bola postavená v 90. rokoch 19. storočia, múzeum Oro Precolombino, Národné múzeum, Museo de Jade, zoologickú záhradu, parky, obchodné a nákupné centrum.

Cartago

Provincia Cartago so zelenými údoliami a plantážami s kávou a cukrovou trstinou leží juhovýchodne od San José. Aj napriek zemetraseniu, ktoré spôsobilo veľké straty kultúrneho bohatstva, stojí za návštevu. Prezrite si Cartagsku katedrálu a Baziliku de Nuestra Señora de los Ángeles. Ak vás viac zaujíma éra kolonizácie a predkolumbovské obdobie, odporúčame navštíviť miestne Etnografické múzeum.

Alejuela

Ak ste sa rozhodli pre výlet do hlavného mesta, skúste aj zastávku v neďalekom meste Alejuela, ktoré je druhým najväčším mestom Kostariky. Najlákavejšou je sopka Poás, no nevynechajte ani motýliu farmu v La Guácimo, Múzeum Juana Santamaria, deti poteší zoologická záhrada a zábavné centrum. Poás patrí medzi aktívne sopky a tvoria ju až tri krátery. V jednom kráteri sa nachádza jazero, ktoré je zaujímavé tým, že vďaka prebiehajúcej chemickej reakcii mení farbu ako chameleón.

Liberia

215 kilometrov severozápadne od hlavného mesta leží Liberia, hlavné mesto provincie Guanacaste. Nachádza sa tu národný park Rincón de la Vieja so sopkou vysokou takmer 2000 metrov, ďalšími krátermi, bublajúcimi sírnymi jazierkami, horúcimi prameňmi, obrovskými vodopádmi, bohatou faunou a flórou. 

Národný park Tortuguero

Tento národný park môžete navštíviť v severovýchodnej časti krajiny v provincii Limón. Je tvorený sieťou zložitých kanálov, takže ak ho budete chcieť preskúmať dôkladne, musíte sa plaviť loďou. Má prezývku Malá Amazónia, pretože pozostáva z 11 rôznych prostredí vrátane dažďových pralesov, mangrovníkových lesov, močiarov, pláží a lagún. Park má neuveriteľne bohatý svet rastlín a živočíchov. Poskytuje domov vzácnym morským zeleným korytnačkám. 

Národný park Cahuita

Národný park Cahuita sa nachádza 45 kilometrov juhovýchodne od Limónu. Lokalita je atraktívna najmä pre milovníkov šnorchlovania, v chránenej oblasti sa nachádza jeden z mála zachovaných koralových útesov s najmenej 35 druhmi koralov, 140 druhmi mäkkýšov, 44 druhmi kôrovcov a 123 druhmi rýb. Ďalej od krásnych pláží sa nachádzajú dažďové pralesy  a mangrovníkové lesy.

Národný park Manuel Antonio

Spojenie krásnych piesočnatých pláží, koralových útesov a tropickej vegetácie nájdete v Národnom parku Manuel Antonio na pobreží Tichého oceánu blízkeho mesta Quepos. Ide síce o najmenší národný park na Kostarike, ale vďaka ľahkému prístupu zo San José je najnavštevovanejším.

Národný park Corcovado

Park Corcovado leží na polostrove Os v juhozápadnej Kostarike. Tento najväčší park krajiny zaberá takmer tretinu polostrova a vďaka bohatému ekosystému je označovaný za klenot. Vďaka vysokému množstvu divej zvery, môžete pravidelne sledovať správanie zvierat v prirodzenom prostredí.  

Monteverde

Zelené hory a tropické džungle zahalené v mrakoch sú ideálnymi miestom pre milovníkov turistiky vo vysokých nadmorských výškach. Ornitológov fascinujú množstvá vzácnych vtákov, ktoré tu žijú a množstvá orchideí potešia každého návštevníka. Fascinujúcim zážitkom je poznávanie džungle na sedacích lanovkách.

Sopka Arenal

Donedávna aktívna sopka Arenal sa nachádza na severovýchode Kostariky asi 90 km severovýchodne od San José na brehu jazera Arenal. V roku 2010 vstúpila do pokojnej fázy. Sopka a spomínané jazero sú súčasťou národného parku Parque Nacional Volcán Arenal.

Tarraza

Tarraza je oblasť známa pestovaním kávy. Tradícia pestovania začala už v roku 1779, kedy boli z Etiópie privezené prvé kávovníky. Sopečná pôda vytvára ideálne podmienky na pestovanie, dnes tu nájdete viac ako 400 miliónov kávovníkov.

Mal País a Santa Teresa

Nadšencom surfovania odporúčame oblasti Mal País a Santa Teresa, ktoré boli donedávna ťažšie prístupné. Vďaka zlepšovaniu infraštruktúry cestovného ruchu sa dostávajú čoraz viac do povedomia. Nachádzajú sa na juhozápadnom cípe polostrova Nicoya.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.