Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská v Kostarike

18. 6. 2019

1. Jacó

Turistami veľmi obľúbené letovisko, čo sa služieb týka najrozvinutejšou v krajine. Leží len necelých 80 km od medzinárodného letiska.

Jacó je ideálne miesto pre surfistov a milovníkov nedotknutej prírody. Ponúka nielen krásne pláže, z ktorých najznámejší je Playa de Jacó povestná ideálnymi podmienkami pre už spomínané surfovanie, ale aj hory a dažďové pralesy.

V okolí mesta sa nachádza aj krokodília farma typická tak, že tunajšie chovanci sa neskôr opäť navracia do voľnej prírody. Ďalej môžete navštíviť Národný park Manuel Antonio, ale pozor, tu je vstup regulovaný na cca 600 návštevníkov za deň.

2. Papagayao bay

Na severozápadnom pobreží Kostariky sa rozkladá oblasť mnohých zálivov. Tunajšie pláže pokryté príjemným sopečným pieskom obmýva priezračná voda Tichého oceánu.

Pre svoju malebnosť a dostatok vegetácie je záliv Papagayo Bay veľmi obľúbeným miestom. Tomu zodpovedajú aj služby a ich ceny, ktoré sú trochu vyššie.

Okrem relaxácie na pláži a poznávanie tunajšej prírody si môžete užívať aj potápanie. Za návštevu stojí niektorý z okolitých národných parkov - Guanacaste National Park, Lomas de Barbudal Wildlife Refuge alebo Africa Mía Safari Park.

3. Punta Uva

Sedem kilometrov východne od Puerto Viejo, asi 3 hodiny jazdy autom v San José, leží malej letovisko Punta Uva Beach. Jedná sa o pokojnú zátoku s možnosťou kľudného plávania bez veľkých vĺn s plážami s bielym i čiernym pieskom.

Neďaleko dediny sa rozprestiera národný park Cahuita, ktorý láka svojou nedotknutou prírodou. Navštíviť môžete tiež motýlie záhradu, kde uvidíte stovky druhov exotických motýľov.

V letovisku Punta Uva je veľmi obľúbené ubytovanie v tzv. The Tree House Lodge. Malebné ekologické domy vo vetvách stromov poskytujú komfortné ubytovanie s výhľadom na more.

 

A ktore pláže sú v Kostarike považované za najkrajšie:

Playa Manuel Antonio

Pláž známa aj ako Playa Tres alebo Playa Blanca leží južne od Punta Catedral v lokalite Manuel Antonio National Park. Je chránená a tak trochu ukrytá v zátoke, ideálne miesto na kúpanie.  Keďže ide o menšiu pláž, býva tu občas plno. Pláž je ľahko dostupná z mesta San José. V tejto lokalite nájdete aj Playa Espadilla, Playa Espadilla Sur a Playa Puerto Escondido.

Playa Conchal

Medzi národným parkom Marino Las Baulas a plážou Brasilito sa rozprestiera jedna z najkrajších kostarických pláží Playa Conchal. Zaujímavá je veľkým výskytom pekných mušiel a ich úlomky vzbudzujú dojem, že je pláž priam biela. V posledných rokoch sa turistický ruch rýchlo rozvíja vďaka luxusnému rezortu s golfovým ihriskom. Lacnejšou variantou je ubytovanie v 15 minút vzdialenej dedinke Brasilito.

Jaco

Playa Jaco patrí k plážam s tmavým pieskom vulkanického pôvodu. Je to najbližšia pláž od mesta San José. Patrí k najnavštevovanejším plážam, spája sa tu krásna pláž, dobré podmienky na kúpanie a surfovanie s priaznivými cenami. Počas dňa môžete vyskúšať vodné športy či vyraziť na výlet a počas noci sa zabávať.

Mal Pais

Približne 6,5 km severne od  národného parku Cabo Blanco National Park na juhozápadnom cípe polostrova Nicoya leží malé mestečko Mal Pais. Miestna pláž nie je plná turistov, pestré služby by ste tu hľadali len ťažko, ale je to ideálne miesto na odpočinok a známe miesto medzi milovníkmi surfovania.

Tamarindo Beach

Pláž Tamarindo sa nachádza cca 5 km od centra mesta Tamarindo. Ide o obľúbenú dlhú piesočnatú pláž ukrytú v zátoke. Neďaleko pláže môžete navštíviť Parque Nacional Marino Las Baulas, vyskúšať vodné športy alebo si užiť krásne prechádzky v zlatistom piesku. Vďaka veľmi dobrým podmienkam na surfovanie je mesto plné mladých nadšencov tohto športu.

Langosta

Príjemnou variantou k pláží Tamarindo môže byť menej navštevovaná a menej hlučná pláž  Langosta, ktorá sa nachádza hneď vedľa, oddelená útesom. Biely piesok na dlhej pláži poskytuje podmienky na odpočinok v súkromí.

Playa Hermosa

V Kostarike narazíte až na dve pláže, ktoré sú označované ako Hermosa. My budeme spomínať pláž medzi Playa del Coco a Playa Panama v okrese Guanacaste. Je to pokojné miesto s jemným pieskom so šedým nádychom. Je vhodná pre tých, čo si chcú v pokoji zaplávať a oddychovať na teplom piesku. Tá druhá sa nachádza v centrálnej časti pobrežia pri Tichom oceáne neďaleko Jaco.

Cahuita

43 km južne od mesta Limon na karibskom pobreží objavíte pláž Cahuita s okolím plným kreolskej kultúry. Nachádzajú sa tu tiež najkrajšie kostarické útesy a podmienky na šnorchlovanie a potápanie sú veľmi dobré. Ponuka vodných športov je pestrá. Cahuita patrí k menej navštevovaným plážam.

Playa Cocles

Ak hľadáte najlepšie miesto na surfovanie v Kostarike, tak navštívte Pláž Cocles s najlepšími vlnami. Je to hlavná a súčasne najrušnejšia pláž v Puerto Viejo. Neďaleko sa nachádza Národný park Cahuita a Gandoca-Manzanillo National Wildlife Refuge s divokými zvieratami a bohatou vegetáciou. Pláž poskytuje možnosť občerstviť sa v reštauráciach a baroch a vyskúšať rôzne atrakcie. Z Puerto Limon sem pravidelne premáva autobusová doprava.

Montezuma

Montezuma sa nachádza na južnom cípe polostrova Nicoya oproti Mal Pais. Tiahne sa až kamsi do tropických lesov. Cez deň je to pokojné miesto na oddych v horúcom jemnom piesku, kúpanie, potápanie a užívanie vodných športov najmä surfovania. Vo večerných hodinách sa mení na miesto plné zábavy, ktorá trvá až do ranných hodín. Nájdete tu množstvo barov a klubov.

Playa Gandoca

Pláž sa rozprestiera na karibskom pobreží na juhu takmer pri hranici s Panamou v lokalite Gandoca-Manzanillo Wildlife Refuge. Divoká nedotknutá pláž s tropickou vegetáciou a všadeprítomnými živočíchmi poskytuje veľmi dobré podmienky na oddych. Môžete tu vidieť delfíny.

Playa Avellana

Južne od Tamarinda sa nachádza dlhá piesočnatá pláž Playa Avellana, ktorú obľubujú najmä surfisti.  Táto nedotknutá pláž je menej známa a krásna vďaka neďalekým mangrovníkovým lesom.

Playa Uvita

Playa Uvita je rozľahlá pláž, kde prekvapivo nechodí veľa turistov. Tropická vegetácia, čistý piesok a more vhodné na kúpanie i šnorchlovanie – to všetko tu nájdete. Premáva sem aj pravidelná doprava z mesta.

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Kostarika

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.