Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia v Kostarike

18. 6. 2019

Kostarická kuchyňa v sebe obsahuje prvky francúzskej, mexickej, čínskej a americkej kuchyne, v reštauráciách Sodas nájdete hlavne miestne špeciality, napríklad polievku z hovädzieho mäsa s banánmi. Základom tradičných jedál je hovädzie, hydinové a rybie mäso, doplnené ryžou, kukuricou alebo fazuľou a čerstvým ovocím. V turistických oblastiach bohužiaľ tradičné pokrmy ustupujú všadeprítomné pizzi a hamburgerom. Na naše pomery môžu byť pokrmy presólovaná.
Skutočnou lahôdkou je miestna káva. Rozšíreným nápojom sú ovocné džúsy - kombinácia sódy, manga, černíc alebo ananásu, dobré je aj pivo. Obyčajnú vodu odporúčame kupovať len balenú, pretože voda z kohútikov môže privodiť žalúdočné ťažkosti.
V niektorých oblastiach majú problémy s kontaminovaným ľadom, preto si ho radšej odpustite. Dávajte pozor na šaláty a čerstvé ovocie. Ak je to možné, ovocie si olúpte a umývajte v pitnej vode. Pozorne si tiež všímajte kvalitu potravín, najmä mäsa a potravín rýchlo podliehajúcich skaze, ak ich kupujete na trhovisku. Ak sa chcete stravovať v lacnejších reštauráciách, starostlivo vyberajte a všímajte si čistoty stolov a personálu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.