Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety

19. 6. 2019

Tobago forest reserve je najstarší chránený park na západnej hemisfére. Pokiaľ tu plánujete treky, vezmite do úvahy, že nenarazíte na stánky s občerstvením. Zároveň sa odporúča najať si miestneho sprievodcu, ktorý sa v rezervácii vyzná, a vy máte istotu, že nezablúdite.

Trinidad ponúka niekoľko rezervácií, ktoré sú známe pozorovaním vtákov. Jedná sa o Nariva swamp, Asa Wright Nature Centre, Caroni Bird Sanctuary, Yerette, Point a Pierre Wild Fowl Trust. Najznámejšie stredisko ekoturistiky s niekoľkými treky nájdete v Bras Seco. V Triniti Hills Wildlife Sanctuary môžete vidieť okrem iného aj opice, Ocelot (druh divoké mačky) a jelene.

Pitch lake je jedno z troch prírodných asfaltových jazier na svete. Odporúčame návštevu so sprievodcom, pretože sa dozviete, ktoré z jazierok je na čo dobré a ako bonus si môžete v niektorých jazierkach umyť asfaltovou vodou, ktorá je skvelé na pleť.
Pozorovanie vtákov

Pozorovanie vtákov je veľmi populárny ako medzi miestnymi, tak aj turistov. K najzaujímavejším miestam na Trinidade patrí Asa Wright Nature Centre, Caroni Bird Sanctuary, Yerette a mokřavy v Point a Pierre Wild Fowl Trust. Môžete tu vidieť plameniakmi, ibisa, kolibríky, papagáje a ďalší z viac ako 400 druhov vtákov vyskytujúcich sa na ostrovoch. Na Trinidade je najdostupnejší pozorovanie vtákov v Tobago forest reserve. Pozorovanie vtákov je možné na ostrovčeku Little Tobago, kam je zložité sa dostať (iba prenájom člna).

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.