Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská na Portoriku

20. 6. 2019

Najznámejšie letoviská na Portoriku:

San Juan
Ide o viac ako 500 rokov staré hlavné mesto. Mesto je pripravené na návštevníkov a ponúka kvalitný turistický servis. V San Juanu sa nachádza medzinárodné letisko a moderný prístav.

Ponce
Druhé najväčšie mesto Portorika, ktoré je súčasne kultúrnym centrom ostrova. Na juh od mesta sa nachádza letovisko La Guancha.

Culebra
Na sústavu ostrovov Culebra sa môžete vybrať štyrikrát denne trajektom, kedy cesta trvá približne hodinu. Na mieste na ponúka veľa príležitostí na šnorchlovanie a potápanie. Prípadne tu možno obdivovať korytnačky a vtáctvo.

A top pláže:

Luquillo Beach

Ak hľadáte nádhernú pláž vhodnú pre rodiny s deťmi, zamierte na Luquillo Beach. Pláž poskytuje vysoký komfort vďaka službám a vybaveniu. Nechýbajú stánky s občerstvením, parkovisko, sprchy, altánky poskytujúce príjemný tieň, bezpečné podmienky na kúpanie a čistučký jemný piesok. Okolie dotvára bohatá vegetácia. Získala ocenenie kvality – Modrá vlajka. Nájdete ju 30 km juhovýchodne od mesta San Juan.

Bahia Beach

Bahia Beach je pláž vhodná pre zamilované páry i rodiny s deťmi. Jemné vlnky v mori sú pastvou pre oči a príjemné na kúpanie i šantenie vo vode. Pred horúcimi slnečnými lúčmi sa môžete ukryť v tieni nakláňajúcich sa paliem.

Pine Grove Beach

Na konci Isla Verde, v blízkosti letiska sa tiahne pláž Pine Grove Beach. Tvorí ju belavý piesok obmývaný priezračným morom a chránený útesom. Časť pláže je plytká a vhodná na kúpanie aj pre tých najmenších. Východná časť je však presláveným miestom na surfovanie. Vlny nie sú príliš veľké a navyše tu nájdete aj školy, ktoré vás zasvätia do tajomstva tohto športu.

Pinones Beach

Pláž Pinones Beach sa rozprestiera zhruba 3,2 kilometra od San Juan. Odporúčame ju dovolenkárom bažiacim po absolútnom relaxe a odpočinku. More je priezračné a piesok horúci a jemný. Môžete sa kúpať, prenajať si kajak alebo sa vydať na ochutnávku autentických špecialít do stánkov neďaleko pláže.

Dorado Beach

Dorado Beach sa tiahne popri malebnej zátoke, ktorá vytvára atmosféru pokoja i súkromia. Oblasť kedysi úzko spätá s históriou sa dnes premenila na vyhľadávanú a luxusnú pláž. Leží smerom na západ od San Juan.

Flamenco Beach

K Portoriku patrí tiež karibský ostrov Culebra. Nachádza sa na ňom jedna z najkrajších portorických pláží – Flamenco Beach. Jemný svetlý piesok obmývajú priezračné vody mora. Scenériu pláže dotvárajú zelenajúce sa pohoria a tropická vegetácia. Ostrov je lemovaný koralovými útesmi, ktoré poskytujú veľmi dobré podmienky na šnorchlovanie a potápanie.

Condado Beach

Prepojenie pulzujúceho mestského života a príjemného slnenia a kúpania ponúka pláž Condado Beach v San Juan. Každý návštevník si tu nájde to svoje – dobré podmienky na kúpanie, reštaurácie a bary, vodné športy... jednoducho rozmanitý program. K dispozícii sú ležadlá a slnečníky.

Escambrón Beach

Escambrón Beach je ďalšou plážou, ktorú môžete navštíviť priamo v meste San Juan. Konkrétne je situovaná v metropolitnej časti mesta, len kúsok od historického centra. Obklopená je množstvom ubytovacích zariadení, reštaurácií a barov. Ak patríte k milovníkom vodných športov, Escambrón Beach je pre vás tým pravým miestom.

Punta Salinas

Piesočnatá pláž Punta Salinas sa rozprestiera na severnom pobreží Portorika. Z mesta San Juan je vzdialená asi tak 20 minút jazdy autom. Oblasť je plná zelene a skalných útvarov. Táto malebná pláž získala ocenenie kvality – Modrá vlajka.

Sandy Beach

Sandy Beach je najkrajšou plážou Rinconu. Hovorí sa, že na tomto mieste zažijete ten najúžasnejší západ slnka v celom Portoriku. Lemujú ju reštaurácie, bary a ubytovacie zariadenia rôzneho typu. Zamilované dvojice sem radi prichádzajú vychutnávať romantickú atmosféru a počúvať latinskú hudbu pod holým nebom.

Pelicano Beach

Z mesta Ponce si môžete urobiť lodný výlet na ostrov Caja de Muertos, južne od Portorika.  Práve tu sa nachádza pláž Pelicano Beach. Piesočnatá pláž je posadená do panenskej krajiny s množstvom zelene. Celý ostrov je súčasťou prírodnej rezervácie.

Isla Palomino

Túto krásnu pláž nájdete na ostrove Palomino, neďaleko východného pobrežia Portorika. Pláž dlhá viac ako kilometer je súčasťou morskej prírodnej rezervácie. Plochu Isla Palomino pokrýva belavý piesok.

Rosada Beach

Na juhozápadnom okraji ostrova Puerto Rico objavíte pokojnú pláž, ktorá stále uniká masovému turizmu. Hovoríme o piesočnatej pláži Rosada Beach, ktorú obmýva priezračná voda. Pláž je vhodná na plávanie, ale súčasne bezpečná aj pre menej skúsených plavcov a deti.

 

Náhľad fotografií zo zložky Portoriko

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.