Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská

19. 6. 2019

Najkrajšie pláže na Martiniku:

Cap Chevalier - Pláž známa svojimi mnohými farebnými rybárskymi loďkami nazývanými "yoles". V týždni takmer opustená, ale cez víkend vyhľadávaná rodinami s deťmi pre svoje krásne tyrkysové plytké vody a možnosti šnorchlovania.

Les Salines - Najslávnejšia pláž Martiniku nachádzajúca sa na juhu ostrova. Láka najmä jej oblúkom dlhým viac ako 1 200 m s jemným pieskom, ktorý sa pomaly zvažuje do tyrkysového mora. Každú nedeľu je maximálne preplnená. Pre neskúsených: treba si dávať pozor na stromy s názvom "mancenilliers", ktoré sú prudko toxické (šťava a ovocie), ktoré sa nachádzajú za radom kokosových paliem.

Macabou - Nádherná divoká pláž vhodná na camping spojený s grilovaním a spaním v hamakoch uviazaných na kmeňoch kokosových paliem. Kúpanie je tam vhodné skôr pre zdatnejších plavcov vzhľadom na často rozbúrenejšie more a silnejšie vlny.

Plage du Carbet - Pláž, ktorá lemuje mestečko Le Carbet, kde sa Krištof Kolumbus prvýkrát dotkol tohto ostrova 15. júna 1502. Bola jedným z východiskových bodov kolonizácie ostrova a mestečko jednou z prvých farností.

Anse Turin - Pláž, na ktorej sa môžete zastaviť, keď sa vydáte do bývalého hlavného mesta Martiniku - Saint Pierre, ktoré bolo v roku 1902 zničené výbuchom sopky nazývanej Montagne Pelée. Na tejto pláži môžete spoznávať krásu, ktorou sa inšpiroval aj slávny maliar Paul Gauguin, ktorý tu pobýval zhruba 5 mesiacov v roku 1887. Táto pláž nám ponúka zaujímavý pohľad na sopku.

Plage de Dizac - Široká a dlhá pláž, kde nehrozí, aby ste ležali natlačení jeden vedľa druhého. Naozajstný raj lemovaný obrovskými mandľovníkmi. Treba byť však veľmi opatrný, pretože táto pláž je známa svojím rozbúreným morom, ktorého prúdy tlačia do mora, čo spôsobuje množstvo nehôd. Avšak je z nej krásny výhľad na symbol mesta a najväčšiu turistickú atrakciu - skalu Diamant.

Anse Trabaud - Ďalšia z krásnych divokých pláží, ktorú nenavštevuje príliš veľa ľudí vzhľadom na to, že za vstup na ňu sa platí poplatok 2,5 Eur a je dobre schovaná, takže veľa ľudí (cudzincov) o nej ani nevie. Na tejto pláži nájdeme až tri druhy piesku - od bieleho po nádherný čierny s kúskami lastúr. Zvyčajne je tu more kľudné, ale po búrkach je navštevované fanúšikmi body-boardu, ktorí si ho užívajú na pravidelných vlnách.

Pointe Faula - Pláž, ktorá je napriek svojej kráse málo navštevovaná. Jej charakteristickým znakom sú tzv. "fonds blancs" - čiže plytká voda s jemným šumivým bielym pieskom, v ktorej sa môžeme prechádzať aj niekoľko metrov od pobrežia s vodou siahajúcou ani nie po pás. Toto miesto je veľmi vhodné pre rodiny s deťmi, pretože voda má väčšinou stálu teplotu až 30 °C.

Anse Couleuvre - Ukrýva dve nádherné pláže s čiernym pieskom obklopené hustým porastom paliem, rôznych exotických stromov a obrovských bambusov. Vyhľadávaná je najmä pre jej romantické západy slnka hrajúce všetkými farbami.

Letoviská:

Letovisko Tartan malo ešte pred pár rokmi bližšie k rybárskej dedinke než k turistickému letovisku. V posledných rokoch však prešlo premenou, na ktorej konci je podoba príjemného kúpeľného mesta s romantickou pobrežnou kolonádou, s elegantnými hotelmi a s príjemne ospalou atmosférou. Oživiť ju môžete trebárs v tunajšej výrobni rumu, ku ktorej patrí i obchod s „tematickými“ suvenírmi.

Letovisko Trois Ilets, Tri ostrovčeky, ponúka väčší luxus, ale atmosféru tiež kúpeľnú. Nie je však taká komorná - skôr by sa dala nazvať „karlovarsky festivalová“. Nočný život je tu bohatší, barov, bistier a reštaurácií viac. Trois Ilets si na Martiniku s iným letoviskom nespletiete - červené strechy i fasády v kontraste s tunajšími bielymi plážami žiaria. Stretnúť sa môžete i s názvom „Červené mesto“.

 

Náhľad fotografií zo zložky Martinik

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.