Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety na Kube

19. 6. 2019

Havana

Na severe Kuby leží hlavné mesto Havana, ktoré je významným prístavom a tiež mestom bohatým na históriu. Skladá sa z troch častí - Stará Havana, Vedado a novšia predmestská štvrť. Poprechádzate sa úzkymi uličkami a uvidíte bývalý Prezidentský palác, Kapitol, univerzitu, Námestie Revolúcie s pamätníkom J. Martího, pobrežnú triedu Malecón, sídlo rodiny Bacardi a rôzne ďalšie námestia, paláce a múzeá. Historické centrum je zapísané v zozname UNESCO.

Havana a večerný program

Tento výlet je obdobným výletom ako výlet spomínaný vyššie, no po prehliadke mesta počas dňa nasleduje prestávka na večeru a pokračuje večernou zábavou. Navštívite kabaret Tropicana, kde na otvorenej scéne uvidíte program s viac ako stovkou účinkujúcich. Neodporúčame pre deti.

Santiago de Cuba

Santiago je druhým najväčším mestom Kuby, leží na na juhovýchodnom pobreží približne 900 km od hlavného mesta. Keďže ide o najstaršie kubánske mesto, nevynechajte jeho historické pamiatky ako napr. pevnosť San Pedro de la Roca, katedrálu Casa de Diego Velázquez pomenovanú podľa zakladateľa mesta či prístav.

Varadero

Obľúbené letovisko Varadero sa nachádza v provincii Matanzas na polostrove Hicacos. Môžete si urobiť výlet do mesta a venovať sa nákupom či si vychutnať atmosféru na krásnych miestnych plážach s bielym jemným pieskom a azúrovým morom. Výlet sa organizuje z Havany.

Varadero plavba loďou

Ak patríte k dovolenkárom, ktorí si radi vychutnávajú plavbu na mori a poznávanie krajiny priamo z lode, odporúčame výlet po severnom pobreží polostrova Hicacos pri letovisku Varadero. Plavba trvá približne 90 minút. Loď je špeciálne upravená, má tzv. podmorské observatórium, takže môžete pozorovať aj bohatý podmorský svet.

Trinidad

Trinidad patrí k najstarším mestám na Kube, rozprestiera sa na úpätí pohoria Es-cambray. Zachovalá koloniálna architektúra viedla až k zapísaniu do zoznamu UNESCO. Prezriete si námestie  Plaza Mayor s tradičnými koloniálnymi mestami, Museo Romántico s pamiatkami z 19. storočia, ďalej prírodné krásy – vodopády, lagúny, lesy a plantáže s cukrovou trstinou.

Mantanzas

Mesto Mantanzas v provincii s rovnakým názvom je vďaka bohatým historickým pamiatkam známe ako „Kubánske Atény“. Nájdete tu pamiatky ako divadlo Sauto, námestie Plaza de la Vígia, palác  Palacio de Junco a budova Farmaceutického múzea. Mantanaz to nie je len história, ale aj krásna príroda s jaskyňou Ceuvas de Bellamar.

Ostrov Cayo Largo del Sur

Smerom na juhu od severozápadného pobrežia Kuby leží ostrov Cayo Largo del Sur. Organizujú sa sem výlety loďou i letecky. Plavba na tento ostrov je spojená aj s ostrovom Cayo Coco. Na oboch sú krásne pláže z bieleho piesku, ideálne podmienky na kúpanie a vodné športy a bujná tropická vegetácia.

Piňar del Río

Patríte k milovníkom kvalitného tabaku a cigár? Pre vás je tu výlet na tabakové plantáže západne od Havany do mestečka Pinar del Rio. Uvidíte tabakové plantáže, výrobu tabaku, oblasť Valle de Vinales s predkolumbovskou indiánskou kultúrou. Súčasťou je aj obed v tradičnej reštaurácii a plavba na kajaku.

Rio Canimar

Výlet je určený pre milovníkov prírody. Čo môžete zažiť? Budete sa plaviť po rieke Canimar na kajaku, navštívite jaskyňu  Saturno, zažijete jazdu na koni a rybačku.

Sierra del Rosario

Sierra del Rosario je chránená krajinná oblasť, ktorá bola v roku 1985 vyhlásená za prvú kubánsku prírodnú rezerváciu. Máte možnosť sa sem vydať, konkrétne do miesta Las Terrazas. Navštívite aj rezerváciu v Pinar del Rio spojenú s kúpaním vo vodopádoch.

Jeep Safari

Obľúbeným výletom je jazda na jeepoch po krajine, takým je aj putovanie do oblasti Matanzas do údolia Yumurí. Zahŕňa návštevu pláže Coral spojenú s potápaním a tiež návštevu jaskyne Saturno.

Jungle tour

Príjemná plavba pozdĺž pobrežia Varadero spojená návštevou malej zoo – to je Jungle tour, ktorá poteší deti i dospelých.

Šou s delfínmi

Nielen tých najmenších poteší predstavenie s delfínmi. Výlet sa organizuje z Varadera. Za príplatok cca 83 EUR sa môžete s delfínmi priamo kúpať.

Krokodília farma a kúpanie v Zátoke Svíň

Vydajte sa na výlet do oblasti Guamá pri Karibskom mori. Oblasť je známa slávnou históriou a krásnou prírodou. Navštívite krokodíliu farmu, zažijete plavbu po jazere pokladov, uvidíte repliky indiánskej dedinky a budete mať možnosť ochutnať krokodílie mäso. Následne si oddýchnete a občerstvíte sa na pláží v Zátoke Svíň v Karibiku.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.