Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia na Kube

19. 6. 2019
Dnešné stravovanie na Kube je dielom kolonializácie. Takmer všetky pokrmy sú poznačené vplyvom dovozu a prisťahovalcov. Ryžu majú Kubánci z Číny, Africkí otroci sem priniesli svoje spôsoby prípravy jedál. Kuba ako obchodná cesta medzi Južnou a Severnou Amerikou bola miestom prechodu množstva ľudí, ktorí si so sebou niesli aj svoje stravovacie návyky. Najviac ju poznačili Španieli, Afričania a tiež francúzski kolonialisti, ktorí sem prišli z Haiti. Neopomenuteľný vplyv majú aj susedné krajiny Dominikánska republika a Puerto Rico, mnohé špeciality sú podobné aj Kanárskym ostrovom. 

Tropická klíma produkuje množstvo potravín, ktoré sú pre Kubánsku kuchyňu nenahraditeľné. Varí sa tu najmä z fazule, ryže, kukurice, avokáda, zemiakov, papriky, paradajok, banánov... Prekvapivé je, že napriek ostrovnému charakteru krajiny sú ryby vytlačené až na druhé miesto za mäsom. Kubánci obľubujú bravčové, hovädzie a hydinu. Špecialitou sú žabie stehienka. Dochucuje sa tu cesnakom, oreganom, rascou, čiernym korením, paprikou a bobkovým listom.

Obľúbené sú tu aj polievky. Najčastejšie sa varia zeleninové alebo krémové. Sopa de plátano je názov pre banánovú polievku, Sopa de frijoles negros je polievka z čiernej fazule, Crema de queso je hustá polievka s tvrdým syrom emperador.  Obľube sa tiež teší kukuričná polievka a polievka caldosa z kukurice a mäsa.

Typické jedlo sa skladá z ryže a fazule, varenej či už spolu alebo osobitne. Ryža a fazuľa sú elementy, ktoré majú svoje miesto na celom ostrove. Hlavným chodom je pri tejto kombinácii hovädzie alebo bravčové mäso.

Potraviny si obyvatelia kupujú na prídelové lístky, ale v dolárových hoteloch vláda zabezpečila hojnosť prostredníctvom špeciálnych distribučných ciest. V hoteli vám naservírujú skôr medzinárodnú kuchyňu, ale v malých reštauráciách mimo hotela môžete ochutnať skutočné domáce špeciality.

Omáčka Mojo je vyrábaná z oleja, cesnaku, cibule, korenín, oregana a horkého pomaranča. Je veľmi obľúbená k mäsám.

Ropa Vieja je drvený hovädzí bok v paradajkovej omáčke. Názov jedla v preklade znamená „staré šaty“, ktoré pripomína rozdrvené mäso. 

Boliche je pečené hovädzie mäso plnené chorizo klobásou a varenými vajciami.

Tamales sú vyrobené z kukuričnej múky. Plnené bravčovým mäsom sú varené v slanej vode a podávané na mnoho spôsobov. Tamales sú tradičným pokrmom, ktorý prežil koloniálne vplyvy.

Dusené mäsá a polievky sú veľmi rozšírené. Podávajú sa zvyčajne s ryžou alebo gofio (druh múky, z ktorej je pripravovaná kaša alebo chlieb).

Sendviče sú populárnym jedlom, ktoré má pôvod medzi pracovníkmi tabakového priemyslu, kedysi otvoreného medzi Kubou a Floridou. 

Sendvič je založený na kubánskom chlebe, do ktorého patrí pečené bravčové mäso, tenké plátky šunky Serrano, švajčiarsky syr, uhorky a žltá horčica.

V dôsledku vplyvu talianskych prisťahovalcov je tradičnou vrstvou aj janovská saláma. Dostanete ich aj pod názvom „Plancha“, kedy sú ohrievané a stlačené ako panini.

Medianoche je veľmi podobný. Rozdielom je, že šunka býva vynechaná a chlieb je nahradený vaječným bochníkom. Je obľúbeným nočným občerstvením v nočných kluboch v Havane.

Pán con lechón je tradičný lisovaný sendvič z kubánskeho chleba,  bravčovej pečienky, cibule, a mojita.

 Ďalšie sendvič na Kube je „Elena Ruz".  Je pripravený z bieleho alebo kubánskeho chleba, s vrstvou tvarohu na jednom plátku, vrstvou jahodového džemu druhom a tenkých plátkov morčacích pŕs medzi nimi.

Frita sa stala populárnou na Kube v roku 1930. Je to kubánska verzia amerického hamburgeru, aj keď s výraznými zmenami.  Je pripravená z mletého hovädzieho mäsa, karbonátky sú malé a vyprážané na panvici, podávajú sa v malej kubánskej chlebovej buchte, zdobené cibuľou, paradajkami, hlávkovým šalátom a pásikmi zemiakov.

Nápoje

Zaujímavé nápoje, ktorých počet stále pribúda si nachádzajú obľubu na celom svete. Medzi najslávnejšie patria:

  • Kuba Libre  
  • Daiquiri 
  • El Presidente
  • Guarapo
  • Malta
  • Mojito
  • Piňa colada
  • Saoco
  • Cubanito (planter´s punch)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.