Choď na obsah Choď na menu
 


Pláže na Guadeloupe

19. 6. 2019

Hlavné letoviská s plážami

Akčnejšie založení návštevníci, ktorí sa tu nechcú len kochať prekrásnymi plážami, však tiež neprídu skrátka. Tým by sme odporučili navštíviť vyhlásené mestečko Deshaises, ktoré leží na severozápadnej strane Basse-Terre. Okrem prekrásne pláže s tradične bielym pieskom, ktoré mestečko obklopuje, sa tu môžu návštevníci venovať potápaniu, ktoré vďaka rozľahlým koralovým útesom získava úplne nové rozmery. Dokonca si tu záujemcovia môžu vyskúšať aj podmorský lov.

Za návštevu tiež rozhodne stojí neďaleká podmorská rezervácia, ktorá je pomenovaná po J. Y. Cousteaua. Ďalšie vyhlásenou destináciou, ktorej dominuje úchvatná biela pláž s obklopujúcimi koralovými útesmi, sa tentoraz nachádza na Grande Terre a jej názov nesie meno Sait Francois. Samozrejme sa na celom Guadeloupe môžete venovať aj surfaření. Tento šport je tu totiž veľmi populárne.

Ak vás snehobiele pláže začnú nudiť, môžete sa vydať do mestečka Malendure alebo na neďaleký ostrov Pigeon Island, kde nájdete veľmi netypické tmavej pláže, tvorené čiernym pieskom zo sopečných hornín. Tieto miesta sa nachádzajú na západnom pobreží Basse-Terre.

Je nutné však upozorniť, že sa v mori hojne vyskytujú morskí ježkovia, takže je vhodné mať so sebou tiež obuv do vody, ktorá zabráni veľmi nepríjemnému zraneniu, ktoré môže pokaziť celú dovolenku.

 

Náhľad fotografií zo zložky Guadaloupe

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.