Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety v Dominikánskej republike

19. 6. 2019

Santo Domingo a jaskyňa Tres Ojos

Výlet začína návštevou jaskyne Tres Ojos s tromi čarovnými jazierkami uprostred krásnej prírody. Nasleduje prehliadka najväčších historických skvostov v starej časti mesta Santo Domingo. Prejdete sa po najstaršej ulici v Amerike – Calle Las Damas, uvidíte dom Kolumba, prvú katedrálu v Amerike či Národný Pantheon. Na záver sa presuniete do novej časti mesta s pobrežnou promenádou a prezidentským palácom

Safari – život domorodcov, flóra a fauna

Pravú atmosféru vidieka zažijete, keď sa vydáte priamo do autentickej dediny a spoznáte život miestnych obyvateľov. Nahliadnete do tunajších príbytkov, kde domorodci ponúkajú svoje výrobky ako med a čokoládu. Navštívite cukrovú plantáž a dozviete sa o spracovaní cukrovej trstiny. Miestni vás zasvätia do výroby cigár. Spestrením výletu je kúpanie vo vodopáde a na pláži Macao

Ostrov Saona – perla Karibiku, oddych a kúpanie

V tesnej blízkosti juhovýchodného cípu sa nachádza tropický ostrov Saona s nádhernými plážami, azúrovým morom a bujnou vegetáciou. Plaviť sa budete z Bayahibe rýchlym člnom pozdĺž  národného parku Del Este až k ostrovu Saona. Zastavíte sa v malebnej zátoke, kde sa môžete kúpať a skúmať farebné hviezdice. Naspäť sa budete plaviť na katamaráne za sprievodu hudby a tanca

Trojkombinácia – Rio Chavon, Mano Juan, Saona

Dobrodružstvo začína plavbou po bájnej dominikánskej rieke Chavon až po miesto, kde ústí do mora. Nechýba zastávka na poznávanie farebných koralov a kúpanie medzi húfmi malých rybiek. Pokračuje sa na ostrov Saona, do jedinej pôvodnej dedinky Mano Juan. Návštevníkov ostrova poteší kúpanie v prírodnom bazéne s morskými hviezdicami, oddych na rozprávkovej pláži i grilovanie.

Ostrov Catalina – šnorchlovanie a potápanie + Altos de Chavon

Nalodíte sa v prístave La Romana a budete sa plaviť k najväčšiemu koralovému útesu Dominikánskej republiky. Po zakotvení si užijete kúpanie a poznávanie podmorských krás. Na lodi vám bezplatne poskytnú vybavenie na šnorchlovanie. Navyše, ak patríte k vášnivým potápačom, môžete si priamo na lodi priplatiť za dva ponory. Spestrením je návšteva mestečka umelcov – Altos de Chavon, repliky starej talianskej dedinky.

Los Haitises

Národný park Los Haitises sa rozprestiera na severovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Tvoria ho krasové plošiny, jaskyne, mangrovové a tropické lesy. V neďalekom mestečku Sabana de la Mar nastúpite na motorový čln a budete sa plaviť mangrovovými lagúnami do zátoky Samana. Prezriete si ostrovčeky, budete pozorovať vtáky a sprievodcovia vás zavedú do tajomných jaskýň s maľbami pôvodných obyvateľov.

Pozorovanie veľrýb a ostrov Bacardi

V období od polovice januára do polovice marca prichádzajú do oblasti Samanského zálivu veľryby. Naskytne sa vám jedinečná príležitosť sledovať tieto majestátne tvory pri „šantení“ vo vode. Výlet zahŕňa obed na romantickom ostrovčeku Bacardi a kúpanie na krásnej pláži.

Samana – vodopád El Limon

Polostrov Samana je čarovným miesto s panenskou prírodou. Počas výletu sa prejdete centrom a budete pokračovať na ranč v horách. Potom sa na koňoch vydáte k najväčšiemu vodopádu v krajine – El Limon. Dovolenkári z letoviska Juan Dolia pokračujú cez dedinku Las Terrenas s možnosťou kúpania. Klienti z Punta Cana sa plavia na Samana a naspäť majú zastávku na ostrove Bacardi spojenú s kúpaním

Santo Domingo

Hlavným mestom Dominikánskej republiky súčasne aj najväčším je Santo Domingo. Leží na pobreží Karibského mora pri ústí rieky Ozama. Je prvým európskym mestom na americkej pôde, založil ho objaviteľ Bartolomej Kolumbus. O historickej hodnote mesta niet pochýb, centrum je zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO. K najzaujímavejším pamiatkam patrí katedrála Catedral de Santa María la Menor, nemocnica, pevnosť Ozama, univerzita z toku 1538 a Casa Colón -  dom Kolumbovej rodiny.

San Pedro

Ak ste ubytovaní v letovisku San Julio či v jeho dosahu a máte chuť spoznať typické dominikánske mestečko, tak sa vydajte na výlet do San Pedra. Nachádza sa v juhovýchodnej časti krajiny v provincii San Pedro de Macorís. Uvidíte tradičné tance, odevy a výrobky.

Puerto Plata

Puerto Plata alebo tiež dlhým názvom San Felipe de Puerto Plata patrí k najdôležitejším prístavom v krajine. Zaujímavá je pevnosť Saint Philippe a Múzeum jantáru, ktorý patrí medzi tradičné artikle Dominikánskej republiky. Známe je aj opevnenie Fortaleza San Felipe zo 16. storočia či neďaleká dedinka La Isabela, ktorú založil Kryštof Kolumbus.

Jazda na štvorkolkách

Na štvorkolkách zažijete jazdu plnú vzrušenia, ale súčasťou výletu je aj poznávanie autentickej krajiny a malých dediniek, cez ktoré vedie trasa výletu.

Monster náklaďák

Pre milovníkov adrenalínu a poriadneho dobrodružstva je výlet do vnútrozemia Dominikánskej republiky tým pravým zážitkom. Ako dopravný prostriedok sa používajú špeciálne upravené terénne vozidlá 8x8.

Manatí Park

V oblasti Bavaro, Punta Cana sa nachádza zábavný park Manatí Park, kde nájdete botanickú a zoologickú záhradu, dokonca si môžete za príplatok zaplávať aj s delfínmi. Počas dňa je pre návštevníkov pripravených 9 zaujímavých, tematicky odlišných predstavení.

Marinarium

Počas dovolenky môžete objavovať krásy pobrežia, koralových útesov a podmorského života. Počas  plavby sa môžete potápať s rajami a žralokmi. V cene je zahrnuté požičanie potápačských potrieb na šnorchlovanie.

Hranie golfu

Pobyt si môžete spestriť návštevou niektorého z golfových ihrísk. V oblasti Bavaro, Punta Cana sa nachádza hneď 7 golfových ihrísk, všetky 18 jamkové a v Playa Dorada je na výber 18 jamkový a 9 jamkový green.

.

.

.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.