Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská v Dominikánskej republike

19. 6. 2019

 

 

 

Prehľad najznámejších letovísk v Dominikánskej republike:

+ PRE

+ Priemerné teploty sa pohybujú od 22 do 32 ° C po celý rok a je tu najmenej zrážok z celej krajiny
+ Veľmi kvalitné pláže s jemným pieskom a čistou vodou, budovy zo zákona nesmie byť vyšší ako palmy
+ Golfové ihriská prvotriednej svetovej kvality, veľký výber ubytovacích zariadení

- PROTI
- u väčšiny rezortov nie sú v dochádzkové vzdialenosti reštaurácie, bary a kluby
- občas obtiažna komunikácia s hotelovými zamestnancami a vodiči taxi pre nešpanielske hovorca
- miestna nepretržite turistom ponúka suveníry a exkurzie; okolia nie je ideálny pre vodné športy surfovanie alebo potápanie

Punta Cana


Miesto, ktoré sa honosí mnohých "naj", je v Dominikánskej republike synonymom exkluzívnej dovolenky. Punta Cana vyrástla z pralesa v letovisko, kde nájdete doslova všetko, a zároveň nestratila svoje "genius loci".

Za 30 rokov, kedy bol na východnom cípe Dominikánskej republiky objavený turistický potenciál, si Punta Cana vybudovala skvelé renomé. Cestovatelia z celého sveta sem jazdia za belostnými plážami s jemným pieskom, golfovými ihriskami a neprekonateľnú ponukou služieb. Ubytovanie tu nájdete na skvelej úrovni, zvyčajne v all-inclusive hotelových rezortoch s mnohými bazénmi a súkromnými plážami. Vďaka pozvoľnému vstupu do vody sú tunajšie brehy ideálne pre rodiny s deťmi i priaznivcov najrôznejších vodných športov. Pláže obmývané priezračným morom, nad ktorými sa skláňajú kokosové palmy, môžete využiť aj k nekonečným prechádzkam pri západe slnka. Určite navštívte luxusné pláž Bavaro, ktorá je preslávená nielen v Karibiku, ale aj po celom svete.

 Aj napriek obrovskú popularitu sa Punta Cana nemení bezhlavo v megalomanské stredisko. Zachovanie okolitej nedotknutej prírody tu hrá prím. Dokonca aj budova letiska, ocenená mnohými architektonickými cenami, má strechu pokrytú palmovými listami. Tiež hotely sú citlivo zasadené do zelených lesov, a tak patrí miestnej komplexy k najkrajším na svete.

Ak si zakúpite v Punta Cane all-inclusive pobyt, dostanete tu štandard ako málokde na svete. Obvykle k nemu patrí pestrá ponuka športového vyžitia (vrátane tenisu či windsurfingu), bohatá celodenná kuchyňa vrátane výberu kvalitných vín a pestrý denný i večerný program. Milovníci golfu budú nadšení miestnymi ihrisku, ktoré ponúka špecializované hotely.

PRE
+ Priemerné teploty sa pohybujú od 22 do 32 ° C po celý rok
+ Nádherné pláže a niekoľko golfových rezortov v celej oblasti, bohatý nočný život mimo rezorty
+ Budovy zo zákona nesmie byť vyšší ako palmy; bohatá história mesta, blízkosť národného parku Isabel De Torres

- PROTI
- v prípade pobytu v hotelovom rezorte malý kontakt s miestnou kultúrou
- veľa pláží býva v hlavnej sezóne plné turistov a miestnych
- niektorí turisti hlási žalúdočné ťažkosti, v kohútiku voda rovnako ako vo zvyšku krajiny nie je pitná

Puerto Plata


Provincia Puerto Plata leží na severnom pobreží Dominikánskej republiky a na 80 km pobrežia je úžasným mixom nádherných piesočných pláží, vynikajúce gastronómia, príjemných ľudí, živej hudby i ekoturistických aktivít. Hlavným centrom je rovnomenné hlavné mesto Puerto Plata, ktoré je 9. najväčším mestom krajiny. Mesto samotné je tiež jedným z najvýznamnejších obchodných prístavov v Dominikánskej republike. Z pohľadu cestovného ruchu sú najvýznamnejšie rezorty Dorada a Costa Dorada. V meste sa nachádza viac než 100 tisíc hotelových lôžok, čo z Puerto Plata robí jednu z najdôležitejších destinácií.

Mesto sa nachádza medzi pobrežím Karibského mora a takmer 800 metrov vysokú horou Pico Isabel de Torres, na ktorú vedie jediná lanovka v republike. Krištof Kolumbus do tejto oblasti priplával v roku 1492 pri jeho prvej ceste do Ameriky a na Hispaniolu. Práve on je tým, ktorý namiesto pomenoval "Strieborný prístav", španielsky teda Puerto Plata. Hovorí sa, že to bolo podľa trblietavých odrazov slnka v krištáľovo čistej morskej vode. Pobrežie Puerto Plata, ktoré sa vďaka náleziskám jantáru niekedy nazýva aj Jantárovej pobrežie, je z dôvodu teplých vôd a prítomným pasátom vyhláseným strediskom tzv. Veterných športov, predovšetkým potom kiteboardingu. Ďalšími významnými strediskami v provincii sú živá pobrežné mestečká Cabarete, Cofresi a Sosúa.

+ PRE
+ Priemerné teploty sa pohybujú od 22 do 32 ° C po celý rok
+ Pravdepodobne najkrajšie príroda a krajina v krajine, jedny z najlepších pláží na svete
+ Nezabudnuteľné pozorovania keporkaků od januára do marca; vodopády El Limon a ďalšie prírodné pamiatky

- PROTI
- hlavné mesto provincie Samaná je častou zastávkou lodí, čo razantne zvyšuje počet turistov v meste
- veľká vzdialenosť od Santo Dominga, Puerto Plata aj letisko, cesty sú v zlom vstáva
- v prípade individuálne cesty pomerne zložitá doprava z letiska

Samaná


Samaná je polostrov a zároveň jedna z dominikánskych provincií na severnom pobreží krajiny. Celý polostrov je doslova prírodným pokladom - divočina, bujná zeleň, zálivy, zátoky, vodopády, hory i fascinujúce výhľady. Jeho centrom je hlavné mesto provincie Santa Bárbara de Samaná s približne 15 tisíc obyvateľmi. Mesto samotné je krásny a pokojný prístav s priateľskými občanmi, ktorí sa živia väčšinou turizmom, poľnohospodárstvom a rybárčením. V meste sa môžete prechádzať po 2 kilometre dlhej promenáde s výhľadom na prístaviska plné plachetníc a rybárskych lodí aj zátoku Samaná, ktorá bola v roku 2009 ocenená ako jedna z najkrajších zátok na svete. U promenády tiež nájdete väčšinu reštaurácií, barov a obchodov. Polostrov sa môže pochváliť tým, že sem každý rok od januára do marca priplávajú po tisícoch jedni z najviac fascinujúcich tvorov na planéte, Vráskavec dlouhoploutví čiže keporkakové, ktoré sem jazdia pozorovať ľudia z celého sveta.
         
Samaná je ekoturistický destináciou obklopenú dychberúce prírodou, zelenými kopcami, lesmi El Valle, mnohých prekrásnymi vodopádmi, jaskyňami i vlastným ostrovom, tropickým rajom Cayo Levantado, ktorý je vzdialený len 2 km od pevniny, teda len pár minút loďou. Súčasťou provincie je tiež národný park Los Haitises s mangrovovými porasty. Nájdete tu tiež mestečka Las Galeras (na severovýchode) a Las Terrenas (na severozápade), ktoré dokonale uspokojujú turistov hladní po dobrom jedle a pití. Las Galeras a jej hlavné pláž ponúka skvelé možností pre relaxáciu, plávanie aj prechádzky. Las Terrenas, ktoré je od pohľadu ovplyvnené Stredomorím, zase poteší priaznivcov osobitých reštaurácií, barov i nočného života. Všetky destinácie sú známe svojimi ekologicky prívetivými aktivitami ako je horská turistika, speleológie, jazda na koni a ďalšie.

+ PRE
+ Priemerné teploty sa pohybujú od 22 do 32 ° C po celý rok
+ Blízkosť letisku Las Americas International Airport
+ Cenné koloniálne pamiatky, centrum zapísané na Zoznam svetového dedičstva UNESCO, najživšie mesto Karibiku

- PROTI
- nejde o destináciu pre pobytovú dovolenku, len poznávacie, v bezprostrednej blízkosit sa nenachádza pláže
- občas obtiažna komunikácie pre nešpanielske hovorca
- malý alebo takmer žiadny výber zájazdov od českých CK, často nutnosťou cestovať individuálne

Santo Domingo


Santo Domingo je hlavné mesto Dominikánskej republiky a s necelými troma miliónmi obyvateľov tiež najväčšie mesto Karibiku. Ide o prvý "európske" mesto v tzv. Novom svete. Založené bolo Bartolomejom Kolumbom, mladším bratom Krištofa Kolumba v roku 1496, vďaka čomu je najstarším európskym koloniálnym mestom na americkom kontinente. Vďaka tomu má mesto bohaté kultúrno-historické dedičstvo, ktoré robia z každej návštevy veľký zážitok. Santo Domingo je pravdepodobne tiež najživším mestom Západnej Indie. Mesto samotné je miestom kontrastov, moderné hotely stoja na starých dláždených uliciach, luxusné autá parkujú vedľa odrbaných skútrov, exotická jedlo sa podáva vo drahých reštauráciách a obďaleč predávajú miestne obchodníci tradičné dominikánskej tovaru.

 

V reštauráciách si okrem miestnych pokrmov môžete objednať aj medzinárodnú kuchyňu a návštevníci si môžu nakúpiť tiež v butikoch alebo reťazcoch veľkých amerických a európskych spoločností. Historické centrum mesta sa nazýva "Koloniálne mesto", pre mnohých ide o jedno z najkrajších miest Karibiku, obzvlášť potom v noci s pôsobivým osvetlením reštaurácií, múzeí i starobylých pamiatok. Aj to boli pravdepodobne dôvody, prečo bolo centrum zapísané v roku 1990 na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Mnohí turisti spájajú návštevu hlavného mesta s relaxáciou v neďalekých letoviskách Boca Chica a Juan Dolio. Mesto je rozdelené do dvoch častí oddelených riekou Ozama. Západná časť je ekonomicky veľmi vyspelá, zatiaľ čo východná časť nazývaná Santo Domingo Este je o poznanie menej rozvinutá.

+ PRE
+ Priemerné teploty sa pohybujú od 22 do 32 ° C po celý rok
+ Blízkosť hlavnému mestu Santo Domingo a letisku Las Americas International Airport
+ Stále pokojná a plytká voda vďaka zátoke a útesu, vhodná pre rodiny s deťmi

- PROTI
- hlavné mesto sexuálneho turizmu v krajine
- občas obtiažna komunikácie pre nešpanielsky hovoriacého
- miestni nepretržite turistom ponúkajú suveníry, exkurzie a sexuálne služby

Boca Chica


Boca Chica je letovisko a územno-správne jednotka (municipio) na južnom pobreží Dominikánskej republiky v provincii Santo Domingo. Od hlavného mesta leží asi 30 km východným smerom, počet obyvateľov sa pohybuje okolo 120 tisíc, v meste samotnom žije zhruba 50 tisíc obyvateľov. Ide o jedno z najpopulárnejších destinácií cestovného ruchu v krajine, najmä vďaka rovnomennej pláži a blízkosti hlavného mesta a medzinárodného letiska Aeropuerto Internacional Las Americas, ktoré leží západne, v tesnej blízkosti Boca Chica. Éra mesta začala na začiatku 20. storočia, kedy tu dominikánsky politík Juan Bautista Vicini Burgos založil plantáže s cukrovou trstinou. Väčšej popularite sa však Boca Chica tešila od 50. rokov 20. storočia, kedy diktátor Rafael Leónidas Trujillo prikázal stavbu moderného hotela Hamaca, ktorý sa následne stal miestnou ikonou. Hotel bol po smrti diktátora v roku 1961 uzavrenou a opustený, znovu otvorený bol až v 90. rokoch, svoju pôvodnú slávu už však nikdy nezískal.

Od polovice 20. storočia tu pri pláži bohaté dominikánske rodiny budovali svoje letné sídla, v 70. rokoch sa pláž stávala čoraz obľúbenejšie a predovšetkým verejná doprava pomohla pláží stať sa jednou z najnavštevovanejších v krajine. V skutočnosti vďaka krištáľovej vode a nádhernému bielemu piesku ide o najľudnatejšej pláž v krajine, obzvlášť cez víkendy. More je tak plytké, že môžete ujsť desiatky metrov a hĺbka sa skoro nezmení, stále ju budete mať zhruba do pása. Aj preto ide o možné najvhodnejšie pláž pre rodiny s deťmi v Dominikánskej republike. Boca Chica má v tesnej blízkosti dva ostrovy, Los Pinos a La Matica. Nájdete tu veľa barov, reštaurácií, stánkov so suvenírmi a všade okolo vás bude skoro po celý deň znieť hudba. V posledných rokoch, najmä v zimných menších, je Boca Chica zahltená turistov z Európy a Severnej Ameriky. Letovisko je poznáme aj svojim bohatým nočným životom s množstvom klubov aj legálnej prostitúcii.

+ PRE
+ Priemerné teploty sa pohybujú od 22 do 32 ° C po celý rok
+ Blízkosť hlavnému mestu Santo Domingo, letovisku Boca Chica a letisku Las Americas International Airport
+ Veľmi dobré lokality pre potápanie a šnorchlovanie, kvalitné pláže

- PROTI
- menší výber zájazdov od českých CK (je však dobrá možnosť cestovať individuálne)
- občas obtiažna komunikácia pre nešpanielsky hovoriacého
- miestni nepretržite turistom ponúkajú suveníry, exkurzie a sexuálne služby

Juan Dolio


Juan Dolio ponúka tropický raj v pravom slova zmysle. Ničím nerušení môžete relaxovať v tieni kokosových paliem, dlhé hodiny sa potápať alebo sa túlať po pláži smerom k zapadnutým rybárskym dedinkám. Juan Dolio je obľúbené letovisko v Dominikánskej republike, ktoré predstavuje pokojnejšie alternatívu ku známej Punta Cana. Určite sa tu ale nebudete nudiť. Tunajšie koralové útesy uhranú skúsených potápačov a ešte viac tých, ktorí sa zatiaľ pod hladinu nevypravili. Niektoré sa nachádza v bezprostrednej blízkosti pláží, a tak si na svoje prídu aj "šnorchlisté". Práve tu však stojí za to potápanie venovať viac pozornosti a absolvovať aspoň základný výcvik v jednej z nespočetných potápačských škôl. Vstup do vody nemusí byť všade vďaka koralom úplne hladký, preto so sebou radšej pribaľte topánky do vody.

 

Pobrežie Juan Dolio lemuje dlhá úzka pláž s bielym pieskom, charakteristicky zahalená palmami. Rad hotelov ponúka pre svojich klientov tiež pláže privátne. Ak si chcete však lebediť v úplnom súkromí, vydajte sa prechádzkou ďalej smerom k rybárskemu mestečku Guayacanas, kde nájdete pláže rovnako pôvabné, ale takmer prázdne. Juan Dolio je ale vďaka výhodnej polohe tým pravým miestom aj pre zapálených cestovateľov, ktorí chcú spoznať celú ostrovnú krajinu. Je vzdialené len zhruba 45 minút cesty od hlavného mesta Santo Domingo. To je staré, na Karibik neuveriteľných, viac ako 500 rokov a jeho najstarší štvrť Zona Colonial plná stredovekých pamiatok je dokonca zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tiež tu skvele nakúpite v moderných obchodných centrách i tradičných obchodíkoch so suvenírmi a výbornými cigary. Z Juan Dolio to nie je ďaleko ani do zelenej oázy národného parku Los Haitises. Ak by ste si chceli spestriť nočnú zábavu, vyrazte do blízkeho letoviska Boca Chica, ktoré ije bujarým nočným životom preslávené.

+ PRE
+ Priemerné teploty sa pohybujú od 22 do 32 ° C po celý rok; pokojné pláže vhodné pre deti
+ Veľa pláží je súkromných, vďaka čomu na nich nie sú prítomní predavači
+ Prvotriedne golf a pláž Playa Minitas v rezorte Casa de Campo; blízkosť ostrova Isla Catalina pre skvelé potápanie

- PROTI
- limitované kultúrne aktivity, niektoré pláže sú kamenisté
- občas obtiažna komunikácie pre nešpanielsky hovoriacého

- vzdialenosť od medzinárodného letiska a pomerne drahá taxislužba
La Romana & Bayahibe


Pozdĺž juhovýchodného pobrežia Dominikánskej republiky sa tiahnu rozľahlá polia s cukrovou trstinou, ktoré obklopujú jedny z najkrajších rezortov a pláží celého Karibiku okolo mesta La Romana a mestečka Bayahibe. Táto oblasť kombinuje malebné pláže, prvotriedne ubytovanie a príťažlivé atrakcie. Mesto La Romana je so 130 tisícmi obyvateľov jedným z najväčšej miest Dominikánskej republiky. Založené bolo v 19. storočí a pôvodne išlo prevažne o región produkujúce cukor a rozvinutý obchodný prístav slúžiace pre transport cukru a dreva. Dnes ide vďaka priezračnej vode, tropickým pralesom a skvelému výberu aktivít o ideálny destináciu pre rodiny, pary, potápačov aj golfistov. Bezprostredne pri meste stojí obrie luxusný rezort Casa de Campo sa štyrmi golfovými ihriskami, reštauráciami, butiky, vlastným prístavom Casa de Campo Marina sa stredomorským vzhľadom i úžasnú replikou dediny z 16. storočia Altos de Chavón stojaca pri rovnomennej rieky. La Romana leží 210 km východne od hlavného mesta Santo Domingo a meno mesta pochádza z miestneho názvu pre váhu, ktorou sa v prístave vážilo exportované tovaru. Na konci 20. storočia bol z dôvodu nárastu cestovného ruchu miestny prístav rozšírený a dnes je mesto jednou z najobľúbenejších a najnavštevovanejších destinácií v krajine a svoje si tu nájdu všetci turisti s rôzne veľkými rozpočtami.
      
Neďaleko leží slávnej pobrežné letovisko Bayahibe, ktoré bolo založené v roku 1874 portorickými rybári ako rybárska dedina a dnes je veľmi obľúbenou destináciou vďaka krásnym plážam a celoročne priaznivému počasiu. Bayahibe leží len asi 8 km juhovýchodne od La Romana a okrem plážových radovánok turistom ponúka tiež pôsobivú okolitú prírodu a historickú autentickosť rybárske dedinky. Ide tiež o domov národnej rastliny Dominikánskej republiky, teda endemické ruže Bayahibe, latinsky pereskia quisqueyana, ktorá je napriek názvu druhom kvitnúceho kaktusu.

A ešte najznámejšie pláže v Dominikánskej republike:

Pláž Bavaro, Punta Cana

Niekoľko kilometrov dlhý piesočnatý pás pláže Bavaro patrí k najkrajším plážam sveta. Nachádza sa na východnom pobreží Dominikánskej republiky pri známom letovisku Punta Cana. Zlatistý  piesok a priezračná voda sú ideálnymi podmienkami na kúpanie a tiež potápanie. Pri pláži lemovanej palmami je vystavaných mnoho rezortov, takže je pláž často preplnená.

Cap Cana, Cap Cana

Na pláž Bavaro nadväzuje pláž Cap Cana, no narozdiel od pláže pri letovisku Punta Cana, tu nájdete ticho a pokoj. Nie je preľudnená a je plná krásnych paliem. Môžete si prezrieť kotviace lode či zájsť do vedľajšieho letoviska za zábavou.

Macao Beach, Punta Cana

Pri letovisku Punta Cana sa nachádza aj pláž Macao. Jej krásu a výnimočnosť ocenila aj organizácia UNESCO ako jednu z najkrajších v Karibiku. Je správnou voľbou pre surfistov a to nielen pre tých profesionálnych. Macao Surf Camp ponúka lekcie surfovania, a tak si môžu tento šport vychutnať aj začiatočníci.

Playa Rincon, Samaná

Osamotený raj na východnom pobreží polostrova Samaná sa volá Playa Rincon. Pláž je priam biela a vody v mori hrajú rôznymi odtieňmi modrej. Môžete si vychutnávať leňošenie v horúcom piesku, kúpať sa či potápať. Najväčším lákadlom pláže je prostredie, v ktorom sa nachádza. Lemuje ju tropická zeleň, veľa kokosových paliem. Pláž je ideálnym miestom pre relaxovanie a načerpanie síl, v okolí nájdete len pár malých reštaurácií.

Playa Dorada, Amber Coast

Na severnom pobreží známom ako Amber Coast leží pláž Playa Dorada so svetlým pieskom. Vody Atlantického oceánu, ktoré obmývajú pláž, nie sú vždy pokojné a bezpečné pre malé deti. Na pláži ako aj na viacerých miestach pobrežia sú vhodné odmienky na šnorchlovanie. V jej blízkosti sú vystavané rezorty, ktoré poskytujú všetky plážové služby. Ak by ste si chceli urobiť prechádzku, neďaleko nájdete mestečko Puerto Plata.

Pláž Cabarete

Pláž nájdete na severnom pobreží krajiny pri meste Cabarete v provincii Puerto Plata, je svetoznáma vďaka výborným podmienkam pre windsurfing a kiteboarding. Uvádza sa, že podmienky sú dokonca najlepšie v Karibiku. Pravidelne sa tu konajú aj profesionálne preteky. Táto oblasť je dobrou voľbou pre tých, ktorí hľadajú rezorty s nižšími cenami.

Sosua Beach, Puerto Plata

Pláž leží blízko Puerto Plata, je jedným z najlákavejších miest na severe krajiny. Má tvar písmena U lemovaná reštauráciami, stánkami a obchodíkmi so suvenírmi. Pláž z bieleho piesku dotvára sýtomodrá voda, zelené hory a kokosové palmy. Plážový servis je  k dispozícii, a tak môžete bezstarostne odpočívať.

Playa de las Aguilas, Parque Nacional Jaragua

Ak patríte k milovníkom tzv. púštnych pláží a miest nedotknutých človekom, tak zavítajte na pláž Playa de las Aguilas na juhozápadne Dominikánskej republiky. Nachádza s v Parque Nacional Jaragua, je tvorená bielym pieskom a voda je tu jasne modrá. Nie je tu vybudovaná cesta, žiadne zariadenie, dokonca tu nenájdete ani takmer žiadne stromy. Je vhodná pre tých, ktorí hľadajú krásnu krajinu a oddych bez húfov ľudí.

Playa La Ensenada, Puerto Plata

Ideálnym výletom počas dovolenky v Dominikánskej republike je výlet do malej zátoky v tvare podkovy na severnom pobreží, západne od Puerto Plata. Pláž je obohnaná zelenými kopcami. Miesto je pomerne pusté, no môžete si pochutiť na morských plodoch, ktoré vám pripravia miestni.

Playa Bonita, Samaná

Západne od Las Terrenas na polostrove Samaná sa nachádza pokojná pláž Playa Bonita. Aj napriek výstavbe si stále zachováva charakter nedotknutého miesta, kde chodí len málo ľudí. Pláž so zlatistým pieskom dotvárajú palmy.

La Playita, Samaná

Keď odbočíte vľavo pred vstupom do Las Galeras na polostrove Samaná, ocitnete sa na ceste, na konci ktorej nájdete pláž La Playita. Táto malá pláž je plná paliem a je tu aj nejaký ten bar, reštaurácia a obchod. Ležadlá a slnečníky sú k dispozícii za poplatok. Býva tu len málo ľudí, výnimkou sú len dni, keď pripláva výletná loď.

Playa Boca Chica, neďaleko Santo Domingo

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v hlavnom meste Santo Domingo a túžite po menej zaľudnenej pláži, tak vám môžeme odporučiť Playa Boca Chica. Pláž je vzdialená asi 20 minút cesty. Lemujú ju cenovo dostupné reštaurácie a bary. Chodia sem najmä miestni obyvatelia.

Juan Dolio Beach, Juan Dolio

Pekná pláž, no už o niečo ďalej vzdialená od mesta Santo Domingo, leží západne od hlavného mesta. Najlepším riešením je pláž navštíviť vrámci jednodňového výletu.

Playa Las Terrenas, Samaná

Playas Las Terrenas sa nachádza na polostrove Samaná na severnom pobreží. Pláž, považovaná za jednu z najkrajších, je výnimočná prírodnými krásami, bujnou vegetáciou, krištáľovo čistou vodou a zlatistým pieskom.

Eagle Bay Beach, Pedernales

Na záver vám predstavíme pláž Eagle Bay Beach, kde takmer vôbec neexistuje cestovný ruch. Neďaleko mesta Pedernales nájdete rozľahlú piesočnatú pláž s bielym pieskom a priezračnou vodou.

 

Náhľad fotografií zo zložky Dominikánska republika

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.