Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia

19. 6. 2019

Dominikánska republika  ponúka celý rad kulinárskych zážitkov: od čerstvo ulovených rýb a morských plodov cez tradičné kreolské pokrmy až po tie medzinárodné. Miestna kuchyňa je zmesou  španielskej, africkej a indiánskej kuchyne.  Často sa v nej stretávame s najrôznejšími koreninami, medzi ktoré patrí i koriander a oregano, ktoré dodávajú jedlu nezameniteľnú chuť.

Medzi najobľúbenejšie jedlo patrí Sancocho, je to hustá polievka z koreňovej zeleniny a siedmich druhov mäsa. Obľúbená je i  banánová kaša Mangu s vajcom a osmaženou salámou a cibuľkou. Jedlo  La Bandera z duseného kuracieho či hovädzieho mäsa s fazuľami a bielou ryžou je takisto kulinárskym zážitkom.

Tropické ovocie ako papája, marakuja, sladké banány, ananás a mango sa konzumujú hlavne čerstvé vo forme štiav, ale aj ako samostatné plodiny. Používajú sa aj ako ingrediencie na prípravu dezertov.

 

Regionálne dobroty

Miestne špeciality môžete ochutnať podľa toho, v akej časti ostrova sa práve nachádzate. V Santa Domingu nájdete mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú recepty tradičnej i medzinárodnej kuchyne, obohatené o inovatívny spôsob úpravy.

V rybárskych dedinách ako je napríklad Bayahibe na juhovýchodnom pobreží či Las Terrenas na Samana môžete ochutnať čerstvé morské plody a vynikajúce ryby, ku ktorým patria i  marlin, mahi-mahi alebo dorado. Špecialitou polostrova Samana je Pescado con Coco - ryba v kokosovej omáčke.

V regióne Constanza, ktorý je súčasťou pohoria Cordillera Central, sa pestuje zeler „cepa de apio“, ktorý sa používa na prípravu chutnej krémovej polievky.

V Dominikánskej republike sa taktiež pestuje celý rad plodín, z ktorých sa vyrábajú najrôznejšie pochúťky. Patrí sem kakao, káva, zázvor a cukrová trstina. Pokiaľ sa vydáte na výlet po ostrove, môžete absolvovať prehliadku niektorých z manufaktúr, kde vám predstavia celý proces zberu, tradičnú techniku spracovania i výrobu konečného produktu. Napríklad v Las Galeras na polostrove Samana je možné navštíviť náučné centrum, v ktorom sa pestuje organický zázvor. V meste San Francisco de Macoris sa môžete vydať po stopách kakaa. Múzeum čokolády v Punta Cane vám v rámci exkurzie ponúka možnosť si pripraviť vlastnú čokoládu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.