Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety v Curacao

19. 6. 2019

Národný park Christoffel park

Christoffel park sa nachádza severozápadne od hlavného mesta Willemstad. Stačí, keď nastúpite do autobusu smer Westpunt a po 40 minútach ste na mieste.

V parku je 8 vyznačených chodníkov, pričom nejzáživnější je výstup na najvyšší bod ostrova Mount Christoffel, ktorý ponúka spektakulárne výhľad na celý severný cíp ostrova. Očakávajte veľmi náročný terén, ktorý vás v kombinácii s teplom môže veľmi rýchlo vyčerpať. Niektoré trasy je možné prejsť autom.

Shete Boka park

Priľahlá oblasť Christoffel parku pokrýva približne 10 km severného pobrežia. Na 10 plážach tú 3 druhy morských korytnačiek kladú svoje vajíčka. Najznámejší a najobľúbenejší zátokou je Boka Tabla, kde môžete pozorovať vlny bijúce o skaly. Prejsť sa môžete po 2 chodníkoch.

Návšteva pevnosťí

Keď na ostrov prvýkrát v roku 1634 priplávali Holanďania, postavili na svoju obranu niekoľko pevnosťou. Do súčasnosti sa ich úplne alebo čiastočne zachovalo 8. Z niektorých sa stali hotely, reštaurácie či obchody, z ďalších potom múzeum či kancelárie.

    Fort Amsterdam - najdôležitejšie pevnosť, ktorá je zapísaná v UNESCO. Nachádza sa v Punda a sú v nej vládne kancelárie, protestantský kostol s múzeom.
    Fort Beekenburg - jedna z najviac zachovaných pevností v celom Karibiku
    Fort Nassau - slúžila ako signálne a kontrolná veža v prístave pre otváranie a zatváranie mosta na pontónoch. V súčasnej dobe sa v nej nachádza reštaurácia.
    Waterfort - množstvo reštaurácií s výhľadom na more

Cruise ship

Do prístavu často priplávajú úžinou medzi Punda a Otrobanda obrovské zaoceánske lode. Do mesta sa vyrojí tisíce ľudí, ktorí bývajú veľkým spestrením. Zážitkom je tiež nočný odchod na šíre more.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.