Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská v Curacao

19. 6. 2019

Piscadera Bay
Oblasť s nádhernou plážou lemovanou palmami, nájdeme tu veľa barov, reštaurácií a taverien s miestnou kuchyňou a príjemným personálom, kasína a luxusné obchody, ale aj menšie obchodíky s pestrým výberom suvenírov.

Willemstad
Hlavným mestom je už spomínaný Willemstad, v ktorom sa snúbi karibská uvoľnenosť a pohodová atmosféra s holandskou architektúrou. Nábrežie Handelskade je naozaj čarovné - domy majú typická holandská priečelia a pálené tašky zdobia domy v odtieňoch pastelovo ružovej alebo pistáciové.Turisty sem však láka nielen mestská architektúra v nádherne zachovalých uličkách a na námestiach, ale aj množstvo bezcolných obchodov. Willemstad bol pred nedávnom pre svoju jedinečnosť zapísaný na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.


Na ostrove sa nachádza niekoľko pláží. Playa Forti zaujme svojou pokojnou polohou, drobnými okruhliakmi a možnosťou šnorchlovania medzi útesmi. Porto Mari je zase väčší, môžete si tu požičať potápačskú výbavu a zúčastniť sa ďalších plážových aktivít. Platí sa sem síce vstup, na druhej strane tu však dostanete uvítací drink zdarma.

 

Náhľad fotografií zo zložky Curacao

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.