Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety na Barbadose

19. 6. 2019

Každá dovolenka si vyžaduje i nutnú zastávku v miestnom centre. Bridgetown je hlavným mestom Barbadosu s príjemne malým počtom obyvateľov, ktorý presahuje sotva sedem tisíc. Prejdete ho teda za popoludnie. 

Celé mesto vyzerá tak trochu akoby ste do mixéru hodili kúsky Londýna a karibského mesta. Široké výstavné ulice tu striedajú malé uličky so zanedbanými rumovými obchodíkmi, v centre stojí gotická parlamentná budova a výstavná anglikánska katedrála. Záujem tiež vzbudzuje židovská synagóga z 19. storočia, ktorá svojím vzhľadom zdôrazňuje nesúrodosť miestnej architektúry.

Portálom pokoja je zasa miestny Queen´s park, ktorý svojou zelenou plochou burcuje k usporadúvaniu piknikov pod nakláňajúcimi sa baobabmi. Večer najlepšie zakončíte na Baxter´s Road - „rumovej“ ulici, ktorá údajne nikdy nespí. Milovníci nakupovania sa môžu dopoklonkovať na hlavný obchodný bulvár Swan street alebo na predmestie Pelican village, kde si môžu nakúpiť ručne vyrábané suveníry.

Ak patríte medzi nočných vtákov, môžete noc stráviť v mestečku Oistins, ktoré leží južne od hlavného mesta. Každý piatok tu totiž prebieha veľké grilovanie rýb, sprevádzané divokou tanečnou párty na tunajšom námestí.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.