Choď na obsah Choď na menu
 


Bahamy pláže

19. 6. 2019

TOP  pláže, ktoré tu stoja za hriech

Vzhľadom k tomu, že Bahamy sú rovinaté a nenájdeme na nich žiadne významne vysoké pohoria, je to miesto ako stvorené pre dlhé a široké pláže. V lete si na nich turisti užívajú teploty okolo 28 ° C, v zime okolo 21 ° C.
Bahamy bez tyrkysové vody oceánu? To by neboli ony!

Ich styčnými bodmi je šírka a dĺžka, ale aj čistota a ľahký prístup k vode. Dovolenku si tu perfektne užije každý od mladých párov cez rodiny s deťmi až po starších cestovateľov. Nenájdete tu žiadne príkre zrázy, prístup do vody je príjemne pozvoľný.

Čerešničkou na torte je potom farba vody oceánu - tá je typicky tyrkysová a priezračná, takže pri šnorchlovaní je vidieť aj na niekoľko desiatok metrov. Aj z toho dôvodu patrí Bahamy k najobľúbenejším potápačským lokalitám na svete. Teraz už ale k tým najfasicinujúcejším plážam na ostrovoch.


Gold Rock Beach

Táto pláž sa nachádza na ostrove Grand Bahama, v národnom parku Lucayan. Čiročirá teplá voda a svetlý piesok vám budú vnucovať domnienku, že ste v rozprávke. V národnom parku sa navyše nachádza najväčší systém podzemných jaskýň na celom svete - preto to tu milujú hlavne potápači. Inak je ale Gold Rock Beach pokojná a môže sa stať, že tu za celý deň stretnete len pár ľudí.

Pink Sands Beach

Pink Sands Beach čiže Ružové piesky sa právom radí k tým najkrajším plážam planéty. Niet preto divu, že je medzi milovníkmi exotiky a takto nádherných miest populárne. Unikátny je tu, ako už názov napovedá, jemný piesok s ružovkastú farbou. A to si píšte, že je naozaj veľmi vzácny! Najradšej toto miesto majú zamilovaní ľudia. Takýto západ slnka je tu naozaj dokonale romantický a nezabudnuteľný.

 

Náhľad fotografií zo zložky Bahamy

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.