Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety na Arube

19. 6. 2019

Hlavné mesto Oranjestad (Orangetown)

Oranjestad je prístavné mesto na západnom pobreží Aruby. Postavené bolo na konci 18. storočia a od tej doby plní "funkciu" hlavného mesta. Dnes sa tu nachádza unikátna zmes starého a nového. Navštíviť teda môžete najstaršiu budovu v meste, ktorú je pevnosť Zoutman (Fort Zoutman) z roku 1798, o pár desiatok rokov mladší veža Viliama III. (Villem III Tower) a tiež niekoľko múzeí, ktorá vás zoznámi s miestnou históriou. K dispozícii však budete mať tiež reštaurácie, kaviarne, bary, kluby či kasína, takže život v Oranjestad rozhodne nekončí po zotmení.

Národný park Arikok (Arikok National Park)

Aruban sa veľmi váži svojho prírodného dedičstva. Ako si tiež inak vysvetliť skutočnosť, že je takmer 20% ostrova národným parkom, ktorý nesie názov Arikok. V ňom má svoj domov obrovské množstvo rastlín a živočíchov (kaktusy, aloe, leguány, hady a pod.), Ktoré žijú na takmer 8 000 akroch. Túto rozsiahlu oblasť však nemusíte zdolávať len po svojich, ale vyraziť sem ide aj na koni. V parku sa navyše nachádzajú jaskyne s maľbami pôvodných obyvateľov, rovnako ako najvyšší vrchol ostrova Mount Jamanota (189 m n. M.).

 

Prírodné most (Aruba Natural Bridge)

Jedno z najnavštevovanejších miest na Arube je tzv. "Prírodné most". Ten vytvorili vlny okolitého mora, ktoré postupom času vyhĺbili do vápenca na pobreží jaskyni, ktorá sa však jedného dňa zrútila. Zostal tak len obrovitý kus skaly s výškou 7 m a dĺžkou 30 m, ktorý skutočne pripomína most a vedie cez vodnú hladinu. Dostať sa sem navyše nie je vôbec žiadny problém, takže nie je divu, že asi najviac fotografií z Aruby existuje práve z tohto miesta.

 

Sopečný útvar Hooiberg

Hooiberg je o niekoľko metrov nižšie, ako už spomínaný najvyšší vrchol Mount Jamanota, keď meria 165 m. Lenže vzhľadom na to, že sa nachádza prakticky v samému stredu Aruby, tvorí hlavnú dominantu ostrova, pretože ho možno uvidieť prakticky odkiaľkoľvek. Zdatní jedinci sa tiež môžu vydať k jeho vrcholu, budú však musieť zdolať 662 schodov. Odmenou im bude nádherný výhľad, pričom za priaznivých podmienok je možné uvidieť aj pobrežia 30 km vzdialenej Venezuely.

 

Podmorská expedícia ponorkou Atlantis

Z hlavného meste Oranjestad je nutné najprv vyraziť loďou SubSeeker na more a následne presedlať na ponorku s názvom Atlantis. V nej sa potopíte až do hĺbky 40 metrov a pekne v suchom a klimatizovanom prostredí môžete poznávať morský život, však uvidieť možno aj vraky dvoch lodí. Ponorka štartuje dvakrát denne a garantujeme vám, že sa jedná o jedinečný zážitok, ktorý si asi len tak nezopakujete.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.