Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety

19. 6. 2019

Stingray City, Antigua

Pokiaľ máte celoživotné strach z pádov, táto zábavná dobrodružná cesta s päťminútovým člnom na východnom pobreží Antiguy by mala tieto obavy vyhnať navždy. Stingray City je plytký bazén s piesočnatým dnom uprostred tropického útesu, kde stovky priateľských južných stingrays kĺže cez krištáľovo čistej vody, ktoré čakajú na návštevu. V závislosti na úrovni pohodlie môzete v stojí, plávať alebo šnorchvat s nimi a po stretnutí môžete preskúmať okolitý koralové útesy. Pocit ich hladké, saténové tela kefa na koži je vrcholom tejto vzrušujúce dobrodružstvo. Výlet do Stingray City je jedna z najobľúbenejších miest v Antigua.

Nelsonov Národný park lodenice, Antigua

Jeden z najpopulárnejších turistických atrakcií v Antigua, Nelsonov Národný park lodenice, je domovom bývalého britského námorného námorníctva z 18. storočia (zapísaného na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO v júli 2016), rovnako ako obnovených historických budov a niektorých najlepšie chodníky na ostrove. Nelsonove lodenice je jedinou nepretržite prevádzkovanú gruzínskou lodenicami na svete. Obnovený prístav s krásnymi starými kamennými sklady zahŕňa hotely, reštaurácie, obchody, galérie a múzeá. Obaja Admiral 's House Museum a Múzeum lodenice stopy histórie miesta od 17. storočia do súčasnosti.

Po prehliadke lodenice si môžete vychutnať panoramatický výhľad na ostrov z ruín Fort Shirley, posadený na kopci na Shirley Heights, alebo Fort Berkeley, pri západnom vstupe do prístavu. Park je tiež domovom 18. storočia Clarence House, pôvodne postavený pre budúceho kráľa Viliama IV., Rovnako ako Interpretačné centrum Dow 's Hill, pozdĺž Lookout Trail u Shirley Heights.

St. John's, Antigua

St. John je hlavným mestom a výletnou loďou Antigua a Barbuda je kaleidoskop koloniálnych chalúp z cukrovinky a trhové stánky nahromadené vysoko s tropickým ovocím a kvetmi. Nad obzorom tie biele neo-barokový veže Katedrála sv. Jána, jedna z najvýraznejších mestských budov. V súčasnej dobe prebieha dôkladná obnova. Pre prehľad o histórii ostrova sa vydáte na Múzeum Antiguy a Barbudy v bývalom dvorným dome z 18. storočia. Nakupovanie je tiež vynikajúci v St. John je. Neštandardné obchody majú bohatú ponuku Heritage Quay, suvenýrní stánky lákajú turistov Redcliffe Quay, a živé verejné prístavy sú miestom, ktoré sa bude konať v piatok a v sobotu. Pre výhľady na mesto a do prístavu navštívte ruiny 18. storočia Fort James a Fort Barrington, postavený na ochranu svätého Jána z francúzštiny.

Devil 's Bridge: Národný park Indického Mesta, Antigua

Pozdĺž drsného severovýchodného pobrežia je dramatickou scenériou Národného parku Indian Town vybavená prírodným vápencom Diablovým mostom, ktorý je po stáročia vyrezávaný bičujúcom surfovaním. Pri vysokom prílive vlny privádzajú gejzíry vody cez fajky do neďalekej skaly.

V parku sa tiež ponúkajú odmeny a vynikajúce vtáky. Viac ako 36 druhov vtákov sa rozkladá v parku medzi akáciami stromami, zatiaľ čo východná bod parku je veril, že bol Arawak kemp.

Múzeum Antiguy a Barbuda David Stanley

Múzeum Antigua a Barbuda monitoruje histórii týchto ostrovov od ich geologického pôvodu po politickú nezávislosť v roku 1981. Sídli v múzeu je plnohodnotná replika obydlia Arawak, rovnako ako keramika, tkanie, náradie a exponáty na rôzne ekosystémy ostrovov. Múzeum sa nachádza v bývalom dvorku z 18. storočia v St. John j.

Drive stromu

Pozdĺž južného pobrežia Antiguy, Fig Tree Drive víta dažďový prales, poľnohospodárskej pôdy a rybárske dediny. Tento malebný disk ponúka záblesk miestneho života. Banánové stromy (nazývané "figy" miestnymi obyvateľmi), mango stromy a kokosové palmy bodajú krajinu, rovnako ako zrúcaniny cukrovarov. Pozrite sa na cestnú stánky predávajúci čerstvé ovocie. Po celej trase predáva umelecká galéria Fig Tree Studio živé miestne umelecké výlety a výlety po dažďovom pralese zipline.

Frigate Bird Sanctuary, Barbuda

Barbuda  Frigate Bird Sanctuary je útočiskom vtákov. Prístupný iba loďou, útočisko vtákov leží v severozápadnej lagúne Barbudy a je domovom jednej z najväčších hniezdnych kolónií fregatních vtákov v Karibiku. Títo veľkí morské vtáky sú známi svojimi jasne červenými pažami a rozpätím jednej a pol metra. Zásoby tiež lákajú asi 150 ďalších druhov vtákov, ako sú volavky, kormorány a pelikány.

 

Jaskyne Darby, Barbuda

Jaskyňa Darby, spôsobená rozpustením vápenca, je jedným z najzaujímavejších prírodných rysov Barbudy. Hoci to je často popisované ako jaskyne, miesto je vlastne sinkhole viac ako 100 metrov v priemere. Na rozdiel od suchého obklopujúceho kefy, bujná vegetácia, ktorá sa rozvíja, pripomína dažďový prales s papradinami, vysoké palmové palmy a hrubé lány, ktoré sa tiahnu okolo kmeňov stromov. Veľa vtákov môže byť videné uprostred listov. Odkvapkávacia voda tiež vytvorila stalagmity pod previsom.

 

Martello Tower, Barbuda

Na pláži pri rieke, niekoľko kilometrov južne od dediny, Martello Tower (rieka pevnosť), bol postavený Britmi v skoro 19. storočí na mieste predchádzajúcej pevnosti, ktorá bola pravdepodobne postavená španielsky. Dnes sú husté kamenné múry a zbraňová plošina tejto malej obranné pevnosti väčšinou nedotknuté a ruiny sú pripútané k pozostatkom predchádzajúcej pevnosti. Veža je najvyššia budova v Barbude a dôležitý orientačný bod na ostrove.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.