Choď na obsah Choď na menu
 


Antigua a Barbuda pláže

19. 6. 2019

Až 365 rozmanitých pláží vyslovene vábi k výletu po ostrove. Medzi tie najkrajšie patria napríklad Runaway Bay, pokojná zátoka s bielym pieskom a relatívne lacnými hotelmi. Čulý ruch zase panuje na Dickenson Bay s možnosťou rôznych vodných športov a hromadou reštaurácií. Plážovým unikátom je Deep Bay, malá zátoka zaujímavá vďaka 100 rokov starému vraku lode, ktorý „kotví“ v jej strede necelých 100 metrov od brehu.

 

Barbuda je vzdialená 40 kilometrov od Antiguy a práve preto je turistami takmer zabudnutá, pre milovníkov prázdnych pláží teda ideálna. I keď ich nemá 365, môže sa zase pochváliť unikátnym ružovým pieskom, ktorý vzniká zo schránok ružových lastúr. Z Antiguy sa sem dostanete buď miestnymi aerolíniami alebo katamaránom za 90 minút, čo je síce dlhšie, ale omnoho romantickejšie.

Plochý  koralový ostrovček má len jedinú obec, hlavné mesto Codrington. Nájsť úplne súkromnú pláž tu preto nie je problém, hlavne mimo sezóny. Jediný, s kým sa možno budete musieť deliť o priestor, sú fregatky - vtáci, ktorých tunajšie kolónie sú najväčšie na svete. Po západnej časti ostrova sa tiahne 14 kilometrov dlhá pláž, na východe zase nájdete divoké pobrežie s jaskyňami a vulkanickými skaliskami.

 

Náhľad fotografií zo zložky Antigua

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.