Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská v Ekvádore

18. 6. 2019

Atacames

Atacames je malé mestečko na pobreží Tichého oceánu, ktoré je vyhľadávaným letoviskom ako pre obyvateľov hlavného mesta a Kolumbijčanov, tak pre cestovateľov poznávajúci Ekvádor. Nachádza sa 30 km západne od Esmeraldas a je celkom lacnou alternatívou oproti drahým destináciám pre horných ekvádorských 10 tisíc.

Nájdete tu niekoľko možností celkom lacného ubytovania na pláži, kedy to budete mať kúsoček do mora.
Cez víkendy v období dažďov (najmä o Vianociach) sú pláže a hotely obsadené Ekvádorčania, mesiace apríl až október pre návštevu využívajú návštevníci s cudziny. V týchto mesiacoch môže byť hľadanie vhodného miesta ťažšie.
Ak máte radi miesta s množstvom diskoték, reštaurácie plné ľudí alebo tanečných parketov priamo na pláži, prídete si tu iste večer a v noci na svoje. Na ulici najbližšie pláži, aj na pláži samotné, je veľa barov, kde hrá kubánska hudba a miešajú skvelé koktaily nielen z čerstvého miestneho ovocia.
Informácie Hlavná ulica z Esmeraldas vás zavedie priamo do centra mesta. Centrum a pláž oddeľuje rieka Río Atacames. Cestovné šeky môžete vymeniť v Banco del Pichincha, telefonovať v úrade Andinatel.
Bezpečnosť Rovnako ako Esmeraldas sú všetky letoviská na pobreží celkom nebezpečným miestom a to isté platí aj o Atacames. Pretože sa schádza veľké množstvo majetnejší miestnych i cudzincov, je tu pre lúpežníkov raj. Ak budete bývať v lacnejších hoteloch, nikdy si tam pri odchode nič nenechávajte. Niektoré zahraničné sprievodca odporúčajú sa zamykať na noc a poriadne zabezpečiť okná. V týchto miestach sa ani neodporúča prespávať cez noc na pláži.
V období dažďov určite príde vhod kvalitný repelent, je tu dosť dotieravých komárov.
Ubytovanie Hoci je v meste samotnom i v okolí mnoho hotelov, a iného ubytovania, sú väčšinou na ekvádorské pomery drahé.
Ako sa tam dostať Do Atacames sa dostanete z Esmeraldas za 45 minút, autobus stojí 0,60 USD. Ak sa vydáte ešte viac na juh, dostanete sa k ďalším letoviskám SUA, Same a Muisne. Predovšetkým dve prvá menovaná sú trochu luxusnejšie, väčšinou uzavreté komplexy pre ekvádorskú smotánku.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.