Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia v Ekvádore

18. 6. 2019

Nutričné ​​červy

Typickou pochúťkou sú krémovo sfarbenie tuční a veľmi nutričné ​​červy, ktorí sa jedia živí či opečenie na špajli. Názov sa odvíja od jazyka domorodého kmeňa, a preto existuje veľa rôznych výrazov, napríklad: Chontacurros (z kečuánčina) či Mayones (tsafiqui jazyk).

Červ je bohatý na bielkoviny a vitamíny a meria okolo desiatich centimetrov. Miestni ľudia (nielen tí domorodí) ho jedia pre jeho skvelé účinky na podporu imunity. Pokiaľ ich ale zjete 4 a viac, môže spôsobiť točenie hlavy kvôli predávkovaniu sa proteínom. A ako chutia? Asi najbližšie sa dajú prirovnať k veľmi tučnému syru, v prípade, že ho jete pečeného nad ohňom. A ako čerstvý a zvíjajúce sa? To musíte zistiť sami;).
Plátanos čiže Plantain, plantajnov, Plantýn

Medzi najtradičnejšie plodinu patrí los Plátanos. Vyzerajú ako banány, ale sú podstatne väčšie a spracovávajú sa zelené. Surové sú nepožívateľné a musia sa tepelne spracovať. Opatrne sa olúpu, čo chce už trochu zručnosti a praxe, lebo po narezaní šupky vytečie veľmi lepkavá biela tekutina, ktorá sčernie na vzduchu a ktorú len tak ľahko z kože nedostanete.

Vnútorná časť vyzerá gumovo a Indiáni či miestne ju varí vo vode alebo opekajú nad ohňom. Pre mňa asi najlepší spôsob prípravy sú takzvané patacones. Vnútorná olúpaná časť sa nakrája na kolieska, ktoré sa najprv jemne osmažia na oleji, potom čo sú dostatočne mäkká na rozplácnutie spodnou stranou hrnčeka, sa hodí späť do oleja na dosmažení, kým nezískajú zlatistú farbu. Jedia sa ihneď, inak stratí na svojej konzistencii a stačí ich osoliť či pokvapkať citrónom, pretože sami o sebe nemajú žiadnu chuť.
Mäso - carne

Mäso je pre nich veľmi drahá a cenená záležitosť. Doma chovajú sliepky a domáce tzv. Gallina Criolla markantne odlišujú od tej kupované. V lese si zase ulovia najčastejšie divoké prasiatko Sajin, pásavca, či hlodavce guatusu (aguti) či Guanta (paka nížinná).

Ryby sú veľmi obľúbené a tradičné a podávajú sa tak v polievke, tak smažené aj pečené nad ohňom. Mnoho pokrmov, vrátane mäsa, pečú zabalené v zelenom liste podobného banánovníka a jedlo sa potom nazýva ako Maito - Maito z rýb, Maito z guatusy ...

Jedlo je možné zohnať skoro kdekoľvek. Veľmi dobre a lacno sa najete napríklad v autobusoch, kam nabehnú pouliční predavači, kedykoľvek autobus spomalí natoľko, aby do neho mohli naskočiť. Za dolár, dvaja si tak napríklad zaobstaráte veľkú uvarenú kukuricu Choclo s plátkom čerstvého syra či hranolky sa štvrtkou opečeného kurčaťa.

Najtradičnejším jedlom je tu opečené mäso a opečené zemiaky a samozrejme vždy s veľkou porciou ryže, ktorá sa pridáva k akémukoľvek jedlu krížom krážom po celom Ekvádoru.
Čo takto dať si .......... morča

Morča čiže Cuy je v andských oblastiach vyhlásenou chuťovkou a správajú je ako sa v Českej republike správajú králiky. Podávajú ho nenaporcovaného a vzhľadom trochu pripomína opečené miniatúrne prasiatko. Cuye zoženiete aj na ulici v stánkoch, ale spravidla si siahnete hlboko do peňaženky.

Ďalšie miestne chuťovkou je takzvaná Guatita, čo sú na malé kúsky nakrájané vnútornosti, predovšetkým z kravího žalúdka, ktoré sa podávajú v lahodnej arašidové krémovej omáčke so zemiakmi.
Pacifické pobrežie

Polievka - tzv. encebollado. Rybacia polievka s veľkými mäsitými kúskami vareného tuniaka dlhoplutvého v špeciálne korenené polievke žltkastej farby s kúskami yucy (hľuza manioku) a cibule. Práve podľa cibule dostala samotná polievka názov a stala sa stredom ľudové prímorské gastronómie. Polievku možno zohnať len ráno kvôli čerstvosti ryby.

Na stole sa servíruje s osmaženými kúskami plantajnov zvaných chifles, ktoré vyzerajú ako vyprážané zemiačiky. Tie sa rozdrolí a nasypú do polievky, k tomu sa roztlačí dostatočne citrónu a niekto podľa chuti aj pridá ajú (pálivú domáce chili omáčku) alebo dokonca aj horčicu a kečup.
Morské plody

Typickým pokrmom sú tzv. Encocados, čo môžu byť krevety, ryba alebo krab či mušle pripravené a povarené v kokosovej omáčke. Je to vynikajúce, ale aj pomerne drahé jedlo, ktoré aj v miestnych reštauráciách možné spravidla ťažko zohnať pod 8-10 dolárov. V období Veľkonočných sviatkov sa môžete tešiť na Fanescu, čo je asi najhutnejšej polievka, čo som kedy jedla. Varí sa len v období a odporúčam dať si ju maximálne raz za deň, a nie ako sa stalo mne, kedy po treťom pozvanie som dosť trpela. V tejto polievke je obsiahnutá asi všetka zelenina a strukoviny, ktoré nájdete na území Ekvádoru, plus ryža a vajíčko vytvorí neuveriteľne sýtu zmes, ktorú s kľudom môžete tráviť napríklad aj dva dni.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.