Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská v Brazílií

18. 6. 2019

Buzios

Búzios je polostrov, na ktorý sa autom dostanete z Rio de Janeira asi za dve a pol hodinky. Slnečných dní je tu tristo do roka, pláží takmer tri desiatky a voda v Atlantiku nebývalo čistá.

V letovisku Búzios skôr než na klasické veľké hotelové komplexy človek narazí na takzvané pousady - menšie penzióny, kde je len pár izieb a teda pokoj a pohoda. Ubytovať sa tu môžete buď v jednoduchých pousadách miestnych obyvateľov alebo v takých, ktoré spadajú pod niektorý veľký hotelový reťazec a ktoré ponúkajú všetok mysliteľný luxus.

Poloha Búziosu delí jeho pláže na dva typy. Pláže na severnom pobreží majú pozvoľný vstup do mora, ktoré tu je pokojnejšie, ale v porovnaní s juhom chladnejšie. Sem by mal človek vyraziť, ak chce len ležať, plávať, odpočívať. Na juhu je voda divokejšia, brehy omývajú našuchorené vlny a v nich sa preháňajú surfisti i vyznávači windsurfingu.

Tou najkrajšou plážou je podľa mnohých Joao Fernandes. Mimochodom, práve na ňu by mal vyraziť každý, kto si rád k jedlu dopraje morské plody. Je tu totiž niekoľko výborných reštaurácií, kde človeku pripravia čerstvé ustrice, ktoré tu more pravidelne vyplavuje. Neoficiálnymi surfistickými lokalitami sú pláže Brava a Osmos, nudisti si dávajú stretávky na pláži Olhode.

 

Náhľad fotografií zo zložky Brazília

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.