Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia v Brazílií

18. 6. 2019

Hlavnými surovinami, ktoré sú používané skoro v každom jedle sú ryžaa a čierna fazuľa, ktoré sú napríklad so slaninou základom národného jedla – feijoady. Je to bravčové mäso so zeleninou, fazuľou, klobásami a opraženou maniokovou múkou. Okrem strukovín, mäsa a ovocia je charakteristickým prvkom brazílskej gastronómie maniok. Jedná sa o hľuzovku tvarom pripomínajúcu mrkvu. Pripravuje sa však rovnakým spôsobom ako zemiaky a taktiež sa podáva ako príloha.

Typické jedlá

Medzi špeciality patrí Vatapá (morský rak, rybí olej, koksové mlieko, chlieb a ryža), Sarapatel (pečeň, srdce, paradajky, paprikové struky, cibuľa a omáčka), Caruru (kraby, cibuľa a paprikové struky), Churrasco (grilované hovädzie mäso s omáčkou z paradajok a cibule) a iné.

Nápoje

V krajine je produkovaných mnoho druhov destilátov. Čerstvo vytlačenú šťavu z ovocia dostanete všade. Vitaminas sú husté šťavy z ovocia alebo zeleniny zmiešané s mliekom. Káva sa väčšinou podáva s cukrom a mliekom. Domáce pivo je vynikajúce. Brazílskym národným nápojom je Caipirinha (popučené citróny, hnedý cukor, Cachaça (whisky) a rozbité vajíčko).

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.