Choď na obsah Choď na menu
 


Thajská gastronómia

18. 6. 2019

Thajská kuchyňa je úplne odlišná od tej našej európskej. Základom väčšiny jedál je ryža alebo rezance. Pokrmy sa skladajú z veľkého množstva zeleniny a ovocia, kuracie a bravčové mäso je potom skôr doplnkom. Knedle, zemiaky alebo cestoviny tu určite nestretnete.

Typická je predovšetkým jazmínová ryža, ktorej konzumácia sa stala už skôr životným štýlom. Thajčania na pozdrav, možno aj v žartu, vítajú hostí vetou: "Už si dnes mal ryžu?" Je teda jasné, že konzumácia ryža nie je len pokrm, ale aj súčasť bohatej kultúry a životného štýlu.

Okrem už toľkokrát spomínané ryže sa v thajských kuchyniach hojne používajú chilli papričky (červené a zelené, veľmi ostré), koriander (najmä v polievkach), thajská bazalka (typická pre jedlá pripravované vo woku), kafírové listy (jemne ovocné a nechýba v skoro žiadne polievke) a hlavná pre celú ázijskú kuchyni- kokosové mlieko.

Pokiaľ do Thajska zavítate, nezabudnite ochutnať typické karí. Je mnoho obmien a variantov tohto jedla, vždy je základom pasta z byliniek, čerstvých aj sušených ingrediencií, mäso, ryby a morské plody alebo aj vegetariánska verzia bez mäsa.

Najčastejšími polievkami sú potom Tom Yum a Tom Kha. Prvá spomenutá je veľmi ostrá a ponúka varianty s mäsom alebo morskými plodmi. Tom Kha je potom polievka so špecifickou chuťou pripravovaná z kokosového mlieka.

Thajčania dbajú nielen na výnimočnú chuť jedla, ale aj na spôsob servírovania a úpravu. Tiež nemusíte mať strach, že by ste sa nenajedli paličkami. Turistom sú automaticky zakladané aj lyžica a vidlička.

Thajská gastronómia je bezpochyby jedným z najväčších lákadiel krajiny. Hoci existujú miesta aj u nás, kde môžete jedlo ochutnať, nejde vynechať tento zážitok priamo pri zdroji. Úžasná je nielen chuť, ale aj spôsob prípravy a nadšenie, s ktorým Thajčania jedlo chystajú. Hoci sa bežne neodporúča ochutnávať jedlá v pouličných stánkoch, bežte sa aspoň pozrieť na show rozpálených wok panvíc, vriacich hrncov s olejom a majstrov noža.

Balená voda je bežne cenovo dostupná, a ak nemáte možnosť si takú zohnať, nebojte sa ochutnať miestne pivo alebo ovocné nápoje, ktoré sú chystané z čerstvých surovín a rozhodne Vás osvieži v dusnom a teplom počasí.

Vyslovene na každom rohu narazíte na stánky pouličných predajcov, ktorí ponúkajú najrôznejšie miestne špeciality. A nie sú tu len kvôli turistom. Thajčania sú zvyknutí stravovať sa týmto spôsobom, doma skutočne varí len málokto. Hoci thajskej pouličné jedálne nevyzerajú možno príliš lákavo, väčšinou sa tu veľmi dobre a chutne najete vyložene za pár korún. Narazíte na ne u trhovísk aj v zastrčených uličkách a výber jedál býva pomerne široký. Ryža na niekoľko spôsobov, rezance, mäso, zelenina, ovocie ... V menších mestách sa vám však môže stať, že menu schádza a s predajcom sa nedohodnete žiadnym všeobecne známym jazykom - potom nezostáva, než použiť medzinárodnú "posunkovú reč".
Na čo máte chuť?

Nech si z ponuky vyberiete čokoľvek, pripravte sa na príval zvláštnych a neznámych kombináciou chuťou, z ktorých však prevláda ostro pálivá - vo všetkom, vrátane ovocia. Jednak vraj majú chilli papričky, ktoré to majú na svedomí, dezinfekčné účinky, jednak to Thajcům zrejme jednoducho chutí. Na svoje si prídete aj v prípade, že máte vyslovene sladký jazýček. Thajčania sladkosti milujú, a keď niečo robia, tak poriadne, čo má byť sladké, je skutočne sladké, ešte sladšie a najsladšie. Obľúbená sú tu aj na sladko upravená mäsa. Asi najznámejší sladkostí je kokosový puding, ale nielen on - kokos a kokosové mlieko je všeobecne obľúbenou ingredienciou.
Hygiena

Hoci bývame často varovaní pred pouličným stravovaním v cudzine z dôvodov nedostatočnej hygieny, prípady otravy jedlom v Thajsku sú skutočne výnimočné. Kvôli turistom thajskí stánkari dokonca aj ľad do chladených nápojov vyrábajú z balenej vody a riad, v ktorom priamo pred vami pripraví váš objednaný pokrm, ihneď očistí.

Tom Yum Goong – pikantná polievka z kreviet, s arómou citrónovej trávy, čerstvej limetky a kafírových listov. Výraznou ingredienciou je chilli, rybacia omáčka, čerstvé huby. Je to typické thajské jedlo, exotické a veľmi chutné.

Curry massaman je jedno z najznámejších karí, ktoré je možné pripraviť z rôzneho druhu mäsa. Podáva sa s ryžou a šalátom z kyslých uhoriek, papriky, šalotky, octu a cukru.

Ďalšou známou polievkou, ktorú počas dovolenka Thajsko môžete ochutnať je krémová kuracia polievka s kokosovým mliekom Tom Kha Gai. Okrem húb a paradajok sa pridávajú typické ingrediencie ako galanga korenie, chilli, rybacia omáčka, citrónová tráva, šťava z limetky.

Pad Thai je jedlo u turistov navštevujúcich Thajsko asi najpopulárnejšie a podľa mňa už dobre známe aj v našich zemepisných šírkach. Sú to smažené ryžové rezance, ktoré sa pripravujú na rôzne spôsoby. Najobľúbenejšia je asi variácia s krevetami. Rybacia a tamarinová omáčka a palmový cukor sú ingrediencie, ktoré robia toto jedlo vynikajúcim a nezabudnuteľným.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.