Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská na Srí Lanke

17. 6. 2019

Ahungalla

Pohodové letovisko sa nachádza vo veľmi pokojnom prostredí na juhozápadnom pobreží. Pýši sa dlhou a širokou piesčitou plážou, ktorá je skvelým miestom pre relaxáciu i pre vodné a plážové športy. Milovníci potápania ocenia pestrofarebný podmorský život na koralových útesoch lemujúcich pobrežie.
Beruwala

Príjemné letovisko leží v jednej z hlavných turistických oblastí, začína tu cca 130 km dlhý pás piesočnatých pláží. V mestečku môžete zavítať na ajurvédsku kliniku a do sanatória Barberyn Reef, kde možno prerobiť kompletnú detoxikáciu tela, založenú na tradičnej ázijskej liečbe bylinkami (údajne sa tak dá zbaviť aj inak neliečiteľných zdravotných problémov).
Wadduwa

Menšie letovisko s krásnymi piesočnatými plážami leží na juhozápadnom pobreží, v mieste, kde začína pás najznámejších rekreačných stredísk tejto oblasti. Predtým išlo o významné centrum obchodu s korením, teraz sa tu pestujú kokosové palmy.
Kalutara

Pokojné mesto na juhozápadnom pobreží je známe prútenými výrobkami. V rušných uličkách nájdete plno obchodíkov, trhov a romantických reštaurácií. Zlatisté pláže sú lemované palmami. Významnou pamiatkou je budhistická svätyňa Gangatilaka Vihara, na ktorej strope je vymaľovaný celý Buddhov príbeh.
Bentota

Prímorské letovisko leží v ústí rovnomennej rieky na juhozápade Srí Lanky. Návštevníci tu nájdu pláže vhodné k vodným športom, pouličné trh, reštaurácie i divadlo pod šírym nebom. Ďalej sa ponúka možnosť pozorovania okolité fauny a organizovanie výletov po rieke Bentota, oddelené od mora úzkym výbežkom krajiny.
Induruwa

Malé letovisko leží na juhozápade, neďaleko Bentoty. Malebné pobrežie lemujú dlhé piesočnaté pláže. Odpočívať možno i pri rieke Bentota, ktorá poskytuje ideálne podmienky pre plachtenie, windsurfing a vodné lyžovanie. Najväčšou atrakciou je korytnačia liaheň. Pod morskou hladinou sa nachádza obrovské bohatstvo nádherných koralov a exotických rýb, uvidíte i lodné vraky.
Hikkaduwa

Hikkaduwa na juhozápadnom pobreží je najväčším letoviskom na ostrove. Nájdete tu obchody so suvenírmi a oblečením, bary, kaviarne i reštaurácie, v ktorých možno ochutnať všemožné plody mora. Aj keď sa jedná o rušné mesto plné zábavy, je zároveň vynikajúcim miestom pre relaxáciu. Vďaka korálovému útese s najlepšou možnosťou šnorchlovanie a potápanie v širokom okolí je tunajšia pláž jednou z najpopulárnejších na Srí Lanke.
Waskaduwa

Pokojnejšie menšie letovisko s nádhernými plážami leží na juhozápadnom pobreží, cca 78 km od letiska.
Koggala

V pokojnom letovisku s menším počtom hotelov panujú - vďaka jeho polohe - výborné klimatické podmienky po celý rok. Koggala leží v najjužnejšej časti Srí Lanky, cca 12 km od historického mesta Galle, a pýši sa dlhou a krásnou piesčitou plážou, kde sa rozhodne nebudete stláčať. Neďaleko sa rozprestiera lagúna Koggala, ideálne pre prechádzky, pozorovanie vtákov a vychádzky na lodiach. Dominantou strediska je vojenská letecká základňa vybudovaná počas 2. svetovej vojny. Milovníkov pamätihodností nadchne chrám Katuluwa Purvarama Mahavihara.

 

Náhľad fotografií zo zložky Srí lanka

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.