Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety

17. 6. 2019

Abú Dhabí city tour

Abú Dhabí alebo tiež Abú Zabí je hlavným mestom Spojených arabských emirátov. Mesto založené 1761 šejkom z nomádskeho kmeňa Bani Yas je známe svojimi veľkými zelenými plochami a kvetinovými záhonmi s fontánami. Je to jedno z najbohatších miest na svete. Spoznáte moderné stavby i historické pamiatky ako mešity či paláce. Pred návštevou mesta uvidíte tzv. Grand Mosque známu skôr ako Mešita šejka Zayeda Bin Sultan Al Nahyana s honosnou výzdobou z mramoru a zlata. Je to najväčšia mešita celých Spojených arabských emirátov. Zo stavieb modernej architektúry spomeňme luxusný hotel Emirates Palace, ktorý využíva moderné technológie.

Dubaj City Tour

Hlavným mestom emirátov je síce Abú Dhabí, no najľudnatejším je Dubaj. Leží pri Perzskom zálive v emiráte s rovnomenným názvom. Počas výletu uvidíte známu štvrťou Sheikh Zayed Road, najvyššiu budovu na svete Burj Khalifa, známy 321 m vysoký hotel Burj al Arab (Arabská veža) v tvare plachetnice, ktorý sa stal akýmsi symbolom Dubaja, známu čast  Jumeirah s mešitou s rovnakým názvom a navštívite najväčšie nákupné centrum Dubai Mall. Pri Dubaji nájdete niekoľkokilometrovú pláž Jumeirah. Ak by ste chceli dopriať zábavu svojim deťom je tu napríklad  aquapark Wild Wadi.

Nočný Dubaj

Pre tých, ktorí neuprednostňujú celodenné spoznávanie Dubaja, ale radšej si vychutnajú večernú atmosféru a luxus mesta je ideálny kratší výlet vo večerných hodinách. Mesto je vtedy celé osvetlené a veľmi rušné.

Burj Khalifa

Dubajský mrakodrap Bujn Khalifa (Burdž Chalífa) má výšku 828 metrov a viac ako 160 poschodí. Autorom návrhu je Adrian Smith. Máte možnosť pokochať sa neuveriteľným výhľadom nielen na mesto Dubaj zo 124.  pochodia, kam vás vyvezie najrýchlejší výťah.

Východné pobrežie

Na východnom pobreží pri Arabskom mori ležia moderne strediská Dibba, Khorfakkan, Fujairah a Kalba. Ak sa rozhodnete pre tento výlet, čakajú na vás nasledovné zastávky – zelená oáza Al Dhaid, pohorie Al Hajjar, vodopády na ceste do Masafi, mesto Dibba, najstaršia mešita v Bidiyah, nedotknuté pláže pri  Fujairah, Fujairah Museum, pevnosť vo Fujairah a iné.

Lodný výlet Musandam

Severná oblasť emirátov pripomína nórsku krajinu s fjordami. Za krásami tzv. Musandamských fjordov vás dopraví arabská plachetnica „dhow“. Keďže na tento výlet je potrebné prekročiť hranice emirátu Omán, treba počítať s príplatkom za vybavenie víz (cca 15 USD). Navštívite aj beduínske dediny Zaki a Hafa a počas prestávky na tzv. Telegraph Island sa môžete kúpať a potápať.

Výlet loďou do Ománu

Ak sa nachádzate v Dubaji či jeho okolí, môžete vyskúšať výlet loďou do Ománu. Treba počítať s príplatkom za vybavenie víz, čo je cca 15 USD. Omán je arabským štátom v juhozápadnej Ázii, susedí so Spojenými arabskými emirátmi.

Výlet k oáze Al Ain

Z Dubaja sa vydajte na výlet k oáze AL Ain. Snúbi sa tu bujná vegetácia s piesočnatými dunami. Môžete sa kochať krásou prírody z ťavieho chrbta.

Abu Dhabi-Ferrari World

Jedným z najväčších turistických lákadiel je krytý tematický park Ferrari, jediný svojho druhu na svete. V parku sú vystavané dráhy a atrakcie v duchu Ferrari pre všetky vekové kategórie - 20 Ferrari inšpirovaných jázd a atrakcií, Formula Rossa, najrýchlejšia horská dráha (rýchlosť viac ako 240 kph), G-Force: rýchla veža G-Force. Taktiež je jeho súčasťou galéria.

Iceland Water Park

Tento netradičný park spája dve protichodné ročné obdobia, na jednom mieste nájdete tradičné vodné atrakcie, no aj tie s ľadom a snehom.

Vodný park Wild Wadi

Tento vodný park nájdete pred výškovou budovou Burj Al Arab. Tematicky je zameraný na hrdinu arabského folklóru. Nájdete tu atrakcie ako lenivá rieka, Wild Wadi detský svet, šmykľavky, vodné delá, Wipeout a Riptide Flowriders na surfovanie a rôzne tobogany. Park dovoľuje použiť Go Pro kameru.

Safari

Na tomto výlete zažijete dobrodružnú jazdu jeepmi po dunách púšte, navštívite miestnu dedinu a ochutnáte miestne špeciality. Deň končí večerným posedením pri vodnej fajke a príjemnej hudbe s tradičnými tancami.

Al Mamzar Beach Park, Dubaj

Plážový park v Dubaji pozostáva z niekoľkých krásnych pláži s veľkými políčkami so zeleňou a hlavne s neuveriteľným množstvom paliem. Môžete si zaplávať či vyraziť na piknik. Ak túžite spoznať celý park, stačí využiť miestny vláčik, ktorý tu premáva. Veľkým lákadlom sú vybudované plochy na grilovanie.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.