Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská na Maledivoch

17. 6. 2019

Ari Atol

Nezabudnuteľnú dovolenku zažijete na atole Ari. Z letiska v Malej sa na atol dostanete loďou alebo hydroplánom. Je tu veľké množstvo rezortov, ktoré ponúka luxusné ubytovanie alebo pobyt vo vodných bungalovoch. Atol Ari je turistami vyhľadávaný predovšetkým kvôli skvelým podmienkam pre potápanie. Medzi najkrajšie miesta pre potápanie patrí napríklad chránená morská oblasť Maayafushi Thill alebo Halaveli Wreck.

Addu Atol

Ďalším hojne vyhľadávaným letoviskom je Addu Atol. Okrem nádherných pláží a kúpania v azúrovo modrom mori ponúka tiež prehliadku atraktívnych maledivských dedín. Na ostrove Gan je archeologické miesto budhistického centra a vojenský pamätník venovaný vojakom, ktorí slúžili na tunajšej základni. Potápačskú atrakciou Atole Addu sú predovšetkým korytnačky alebo žraloky. Zaujímavým miestom je aj starý vrak Wreck of British Loyalty, ktorý bol potopený japonskou ponorkou.

 

Lhaviyani Atol

Jedným z najväčších ostrovov Maldív je Lhaviyani Atol. Ostrov je 1 585 metrov dlhý a 380 metrov široký. Tunajšia 3km pláž obmýva modré more. Pred ostrým slnkom si oddýchnete pod vysokými palmami. Romantické chvíle môžete stráviť na niektorom z okolitých ostrovčekov, ktoré je možno si prenajať na 24 hodín.

Kaafu Atol

Súčasťou atole Kaafu sú atoly Južné Malé, Severné Malé, Gaafar Falhu a ostrov Kaashidhoo. Táto oblasť bola turistom sprístupnená ako prvý. V jeho blízkosti je medzinárodné letisko. Na ostrovoch je veľké množstvo rezortov. Ak ste milovníkmi potápania, urobte si výlet na neďaleký ostrov Gaafar, kde sa nachádzajú tri vraky lodí.

 

Raa Atol

Na severe Maldív leží atol Raa, ktorého biele piesočnaté pláže sú lemované lagúnou. Medzinárodné letisko je od atolu vzdialené 140 kilometrov. Dopraviť sa sem môžete hydroplánom (40 min). Okrem potápania, pre ktoré sú na Maledivách veľmi priaznivé podmienky, si môžete vybrať zo širokej ponuky vodných športov, rôznych animačných programov a pod.

 

Náhľad fotografií zo zložky Maledivy

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.