Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety Malajzia

17. 6. 2019

Malajzia - Ostrov Langkawi

 Payar Island Marine Park
Celodenný výlet za šnorchlovaním a potápaním v morskej rezervácii v okolí koralového ostrovčeka Payar. Medzi najobľúbenejšie aktivity patrí kŕmenie žralokov.

Mangrove & Cave Exploration
6-hodinový výlet loďkou v mangrovníkovom pralese, prehliadka rybej farmy, krokodílej jaskyne, kŕmenie orlov na otvorenom mori, zastávka na koralovom ostrove, kŕmenie rýb, prehliadka jaskyne netopierov, a to všetko s fascinujúcim výkladom miestneho sprievodcu, obed v thajskej reštaurácii Thaj Barn postavenej uprostred mangrovníkového pralesa.

Island hopping
4-hodinový výlet motorovým člnom na 3 ostrovy susediace s Langkawi. Výlet začína kŕmením morských orlov na Levom ostrove, pokračuje prehliadkou Ostrova tehotnej devy, na ktorom sa nachádza Jazero tehotnej devy preslávené nielen nádhernou scenériou, ale aj tajomnou legendou. Po kúpaní nasleduje prehliadka jaskyne Gua Langsir, ku ktorej sa viaže ďalšia zaujímavá legenda. Výlet končí šnorchlovaním na ostrove Beras Basah.

 Langkawi Tour

6–hodinová prehliadka ostrova skladajúca sa z návštevy ryžových polí a múzea ryže, batikového centra, Mahsuri memoriálu, Summer palace – miesto natáčania filmu Anna a kráľ, jazda lanovkou na Gunung Mat – nádherný výhľad, osvieženie vo vodopáde Siedmich studní, nákup v centre umeleckých remesiel.
 

Malajzia - Ostrov Pangkor


 Prehliadka sultánstva Perak
Celodenný výlet za krásami sultánstva. Začiatok prehliadky v korytnačej rezervácii, pokračovanie v mangrovníkovom pralese, ďalej zastávka v Sam Poh Tong Temple - budhistickom chráme vybudovanom vo vápencovej jaskyni, prehliadka Ubudiah Mosque - mešity postavenej v r.1910 známej svojimi zlatými kupolami, Iskandariah Palace - oficiálnom sídle sultána Peraku, Istana Kenangan Museum s krásnou architektúrou, prehliadka končí zastávkou v Kelly Castle.

Cameron Highlands
Príroda a história v jednom. Vychutnajte si atmosféru anglických kolónií uprostred majestátnych malajských hôr. Po dvoch hodinách jazdy úzkou kľukatou cestou vás privíta čerstvý horský vzduch. Ubytujete sa v hoteli The Smokehouse, postavenom v r. 1910 a v malebnej záhrade si vychutnáte čaj pozbieraný v okolitých čajovníkových plantážach. Teplota môže večer klesnúť na 10°C, vtedy vám určite dobre padne posedenie pri niektorom z viacerých kozubov, pre ktoré je Smokehouse taký obľúbený.
 

Malajzia - Ostrov Borneo


Sepilok orangutania rezervácia
8-hodinový letecký výlet do mesta Sandakan, v blízkosti ktorého sa nachádza orangutania prírodná rezervácia. Odborníci sa tu starajú o poranených jedincov a mláďatá predtým, ako ich pustia do voľnej prírody. Obed v historickom dome spisovateľky Agnes Keith, ktorá vo svojich románoch opísala koloniálny život na Borneu. Pred návratom prehliadka budhistického chrámu postaveného nad mestom.

Culture Village and House of skulls
Návšteva typickej osady kmeňa “Kazadan”, najväčšej etnickej skupiny na Sabah. Stretnutie s potomkami Monsopiad, najslávnejšieho lovca lebiek na Borneu, ktorí Vám radi predvedú zvyky a tradície kmeňa, zatancujú si s vami pri zvukoch tamtamov, naučia Vás použivať fúkačku, ale hlavne sa pochvália lebkami, ktoré ulovil ich pradedo Monsopiad… 6-hodinovy výlet zahŕňa obed a nákupy suvenírov na miestnom trhu.

 Abdul Rahman Park
6-hodinový výlet za šnorchlovaním v národnom parku, ktorý tvorí 5 koralových ostrovov. Súčasťou je barbecue obed na pláži.
 

Malajzia - Kuala Lumpur


Prehliadka Kuala Lumpur
4- hodinová prehliadka toho najlepšieho, čo metropola ponúka: Ski bridge, most medzi najvyššími dvojičkami sveta, Petronas TwinTowers. Batu Caves - hinduistická svätyňa vo vápencových jaskyniach, Istana Negara - kraľovský palác, Then Hoe Temple - najväčší budhistický chrám v KL, Railway Station - príklad nádhernej maurskej architektúry zo začiatku minulého storočia. Pokračovanie na námestie Merdeka s budovou Sultána Abdula Samada, ktoré bolo centrom života v koloniálnom Kuala Lumpur, sútok riek Gombak a Klang, miesto vzniku Kuala Lumpur. Prehliadka končí nákupom suvenírov v tržnici Central market.

 Historická Malaka
Celodenný výlet do najstaršieho mesta v Malajzii, založeného v r. 1402. Na meste sa podpísala vláda Portugalcov, Holanďanov a Angličanov. Plavba loďkou po Malaka rieke, návšteva portugalskej pevnosti, prvého kresťanského kostola v Malajzii, múzea histórie, prechádzka uličkami historického centra, návšteva najstaršieho budhistického chrámu v Malajzii.

Elephant sanctuary
Slonia rezervácia, ktorá sa nachádza 60 km od Kuala Lumpur, bola založená na pomoc slonom voľne žijúcim v malajských pralesoch. Dobrovoľníci sa starajú o slonie siroty a o dospelých jedincov neschopných žiť vo voľnej prírode. Návštevníci majú možnosť vozenia sa, kŕmenia a kúpania slonov. Jedinečný zážitok, pri ktorom mate možnosť vidieť slonov v ich prirodzenom prostredí.

 Lake garden
Zelené pľúca Kuala Lumpur. Rozsiahle záhrady rozprestierajúce sa v centre mesta. Súčasťou je motýlí park, ktorý je domovom viac ako 6 tisíc motýľov voľne poletujúcich okolo návštevníkov, vtáčí park - najväčší sieťou pokrytý vtáčí park na svete, koncept podobný motýliemu parku a záhrada orchideí.

 

Náhľad fotografií zo zložky Malajzia

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.