Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia v Libanone

17. 6. 2019
Libanonská kuchyňa je všeobecne uznávaná za najlepšie na Blízkom východe. Gastronomická tradícia velí používať miestne, preto veľmi čerstvú zeleninu, podávanú vo všetkých podobách a tvaroch s množstvom čerstvých byliniek (väčšinou s petržlenovou vňaťou, koriandrom a mätou). Jedlo býva doplnené širokou ponukou čerstvého ovocia, ako sú melóny, jablká, pomaranče, tomel, mandarínky, hrozno a figy. Bejrút ponúka tiež široký výber medzinárodných reštaurácií, ktoré uspokoja gurmánov z celého sveta.
    Medzi národné špeciality patria:
    Kebbeh - jemná jahňacie paštéta, podávaná väčšinou ako vyprážané guličky
    Mezza - je asi 40 druhov malých predkrmov, podávaných väčšinou s arak
    Tabouli - šalát s naklíčenú pšenicou, citrónom, mätou a paradajkami
    Mtabbal - dip s opečeným baklažánom a cesnakom
    Baklava - libanonská verzia středněvýchodního pečiva s pistáciovými orieškami a ružovým sirupom
Najtypickejším nápojom je Arak, destilát z hrozna s príchuťou anízu, a samozrejme silná, sladká káva, ktorá sa často ochucuje kardamónom.
Voda z kohútika je bežne chlórovaná a zároveň relatívne bezpečná. Napriek tomu môže spôsobiť mierne brušné ťažkosti. Na pitie sa odporúča voda balená. Voda mimo hlavné mesto by mohla byť aj kontaminovaná a jej prevarovaniu je zásadný. Mlieko je pasterizované a mliečne výrobky sú bezpečné na konzumáciu. Miestne mäso, hydina, morské plody, ovocie i zelenina sú považované tiež za bezpečné pri konzumácii.
Alkohol v krajine nie je zakázaný. Hranice možnosti pitie alkoholu je 18 rokov.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.