Choď na obsah Choď na menu
 


Pláže v Jordánsku

17. 6. 2019

Amman Beach, pri Mŕtvom mori

Približne stometrová pláž Amman sa nachádza na pobreží Mŕtveho mora. Mierne sa zvažuje do vody, pri vstupe sú jemné kamienky. Patrí k nej aj terasa so sprchami, reštauráciami a dvomi bazénmi so sladkou vodou. Aj napriek názvu je pláž od Ammánu vzdialená takmer hodinu cesty smerom k horám. Okolie je plné stromov, ktoré poskytujú príjemný tieň. Hlavným lákadlom však ostávajú liečivé účinky vody v Mŕtvom mori.

O Beach, pri Mŕtvom mori

Nedotknutá piesočnatá pláž O Beach sa nachádza len 2 km južne od pláže Amman. Je to typická mestská pláž, kde nájdete bary, reštaurácie, bazény a lákavé kúpele. Ak navštívite túto pláž počas dní v týždni, užijete si pokoj, inak je rušná. Je lákadlom pre tých, ktorí vyhľadávajú liečivé účinky Mŕtveho mora.

South Beach, Aqaba

South Beach je známa hlavne pre svoje podmorské bohatstvo s krásnymi podmorskými koralmi a živočíchmi. Na svoje si prídu začiatočníci i skúsený potápači. Vďaka jordánskeho ochrannému programu je veľká časť podmorského života nedotknutá.

Berenice Beach Club, Aqaba

Samotný názov pláže prezrádza, že okrem príjemného opaľovania a kúpania ide o miesto plné ruchu a zábavy. Služby sú pestré, môžete vychutnávať tradičné jedlo v niektorej z reštaurácií, navštíviť bary, kluby, obchody. Sú tu tiež kurty a rôzne športové možnosti, vodné športy ako lyže či jazda na banáne, možnosť potápať sa a vydať sa na výpravu za vrakmi lodí.

Tala Bay, Aqaba

Čistá piesočnatá pláž patrí k rezortu s podobným názvom. Súkromná pláž sa tiahne až dva kilometre a je bezpečná pre všetky vekové kategórie. K dispozícii sú kúpele, bazény, vodné športy, surferské a potápačské centrum a taktiež ponuka výletov a ďalších služieb.

Coral Beach, Aqaba

Do Coral Beach prichádzajú dovolenkári, aby videli nedotknutá prírodu a krásne koralové útesy, ktoré sú lákadlom pre milovníkov šnorchlovania a potápania. Odhaduje sa, že sa v tejto oblasti nachádza okolo 100 druhov koralov a viac ako 600 druhov živočíchov.

Barracuda Beach, Aqaba

Ak milujete potápanie a hľadáte cenovo dostupnú variantu, môžete skúsiť Barracuda Beach. Oblasť je bezpečná aj na hlbinné potápanie. Nájdete tu hneď niekoľko potápačských centier, kde sa dá ľahko požičať výstroj a ktoré tiež ponúkajú množstvo programov, ak by ste to chceli skúsiť prvýkrát. Okrem potápania sú k dispozícii aj iné vodné športy. Pláž je udržiavaná a sú tu aj vyčlenené plochy na volejbal.

Palm Beach, Aqaba

Al-Hafayer Beach alebo Al-Ghandoor Beach je jediná verejná pláž priamo v meste, do povedomia sa zapísala ako Palm Beach. Pláž je zaujímavá skôr na pohľad, kúpanie ovplyvňujú konzervatívne pravidlá, takže tu určite nenájdete kúpať sa ženy v bikinách. Je vhodnou zastávkou po prehliadke historických pamiatok v okolí či na východe sa tiahnúcich záhrad. Ideálna na odpočinok, posedenie.

InterContinental Beach, Aqaba

Väčšina jordánskych pláží je súkromným vlastníctvom niektorého rezortu. Inak tomu nie je ani  v prípade InterContinental Beach. Platí sa sem vstupné. Piesočnatá pláž je dobre udržiavaná s priestormi na hranie plážového volejbalu, nájdete tu aj aktivity pre deti, vodné športy. Nie sú tu však dobré podmienky na šnorchlovanie.

Kempinski Aqaba Beach

Ide o peknú pláž pri hoteli Kempinski, je teda platená a dobre udržiavaná. Ponúka príjemné kúpanie vo vodách Červeného mora a bohaté služby. Plážový servis v cene je samozrejmosťou.

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Jordánsko

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.