Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia Indonézia

17. 6. 2019

Základným pokrmom je ryža. Na ostrovoch na východe krajiny, kde klíma neumožňuje jej pestovanie, je to maniok a jam (yams), zelenina, ktorá sa používa ako naše zemiaky, jej hľuzy však môžu vážiť až 70 kilogramov. Používa sa veľa korenia a kokosové mlieko. Veľmi obľúbeným spôsobom prípravy jedla je vyprážanie na množstve palmového oleja. Indonézania majú radi sladké a okrem presladených cukroviniek a koláčov je bežná aj sladko-slaná chuť jedál.


 

V gastronómii krajiny obmývanej zo všetkých strán morom hrajú veľkú úlohu ryby a morské živočíchy. Naopak bravčové mäso sa z náboženských dôvodov v podstate neje. Veľká časť obyvateľstva sú moslimovia, takže bravčové jedia len na hinduistickom Bali, kresťanská a čínska menšina. 


 

Najobľúbenejším druhom mäsa je kuracie, Ayam
Goreng (pečený kohút) sa dá považovať za národné jedlo. Veľmi obľúbené je Sate Ayam , na kúsky nakrájané mäso napichnuté na drevenej paličke a opražené na oleji. Podáva sa so štipľavou čili alebo arašidovou omáčkou. Indonézania milujú štipľavé a ku každému jedlu patrí na stôl neodmysliteľne sambal, štipľavá omáčka z čili papričiek. Najštipľavejšie jedlá sa podávajú na Sumatre, najmä v západnej časti, naopak kuchyňa na Jáve je o niečo jemnejšia a sladšia. Špecialitou z východnej Jávy je Rawon, čierna mäsová polievka so špeciálnym korením nazývaným Keluak. Každý región má svoju špecialitu, ktorá je známa po celej krajine, a ak sa opýtate, Indonézania vám radi povedia, kde je najlepšie tofu, mango atď. Známe je napríklad Nasi Gudeng (ryža s kari a plodmi jackfruit) z Yogyakarty. Napriek tomu, že na ostrovoch rastie množstvo druhov ovocia a zeleniny, v kuchyni sa surové veľmi nevyužíva. Výnimkou je západná Jáva. Tu je veľmi obľúbený Gado gado, zeleninový šalát s arašidovou omáčkou, ktorý sa podáva – ako inak – so sambalom.


 

V zahraničí je asi najznámejšie jedlo Bami goreng (opečené cestoviny s vajcom, so zeleninou a s mäsom alebo morskými živočíchmi) a Nasi goreng (opečená ryža s vajcom, so zeleninou a s mäsom). Je zaujímavé, že recept na toto jedlo neexistuje, pretože sa robí vždy zo zvyškov. Ryža sa zmieša s tým „čo dom dal“ a so sladkou hustou sójovou omáčkou a opečie sa. Vždy však je súčasťou vajce a zelenina.


 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.