Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská na Bali

17. 6. 2019

Kuta
Kuta je jedným z najznámejších letovísk na Bali. Je tu známa šesťkilometrovou pláž s krásne čistou vodou a množstvom paliem, veľa hotelov všetkých kategórií a úrovní a tiež veľa možností zábavy- obchody nočné podniky, kluby. Kuta nie je úplne ideálne na plávanie, pretože sa tu často tvoria veľké vlny, preto namiesto milujú hlavne surferi.

Nusa Dua
Nusa Dua je ďalším známym letoviskom na Bali. Kúpanie je tu určite lepší ako v Kute, zvyčajne tu nie sú také vlny. Voda je priezračne čistá, pláže krásne, hotely prevažne luxusné. V letovisku sú široké možnosti ďalších aktivit- golf, veľa obchodov a luxusných reštaurácií a tiež parkov, ktoré nabádajú na oddych a relaxáciu.

Sanur
Sanur je posledný z trojice známych balijských letovísk, je z nich tiež najstaršie. Zo všetkých troch letovísk sa tu asi najviac podarilo uchovať miestnu kultúru a zvyky. Letovisko leží na východe ostrova, pekné kúpanie je aj v miestnej zátoke. Letovisko sa tiež určite bude páčiť milovníkom umenia a histórie, je tu totiž veľa múzeí a galérií. V letovisku je 4 km dlhá pláž, v čase prílivu tú bývajú vhodné podmienky na windsurfing.

Seminyak
Toto letovisko u nás nie je nijako známe, avšak je veľmi luxusný. Nájdete tu špičkové hotely, krásne kúpanie, luxusné obchody. Letovisko sa tiež asi zo všetkých miest na Bali najlepšie hodí pre svadobnú cestu alebo inú romantickú dovolenku vo dvojici, nachádza sa severne od Kuty.
 
Tanjung Benoa
Letovisko leží na severe oblasti Nusa Dua na rovnomennom polostrove. Sú tu hotely všetky kategórií a pomerne priaznivých cien. Čo sa týka domorodých obyvateľov, stýkajú sa v tomto letovisku snáď všetky náboženstvá zastúpená na Bali. Je tu mešita, čínsky a hinduistický chrám, všetko navyše pomerne blízko seba. Miesto patrí medzi destinácie na Bali s dobrou cenou, ktoré možno odporučiť napr. Klientom, ktorí chcú po Bali veľa cestovať. Pre plážovú dovolenku miesto nie je úplne ideálne.

Jimbaran
Toto turistické letovisko je pôvodne, ako ostatne kopa ďalších nielen na Bali, rybárskou dedinkou. Leží smerom na juh od medzinárodného letiska, je tu veľmi pekná pláž zdobená množstvom reštaurácií ponúkajúcich vynikajúce jedlá z morských plodov, a tiež luxusných hotelov. O polohe letoviska by sa dalo povedať, že leží "na krku" južného polostrova Bali. Je známe hlavne výborným jedlom ponúkajúcim sa nielen v luxusných reštauráciách, ale aj okolo pláže štýlom fast food- všetko je čerstvo pripravené a "do ruky."

 

Náhľad fotografií zo zložky Indonézia

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.