Choď na obsah Choď na menu
 


Filipíny pláže

18. 6. 2019

El Nido, Palawan

Oblasť El Nido na severe ostrova Palawan patrí k najznámejším letoviskám na Filipínach. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek pláž, čaká na vás jemný svetlý piesok, krištáľovo čistá voda, podmorské krásy a okolie dotvorené vápencovými skaliskami a zeleňou. Skúsiť môžete napríklad Nacpan-Calitang Twin Beach, Corong-Corong, Seven Commandos Beach alebo Papaya Beach.

Puerto Princesa, Palawan

Krásna piesočnatá pláž Puerto Princesa dostala svoje pomenovanie podľa mesta, pri ktorom sa nachádza. Je to hlavné mesto provincie Palawan. Krásu pláže umocňuje bohatá vegetácia, ktorá je typická pre celú oblasť mesta.

Coron, Palawan

Pláž Coron leží na severe ostrova Palawan, pri malom mestečku Coron. Mesto je jedným z vyhľadávaných potápačských lokalít ostrova. Voda je plytká a hrá rôznymi odtieňmi modrej i zelenej. V Corone sú úžasné lagúny a tiež miesta s nezabudnuteľným výhľadom na západ slnka.

Port Barton, Palawan

Krásami a kvalitou kúpanie sa Port Barton vyrovná najznámejším plážam Palawanu. Tu však nenájdete luxusné rezorty, ale skôr uvoľnenú dedinskú atmosféru. Pobrežie je takmer neporušené, piesok zlatistý a priezračné vody sa pýšia bohatým podmorským svetom. Pláž lemuje tropická vegetácia dažďového lesa. Nachádza sa na severozápadnom pobreží Palawanu.

Bantayan Island

Ak máte radi panenské ostrovy s dokonalým pieskom, ktoré pripomínajú tropický raj, rozhodne navštívte ostrov Bantayan Island. Za krásami ostrova musíte zamieriť do severnej časti Cebu. Ostrov je bohatý na ukryté zátoky a tajomné jaskyne.

White Beach, Boracay

Takmer 4 kilometre dlhá piesočnatá pláž lemuje západné pobrežie ostrova Boracay. Patrí k najväčším lákadlám ostrova, preto treba byť pripravený na väčšie množstvo turistov. Pred slnkom sa ukryjete v tieni kokosových paliem, okúpete sa v priezračnom mori a milovníkov potápania poteší koralových útes asi tak dvesto metrov od brehu.

Diniwid Beach, Boracay

Pláž Diniwind patrí ešte k pár nedotknutým miestam na ostrove Boracay. Nechodí sem masovo toľko turistov, ako na väčšinu pláží. Pobrežie lemujú kostrbaté skaly, tropická vegetácia a jemný piesok obmývajú vody modrých i zelených odtieňov.

Saud Beach, Luzon

V oblasti Pagudpud, na severe ostrova Luzon objavíte hneď niekoľko krásnych pláží. Náš tip je pláž Saud Beach, ktorá je rajom pre surfistov. Ak však nepatríte k milovníkom vĺn, poteší vás čistučký zamatovo jemný piesok, krásne okolie pláže a romantická atmosféra tohto miesta.

Anguib Beach, Luzon

Anguib Beach je nedotknutou plážou na severovýchode ostrova Luzon. Tyrkysové vody obmývajú belavý piesok pripomínajúci prášok. Pláž sa vymyká masovému turizmu a je dokonalým miestom na načerpanie síl a pokojné trávenie dovolenky.

Subic Beach, Calintaan

Za plážou Subic Beach sa musíte vydať na ostrov Calintaan, konkrétne do provincie Sorsogon.  Jemný svetlý piesok sa mieša s úlomkami koralov, vďaka čomu je pláž sfarbená doružova. More je krištáľovo čisté.

Siargao

Pláž Siargao je pre vášnivých vyznávačov surfovania rozhodne voľbou číslo jedna. Leží pri meste Siargao, v provincii Surigao del Norte. Mesto býva častým organizátorom surfistických súťaží.

Alona Beach, Bohol

Prepojenie nádhernej tropickej zelene, priezračného mora, romantických zátok, jemnučkých pláží zo svetlého piesku, horúceho slnka, historických pamiatok a výborných podmienok na šnorchlovanie a potápanie ponúka ostrov Bohol. Môže sa pochváliť viacerými kvalitnými plážami. Jednou z nich je pláž Alona Beach, ľahko dosiahnuteľná z mesta Tagbilaran.

White Island

Približne 1,4 kilometra od severného pobrežia Mambaja leží ostrov White Island. Tento neobývaný ostrov je známy vďaka nedotknutej krajine, krásam priezračného mora a belavého piesku. Dobrý tip na jednodňový výlet loďou.

 

Náhľad fotografií zo zložky Filipíny

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.