Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská na Zanzibare

17. 6. 2019

Nungwi

Nenápadná rybárska dedina na severnom cípe Zanzibare sa zmenila v najpopulárnejšie letovisko ostrova. Atmosféra je tu priateľská a na nádhernej piesočnatej pláži možno pozorovať staviteľa plachetníc a rybárov spravujúce siete. Miestne ponúkajú tiež celý rad aktivít - od šnorchlovanie (predovšetkým výlety ku koralovému ostrovčeku Mnemba), potápanie, surfovanie, zapožičanie vodného kajaku po vodné lyžovanie. Neďaleko sa nachádza akvárium Mnarani, kde môžete vidieť desiatky ohrozených korytnačiek, konkrétne kariet pravých a obrovských.

Kiwengwa

Jedno z väčších, avšak pokojných letovísk s rozprávkovými plážami leží na severovýchode ostrova. Z jednej strany ho omývajú vody Indického oceánu, z tej druhej sa tiahne les Kiwengwa Pongwe.

Kendwa

Letovisko je vzdialené hodinu jazdy od letiska. Nachádza sa tu luxusné hotely aj široká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Ide o jedinú oblasť severného pobrežia, kde odliv nekomplikuje kúpanie.

Mangapwani

Na severozápadnom pobreží, približne 25 km na sever od hlavného mesta, sa nachádza pokojnejšia a odľahlejšie letovisko Mangapwani. Okrem pláže, ktorá je čiastočne piesková a miestami pokrytá tmavým lávovým kameňom, tu nájdete početné jaskyne, niektoré z nich v minulosti slúžili na väzneniu otrokov z Ugandy, Konga a Mozambiku. Miestny atrakciou je The Coral Cavern, veľká koralová jaskyne, ktorá sa nachádza 2 km južne od mesta.

Pingwe

Rodiny s deťmi, zamilované páry, seniori aj aktívni športovci si prídu na svoje v jednom z najkúzelnejších letovísk, ktoré sa nachádza na východnom pobreží, konkrétne na polostrove Michamvi, ktorý z jednej strany obmýva Indický oceán a z druhej vody zálivu Chwaka. Jedinečnosť Pingwe spočíva v lagúne, ktorá ho obkľučuje z troch strán, v nádherných plážach a v hotelových komplexoch citlivo vsadených do tropickej prírody. Až 40 m široká piesočná pláž je dlhá niekoľko kilometrov a zaistí vám dostatok súkromia. Možno tu prevádzkovať potápanie, surfovanie či jazdu na vodných lyžiach. Môžete sa vydať aj na plavbu loďkou dhow.

Pwani Mchangani

Skvelým miestom pre potápanie, šnorchlovanie a ďalšie vodné aktivity v mori plnom koralov a krásnych rýb je letovisko Pwani Mchangani, ktorá sa rozprestiera na východnom pobreží. Krásne a prehľadné pláže s bielym pieskom a pozvoľným vstupom do mora nadchnú snáď každého. V okolí sa nachádza prekrásna príroda.

Pongwe

Jednu z najkrajších pláží nájdete v príjemnom letovisku Pongwe na východnom pobreží. Medzinárodné letisko je vzdialené cca 36 kilometrov.

 

Náhľad fotografií zo zložky Zanzibar

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.