Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia

19. 6. 2019

Tunisania milujú pálivé pasty všetkého druhu. Asi najznámejšia je harissa a Tunisania ju dávajú do všetkého možného i nemožného. Harissa je zmesou chilli papričiek, cesnaku, koriandra, papriky, soli, olivového oleja a rímskej rasce. Má podobu červenej pasty a je veľmi pálivá! Tiež krásne exoticky vonia a rovnako takú má neskôr aj chuť. Tunisania sa držia pravidla, čím ostrejšia harissa, tým lepšie. Odporúčame ochutnávať radšej pomaly. Nemusíte sa ale báť, že by ste si na harissou vďaka jej pálivosti nepochutnali! Existujú aj oveľa jemnejšie varianty tejto exotickej zmesi. No a práve tie sa väčšinou servírujú turistom.

Iste sa tu stretnete aj s pečenými chlebovými plackami, ktoré sú veľmi dobré práve s harissou. Placky sú pre Tunisko naozaj veľmi typické, takže nie je divu, že sa s nimi stretneme všade. V reštauráciách, hoteloch, aj pri výletoch do vnútrozemia.

Keď spomíname špeciality miestnej kuchyne nemôžeme zabudnúť na kuskus - je to krupica varená v pare, na nej je potom dusená zelenina a mäso (kuracie alebo jahňacie). Celé je to dochutené množstvom zeleniny, ako trebárs mrkvou, hráškom alebo dokonca tekvicou. Nesmie sa zabudnúť ani na korenie (harissa). Čím viac, tým lepšie.

Tuniská kuchyňa vyniká svojou pestrosťou a je pomerne korenistá, nie však ostrá.

Z ďalších špecialít možno vybrať:

  • Ryby - parmica, morský jazyk, tuniak, Kanica, morský okúň a alebo sardinky.
  • Koucha fil kolla - veľmi korenené jahňacie mäso posypané rozmarínom, dusené vo vlastnej šťave v uzavretom hlinenom hrnci.
  • Ojja - kúsky ryby, mäsa alebo mozočku uvarené v omáčke z paradajok a pálivých paprík, ochutené predovšetkým cesnakom, mätou a koriandrom. Nechýba tu ani Harris.
  • Lablabi - korenená kuracia polievka podávaná vo vydlabanom chlebe.

Tunisania sú maškrtní a majú radi sladké. Preto tu nájdete aj veľa lákadiel a kalorických bômb v podobe: Assida - sladký krém s lieskovými orieškami, mliekom a vajciami, ozdobený pistáciami a drvenými orieškami. Baklava - sladký medový múčnik zo striedajúcich sa vrstiev cesta a lúpaných mandlí. Ftair - tradičný orechový koláč. Maqroudh - obľúbený múčnik v podobe sladkých koláčikov z medového cesta preloženého vrstvami datlí.

Keď už sme u toho sladkého a sladkastého, Tunisko je jedným z hlavných vývozcov datlí. O datliach sa tu hovorí, že sú "chlebom púšte". Datle tu chutia úplne inak ako u nás tie balené, z dovozu... ostatne, ako všetko exotické ovocie, keď ho ochutnáte v jeho „rodnej“ krajine... Ak tu budete, ochutnajte ich...
 

Nápoje

Najlepším nápadom je asi čistá voda, ako riešenie po palivách aj po sladkom. Keď si ju necháte naservírovať, vždy sa pozrite, či fľaša, z ktorej vám ju nalievajú, má originálny uzáver.Výber vín je v Tunisku pomerne veľký. V ponuke sú skvelé vína červené i biele, korenené i perlivé. Z destilátov môžete ochutnávať ďatlový likér alebo silnú fikovú pálenku. Z piva je k najčastejšie k dostaniu Stella a Celtia. Tuniská káva je veľmi aromatická a silná. Je možné jej chuť zjemniť mliekom. Vo všetkých dobrých reštauráciách si môžete dať kávu arabskú, ktorá pripomína našu tureckú kávu.

  • Thé à la Mentha - Veľmi rozšírený je tu čaj. Keď tu budete, určite ochutnajte math čaj, ktorý je krásne osviežujúci. Math je zelený čaj, do ktorého sa dáva veľké množstvo cukru a niekoľko čerstvých lístkov mäty. Niekoľkokrát za sebou sa uvádza do varu, medzi čím sa zlieva do pohárov a zase späť do kanvice. Tento perfektný čaj vám potom naservírujú v malom pohári. Určite by ste ho mali vyskúšať!
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.