Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety

16. 6. 2019


 Round Špeciál - výlet z Mahé
Celodenný výlet loďou na ostrovček Round, patriaci k morskému parku St. Anne. Možnosť pozorovania farebného podmorského sveta pri kŕmení rýb, šnorchlovanie aj kúpanie. V cene obed formou bufetu s ponukou miestnych špecialít.

 Výlet po ostrove Mahé - výlet z Mahé
Celodenný výlet s návštevou hlavného mesta Victoria, čajovej plantáže a možnosti relaxácie na jednej z najkrajších plážach ostrova. V cene obed v jednej z vyhlásených kreolských reštaurácií.

 Praslin a La Digue - výlet z Mahé
Celodenný výlet loďou. Na Prasline navštívite Vallée de Mai, prírodnú rezerváciu s preslávenými palmami coco de mer a jedným z najvzácnejších vtáčích druhov na svete - čiernym papagájom. Na La Digue môžete obdivovať nádherné žulové útvary, navštívite továreň na spracovanie kôpra. V cene výletu je obed v kreolskej reštaurácii. Počas výletu sa budete môcť aj vykúpať a relaxovať na pláži jedného z týchto ostrovčekov.

 Ostrovy Cousin, Curieuse a Saint Pierre - Výlet z Praslinu
Celodenný výlet loďou spojený s kúpaním, šnorchlovaním aj prehliadkou ostrovčekov. Uvidíte palmy coco de mer a budete mať možnosť sa stretnúť s vzácnymi korytnačkami obrovskými, žijúcimi dnes len na Seychelách.

 Výlet po ostrove Praslin - Výlet z Praslinu
Celodenný výlet s návštevou rezervácie Vallee de Mai, Anse Kerlan aj s možnosťou nakupovania v stredisku Grand Anse s krásnou plážou. V cene výletu je obed v kreolskej reštaurácii. Popoludní návšteva Cote d´Or a najlepšej pláže ostrova s ligotajúcim sa bielym pieskom - Anse Lazio s možnosťou relaxácie na pláži a kúpaním.

 La Digue - Výlet z Praslinu
Celodenný výlet za poznaním ostrovčeka La Digue. Návšteva jednej z najkrajších pláží sveta - Anse Source d´Argent, čas na relaxáciu aj kúpanie.

 Vallée de Mai - Výlet z Praslinu
Poldenný výlet do preslávenej prírodnej rezervácie, prechádzka chráneným tropickým pralesom.

Victoria

Hlavné mesto Seychel, Victoria, patrí k najmenším hlavným mestám na svete. Leží na severovýchodnej strane ostrova Mahé. Za pozretie stojí miestna botanická záhrada Victoria Botanical Gardens. Národné múzeum histórie či tradičný trh s rybami, ovocím a rôznymi miestnymi produktmi. Ak patríte k obdivovateľom výtvarného umenia, môžete navštíviť galériu miestneho významného umelca Georges Camille.

Thérèse

Tento malý neobývaný ostrov neďaleko západného pobrežia Mahé je ideálnym miestom pre vodné športy ako šnorchlovanie, potápanie, vodné lyže, windsurfing, plachtenie. Môžete sa venovať rybolovu alebo oddychovať na 700 metrov dlhej pláži z jemného bieleho piesku.

Le Jardin Du Roi Spice Garden

Približne 2 kilometre nad Anse Royale sa nachádza záhrada Le Jardin Du Roi Spice Garden,  kde sa pestuje korenie. Svojmu vzniku vďačí podnikateľovi s korením, ktorým je Francúz Pierre Poivre. Môžete tu relaxovať, kochať sa výhľadom na pobrežie či si prezrieť tunajšie malé múzeum.

Sainte Anne National Marine Park

K hlavným potápačským lokalitám v Indickom oceáne patrí Sainte Anne National Marine Park s nádhernými koralovými záhradami, útesmi žralokov a farebnými tropickými rybami. Nachádza sa približne 5 kilometrov od hlavného mesta Victoria a tvorí ho 8 ostrovov:  St. Anne, Cerf, Round, Moyene, Île Cachée, Round Island, Long Island, Île Seche a Harrison Rock.

Beau Vallon, Mahé

Pláž Beau Vallon na severozápadnom pobreží ostrova Mahé asi 5 km od hlavného mesta Victoria patrí k najznámejším plážam súostrovia. Dlhá piesočnatá pláž poskytuje dobré podmienky na kúpanie, pestrú ponuku vodných športov, možnosti výletov na lodi so skleneným dnom, ubytovanie v početných rezortoch neďaleko pláže a výborné podmienky na bezpečné kúpanie.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.