Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská na Seycheloch

16. 6. 2019

Mahé

Hlavné a najväčší ostrov je vstupnou bránou do Seychelskej republiky, pretože sa tu nachádza medzinárodné letisko. A tiež Victoria, čo je jedno z najmenších hlavných miest na svete. Volá sa podľa britskej panovníčky a pýši sa botanickou záhradou a typickými trhy so zeleninou, kvetinami či rybami. V blízkosti Victorie sa rozprestiera pohorie a národný park. Na členitom pobreží leží krásne piesočnaté pláže. Nechýbajú ani koralové útesy a dva podmorské parky vyhľadávané potápači. Na ostrove žije takmer 90 percent všetkých obyvateľov Seychel

Silhouette

Tretí najväčší ostrov Seychel leží cca 30 km od Mahé a 40 km od Prasline. Je veľmi pokojný, aj tu na turistov čakajú belavo piesčité pláže lemované nádhernými palmami. Stojí tu iba niekoľko - ale zato luxusných - hotelov. Najväčšia pláž sa rozprestiera na severovýchode. Povrch ostrova je pomerne hornatý a porastený bujnou vegatací, teda tu nemajú takmer žiadne cesty.

La Digue

Pláže ostrova La Digue, ležiaceho iba 15 minút plavby od Prasline, sa umiestňujú na prvých miestach v rebríčkoch najkrajších pláží sveta. Ak túžite po romantickej dovolenke, vyrazte práve sem. Blízkosti ostrova sa navyše nachádza rad atraktívnych potápačských lokalít, vrátane vyhlásenej White Bank.

Praslin

Druhý najväčší ostrov Praslin je vzdialený cca 15 minút letu od Mahé. Cesta loďou sem trvá zhruba hodinu. Jedná sa o ideálne miesto pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od každodenného stresu a civilizácie. Prasline sa prezýva Palmový ostrov. Nachádza sa tu organizáciou UNESCO chránenej údolie Vallée de Mai, v ktorom rastie na 7000 kokosových paliem. Vyhlásené sú tunajšie pláže, napospol s pozvoľným vstupom do mora. Najznámejší je zátoka Grand Anse a rovnomenná pláž, najdlhší na ostrove..

 

Náhľad fotografií zo zložky Seychely

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.