Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia

16. 6. 2019

Ako sa varí v Indickom oceáne?

Seychleská gastronómia ponúka jedlá najmä francúzsku a britskú kuchyňu, v menu ale môžete často nájsť tiež jedla africká, čínska, indická a kreolská. Seychelská jedla lahodia nielen jazyku, ale aj oku. Nikdy nechýba ryby a morské plody, z príloh najmä ryže a zemiaky na mnoho spôsobov.
Základ sú ryby, morské plody a korenia

Z rýb sa najčastejšie pripravuje tuniak, barakuda, žralok, mečiar alebo king fish, čo je exotický druh makrely. Z tých pre nás menej známych rýb je to napríklad lutjanus, bourzwa, či obľúbená koralová rybka Grouper alebo parrot fish, ktorá je typická "vtáčim zobákom". Z morských plodov sú obľúbení kraby, ďalej mušle, chobotnice a krevety. Kuracie, baranie a hovädzie mäso sa na ostrovy dováža.

K hlavným jedlám sa podáva ryža, alebo zemiaky, ktoré môžu byť vyprážané, pečené alebo pripravené ako kaša. Obvyklé sú tiež sladké zemiaky a chlebovník. Zo zeleniny sa najčastejšie využívajú paradajky, baklažán, tekvica alebo palmové výhonky. Nechýba samozrejme korenie.
ostrovný špeciality

Ak si chcete dopriať Seychelskou špecialitu, dajte si grilované ryby v marináde, polievku z kôrovcov, divokého moriaka, korytnačie polievku, žabie stehienka, dusené Kalonu a placky z chlebovníka, ktoré sú obzvlášť vynikajúce. K jedlám nesmie chýbať omáčky, hlavne z čili papričiek a z kokosového mlieka.

Ako ďalšie ingrediencie sa používajú šľahačka, biele víno, citrón a cesnak; nepostrádateľná sú paradajky, pekanové orechy a vanilka. Z korenie sa používa chilli, kardamón, tamarínd, škorica, klinčeky, citrónová tráva, zázvor, koriander, čierne korenie, mäta, muškátový kvet a oriešok a rôzne bylinky.

Obľúbené je karí a zelenina vrátane tekvica a baklažánu. Zo šalátov je najdrahší "milionársky", z mladých palmových výhonkov (salade de Palmiste; odseknutie výhonok sa sparí v pare a preleje majonézou). Drahá je tiež dreň z nezrelých plodov Coco de Mer, miestne endemické palmy. Obľúbené sú múčniky z karamelizovaných banánov, kokosu a vanilky; v ponuke ovocia prevažujú ananás, mango, avokádo, banány (17 druhov), citrusy vrátane grapefruitov a malinkých "bigerades", mučenka, custard apple (čerimoja), melóny a papája.

Najobľúbenejším nápojom je svetlé pivo, hlavne Seybrew Lager a Ecu. Vína sa pijú prevažne palmová ,, a to tzv. "Toddy" a "Calo. Ochutnať môžete aj likéry, väčšinou s ananásovou príchuťou. Veľmi dobrý je čaj z miestneho čajovníka.
Vybrané seychelské špeciality
Bouillon Brede

Výdatná polievka zo zeleniy.
Bourgeois Grille

Grilovaný chňapoun.
caille

Korytnačí mäso, podávané v korytnačím pancieri.
Carri coco

Mleté mäso alebo ryba s kokosovým mliekom.
Coconut fish / chicken curries

Ryba alebo kurča na karí zaliate kokosovým mliekom, okorenené badyánom alebo Tamarindo a cibuľou.
Chicken Seychelles

Kurča na kari s pomarančom.
Daube de banan

Banyn s kokosovou omáčkou, ochutenú vanilkou, škoricou a muškátovým orieškom.
Chatin Requin

Žralok s prílohou zo vyprážané zeleniny a ovocia.
Chauve-souris (curried fruit bat)

Dusený kaloň.
"Milionársky šalát"

Súčasťou šalátu sú vrcholové výhonky paliem (bez nich palmy zahynú).
Poisson sale

Mísstní špecialita, presolené sušená ryba.
Poisson triple

Marinované grilovaná ryba.
Prawns curried in sweet sauce or grilled in garlic butter

Garnát v sladkej omáčke alebo grilovaný s cesnakovým maslom.
Rougaille

Špeciálna paradajková omáčka, najčastejšie sa podáva k mäsu a rybám.
Smoked Sailfish

Údená lietajúci ryba

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.