Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety

17. 6. 2019

REZERVÁCIA Bandia (poldňové SAFARI VÝLET)

Vydajte sa počas vášho pobytu v Senegale na nezabudnuteľné safari. Prírodná rezervácia banditi sa nachádza 60 km od Dakare, neďaleko mestečka Saly. Pri jej návšteve budete ohromení miestnej, voľne žijúce faunou. Stretnete sa s antilopami, zebrami, žirafami, byvoly, nosorožce a mnohými ďalšími. Prezriete si tiež obrie stromy Baobab, s nápadne hrubými kmeňmi, vyskytujúcimi sa len na niektorých miestach Afriky a Austrálie. Niektoré z týchto baobabov slúži ako žijúci mauzóleum pre ostatky miestnych slávnych griot (potulných umelcov). Prezriete si tiež pyramídy Serer.

OSTROVY Saloum (CELODENNÝ VÝLET)

Tento nezabudnuteľný výlet ocenia predovšetkým milovníci prírody. Navštívite oblasť rieky Saloum, ktorej rozloha sa rovná 12% územia Senegalu. Cez husté lesy plné paliem a stromov Baobab navštívite dedinu Ndangane, jedno z miest, kde žije špecifi cká skupina obyvateľov Afriky, Serer. Tu uvidíte ich typický život a tradície. Dodnes sa tu organizujú miestni wrestlerské zápasy. Ďalej budete pokračovať na motorovej kanoe prieskumom okolitej prírody, brehov porastených vysokými mangrovníky, budete sledovať rôzne druhy exotickej fauny a flóry. Počas dňa si vychutnáte obed z typických miestnych surovín - ryža, grilované ryby, čerstvé ovocie. Budete mať tiež voľný čas na kúpanie a odpočinok.

RUŽOVÉ JAZERO (CELODENNÝ VÝLET)

Toto jazero s ružovo sfarbenou vodou sa nachádza severovýchodne od Dakare. Zvláštne farbu tu vytvárajú mikroorganizmy, ktoré produkujú ružový pigment. Pre ľudský organizmus nie sú nebezpečné, a preto je možné sa tu vykúpať. Koncentrácia soli v jazere je dokonca o niečo vyššia, než v Mŕtvom mori. Preto ju tu miestni zberači neustále ťaží. Cestou k jazeru návštevou mesta Diass. Súčasťou výletu je aj jazda terénnym vozidlom po trase legendárnej rely Paríž - Dakar. Počas dňa na vás čaká miestne tradičné obed a potom voľný čas, možnosť kúpania a odpočinku.

DAKAR - Goreé (CELODENNÝ VÝLET)

Počas tohto výletu sa zoznámite s hlavným mestom Senegalu, Dakarom. Ten sa vyznačuje kontrastom medzi modernými budovami a menšími vilami postavenými v koloniálnom štýle. Typické tu trhy s rôznymi stánky a pouličnými predajcami, kde budete mať možnosť nákupov. V meste ďalej uvidíte tiež typickú africkú medinu, prezidentský palác, katedrálu ai. Z miestneho prístavu bude výlet ďalej pokračovať loďou, na 2 km vzdialený ostrov Gorée. Vďaka svojej bohatej histórii je táto mestská časť Dakaru zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Ostrov sa stal známym vďaka rozsiahlemu obchodu s otrokmi, ktorý tu v minulosti hojne prebiehal. Navštívite najznámejší stavbu ostrova - Dom otrokov, ale aj historické múzeum alebo miestne pevnosť. Nasleduje obed v reštaurácii a voľný čas na individuálnu prehliadku ďalších častí ostrova.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.