Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety na Mauríciuse

16. 6. 2019

Prechádzka po morskom dne

V stredisku Grand Baie či Belle Mare budete mať možnosť prejsť sa v špeciálnom skafandri po morskom dne a prezrieť si tak tunajšie podmorskú ríšu. Nasadíte si potápačskú helmu, do ktorej vám bude z lode vháňaný vzduch a vy sa tak budete môcť v pokoji prechádzať po útrobách mora. Spoločnosť vám iste radi urobia desiatky rýb krúžiacich okolo vás!

Okružné plavby na katamaráne

Ak skrývate v sebe romantického ducha, určite si nenecháte ujsť príležitosť vydať sa na prechádzku okolo nádherného maurícijského pobrežia a alebo si vyjsť na niektorý z neďalekých ostrovčekov. K týmto účelom vrelo odporúčame ostrovčeky Ile Plate, Ilot Gabriel či Ile aux Cerfs. Kým budete tráviť zamilované chvíľky vo dvojici a alebo sa slniť na palube, posádka sa bude starostlivo starať o vašu bezpečnosť i pohodlie. Ako bonus vám pripraví vynikajúcu obed a stretávať nebude ani sprievodný program. Tešiť sa môžete napríklad aj na šnorchlovanie.

Návšteva ostrova Ile Aux Aigrettes

Malý koralový ostrov Ile Aux Aigrettes sa nachádza neďaleko pobrežia ostrova Maurícius pri meste Mahebourg, uprostred prírodnej rezervácie. Výlet do týchto krásnych miest trvá asi hodinu a pol a v jeho rámci môžete objavovať krásy ostrova a vychutnať si panenskú Maurícia prírodu v sprievode skúsených sprievodcov. Objavíte tu endemické rastliny a živočíchy, ktorí sú úplne jedineční, pretože sa nachízí iba tu. Pri návšteve ostrova budete mať možnosť vidieť fascinujúce scenérie juhovýchodného Maurícia a zoznámiť sa aj s jeho ranou históriou.

 
Výlet loďou na ostrov Ille Aux Cerfs

Výlet komfortným motorovým člnom na ostrov Ile aux Cerfs ponúka deň plný dokonalého odpočinku, opaľovanie na oslňujúcich belostných piesočných plážach, kúpanie v teplých tyrkysových vodách lemujúcich pláže, šnorchlovanie v krásnej lagúne a príležitosť vyskúšať vodné športy. Po príchode na ostrov Vás čaká uvítací koktail v známom bare Ile aux Cerfs Sand Bar a potom Vám bude pridelené tradičné plážové ležadlo na slávnej pláži Ile aux Cerfs. Počas Vášho pobytu na ostrove sa môžete slniť, šnorchlovať či preskúmavať ostrov. Počas 12.00 a 14.00 hod sa podáva trojchodové menu v jednej z dvoch plážových reštaurácií Paula et Virginie (rybia reštaurácia) alebo Masala (indická reštaurácie), ktorý je tiež zahrnutý v cene výletu.

Blue safari a podmorské skútre

Blue safari ponúka zo strediska Grand Baie zaujímavé výlety ponorkou a tiež podmorské skútre. Vydáte sa loďou do zálivu, kde na Vás už budú čakať skútre a ponorky pre 5 alebo 10 osôb. Za pomocou skúseného kapitána sa dostanete do hĺbky 35 metrov a budete sa vznášať okolo koralových útesov a pozorovať húfy rýb pod vodnou hladinou. Vrcholom prechádzky pre vás iste bude jazda okolo stroskotaných vrakov lodí, ktoré sa tiež stali domovom pre najrôznejšie podmorské živočíchy. Na rozlúčku vám potom zástupcovia Blue safari odovzdajú certifikát potvrdzujúce vašu účasť na tejto jedinečnej podmorské expedíciu.

Tá istá spoločnosť prevádzkuje tiež niekoľko podmorských skútrov, ktoré sú zvyčajne prispôsobené pre dve osoby. Skúter si záujemcovia zvyčajne riadi v trojmetrovej hĺbke sami, avšak robí tak za odbornej asistencie sprievodcov.


 
Výlet loďou s preskleným trupom v zátoke Marine Park

Park Marine sa nachádza na juhovýchodnom pobreží ostrova neďaleko mesta Mahebourg a je jedným
z najlepších miest na pozorovanie prekrásneho podmorského života. Počas tohto 2-hodinového výletu pôjdete na presklenom člne práve do tohto parku, kde vďaka okolitej krištáľovo čistej vode budete mať výhľady na útesy plné rýb a veľkého množstva koralov. Počas plavby budete mať tiež zastávku na šnorchlovanie v tomto prírodnom parku. Príslušenstvo pre šnorchlovanie je nutné vziať so sebou alebo je možné si ho požičať priamo na lodi.


 
Semi- submarine trip

Semi-ponorka, čiže polovičnú ponorka je ideálne predovšetkým pre deti, ktoré milujú dobrodružstvo pod vodou, pretože ponúka skvelý spôsob, ako objaviť podmorský svet, bez toho aby ste sa pritom namočili. Celá výprava prebieha v pohodlí pod morskou hladinou, v klimatizovanej miestnosti, ktorá vám ponúkne panoramatický výhľad na koralové útesy, ryby a na mnoho ďalších zaujímavostí. Cesta trvá 1 hodinu a 45 minút.

Plávanie s delfínmi (2,5 hodiny)

Zažite skvelý zážitok stráviť 2,5 hodiny s delfínmi v ich prirodzenom prostredí! Ponorte sa do životného dobrodružstva a povodňového si s delfínmi v krištáľovo čistej vode. Na rozdiel od mnohých iných miest, ktoré obmedzujú plávanie na bazén alebo na stretnutí v plytkých vodách, ponúkame jedinečnú príležitosť vstúpiť do ich teritória a užiť si stretnutie s delfínmi priamo na otvorenom mori.

Inštruktáž pred plávaním zahŕňa informácie o prirodzenom správaní delfínov, pokyny na ich pozorovanie, bezpečnostné opatrenia na lodi a postupy pre plávanie s delfínmi. Vybavenie pre šnorchlovanie je k dispozícii zdarma. Cesta prebieha na rýchlych motorových člnoch, odpláva sa zo západného pobrežia

Botanická záhrada Pamplemousses

Kráľovská botancká záhrada je jedným z najnavštevovanejších miest na Mauríciu, má takmer nekonečnú rozlohu, a môže vám zabrať viac ako týždeň, než ju stihnete prejsť celú.
Nachádza sa v blízkosti hlavného mesta Port Louis a nájdete tu cez 650 druhov rastlín, medzi ktorými sú známe baobaby, obrie lekná, desiatky liečivých rastlín, veľká záhrada s korením a mnoho ďalších zaujímavostí. Pri vchode do záhrady sú vám k dispozícii sprievodcovia, ktorí ponúkajú kompletné prehliadku.


Hinduistické posvätné jazero Grand Bassin

Posvätné jazero je najdôležitejším pútnickým miestom pre maurícijské hinduistov. Povesť o jeho vzniku rozpráva, že keď boh Šiva so svojou ženou Páravatí lietali na kvetinovom koberci nad Zemou, učaroval je ostrov vo smaragdovom mori. Šiva vtedy nosil na hlave indickú rieku Gangu, aby chránil svet pred povodňami. Pri pristátí na Mauríciu mu z hlavy vystreklo niekoľko kvapiek do krátera a vzniklo jazero. Ganga bola nešťastná, že musí svoju vodu zanechať na neobývanom ostrove. Šiva ju utešoval, že v budúcnosti budú ľudia k jazeru vykonávať púte a tunajšie voda sa stane posvätnú. A tak sa aj stalo. Hinduisti z celého Maurícia přjíždějí každý deň v hojnom počte s celými svojimi rodinami. Modlí sa pri jazere aj v tunajších pestrofarebných chrámoch, ktoré pri jazere vznikli. Raz za rok, počas sviatku Maha Šivaratri prichádza ku Grand Bassin naraz dokonca pol milióna veriacich. Je to najmasovejšie hinduistický sviatok mimo územia Indie. Na mieste vykonávajú pútnici obrad pula, pri ktorom zapaľujú na brehu jazera vonné tyčinky a obetujú bohom pokrmy a kvety.

Len pár minút jazdy od Grand Bassin nájdete čajové plantáže Bois Cheri. Môže tu navštíviť malú továrničku, museum čaju alebo čajovňu, kde si užijete ochutnávku tunajších lahodných čajov.


Národný park Black River Gorges

Rokliny Čierne rieky, ako sa v preklade volá jediný národný park vo vnútrozemí Maurícia, tvorí hlboké rokliny, strže a hory, ktoré sú husto zalesnené tropickými lesmi. Tie sú domovom viac ako 300 druhov rastlín a 9 druhov vtákov, ktorí žijú iba na Mauríciu. Parkom môžete prejsť autom a urobiť si cestou zastávky na miestach, ktoré umožňujú fantastické výhľady na dramaticky zvlnenú krajinu v oblasti najvyšších hôr ostrova.

Chamarel - Vodopád rum

Neďaleko dediny Chamarel vyčarila príroda najkrajšie vodopád na Mauríciu. Riečka St. Denis padá zo skalného previsu do vnútra krátera a vytvára viac ako sto metrový vodopád Chamarel. Vodopád a neďaleká sedmibarevné krajina leží na súkromnom pozemku, a tak sa tu vyberá vstupné, ktoré robia v prepočte cca. 60 Sk.

U dedinky Chamarel sa nachádza rovnomenný destilérka La Rhumerie de Chamarel, odkiaľ pochádza nejlahdnejší rum. Budete mať možnosť prezrieť si tunajšie továreň a zoznámite sa s procesom výroby rumu a na koniec budete mať možnosť tiež ochutnať všetky druhy tunajších vyrábaných rumov.


 Krajina 7 farieb (7 Coloured Earth)

Unikátne miesto pripomína mesačnú krajinu, ktorá leží uprostred bujnej tropickej džungle. Sedmibarevné krajina bola propagovaná ako vôbec prvá turistická atrakcia Maurícia už od 60. rokov 20. storočia. Zemský povrch tú tvorí červená, hnedá, fialová, zelená, modrá, purpurová a žltá farebná mozaika. Má sa za to, že sedmibarevné krajine tvorí sopečný prach bohatý na minerály a jej farby vznikli pri nerovnomernom chladnutí roztavenej lávy. Aj napriek časté tropické lejaky tunajšie farebné kopca nepodliehajú erózii. Tento zvláštny fenomén nebol nikdy jednoznačne vysvetlený. U Sedmibarevné krajiny sa stretnete aj s korytnačkami obrovskými, ktoré tu žijú v tieni stromov.

Curepipe a Florealaneb shopping

Curepipe je najvyššie položené mesto na Centrálne planine ostrova Maurícius. Vďaka polohe 550 metrov nad morom je tu príjemná klíma.

Hlavným dôvodom Vašej zastávky v Curepipe sú predovšetkým nákupy. Unikátne sú v Curepipe dielne, kde môžete pozorovať, ako sa podľa dobových plánov vyrábajú repliky historických modelov lodí (ship models), s ktorými sa plavili slávni moreplavci, objavitelia, obchodné výpravy i piráti. Ak budete mať záujem, jeden z hotových modelov si môžete kúpiť. V obchodne Vám ho zabalí, aby ste vzácny suvenír doviezli v pôvodnom stave až domov. Neznámejšieho dielne, kde sa vyrábajú repliky slávnych lodí ako je Bounty, Victory alebo i Titanicu sú Voiliers de l'Océan. Výroba jedinej lodi predstavuje až 400 hodín práce! Trup z teakového alebo mahagónového dreva vyrobí väčšinou muži, sklon a plachty zase ženy. Plachty aj laná sa namáčajú do čaju, aby vyzerali autenticky.

To že sa oplatí kupovať priamo pri zdroji platí samozrejme aj pre značkovú módu. Atraktívne sú predovšetkým tzv. Factory shops, teda obchody, ktoré majú priamo od textilnej továrne licenciu predávať kvalitné oblečenie, ktoré sa priamo na Mauríciu šije, svoje butiky tu má rad svetových módnych značiek, ktoré tu nakúpite omnoho výhodnejšie než v Európe - Armani, Hugo Boss, Cerutti, Poncini, Polo-Ralph Lauren, Lacoste a mnoho ďalších.

V meste Floreal nájdete celé centrum obchodov so šperkami, drahými kameňmi a s módou.
Objavíte tu neuveriteľnú škálu pestrofarebných nádherných látok, vyšívaných prikrývok, poťahov a oblečenie vrátane tých tradičných.


 
Sopečný kráter Trou aux Cerfs

Neďaleko od centra mesta Curepipe objavíte vyhasnutý sopečný kráter Trou aux Cerfs. Je 100 metrov hlboký a po obvode meria asi kilometer. Kráter vnútri pokrýva hustý les, no z jeho okrajov sa vám naskytnú krásne výhľady na Centrálne planinu ostrova Maurícius s nádherným panorámou tvoreným pravidelnými kužele vyhasnutých sopiek.

Port Louis - návšteva hlavného mesta

Port Louis je mesto plné vônou, čulého ruchu, ľudí všetkých národností, farby pleti aj vyznanie. Je to multikultúrne centrum, kde sa na malom priestore niekoľkých desiatok ulíc koncentruje fascinujúci svet hneď z niekoľkých kontinentu - Ázie, Afriky i koloniálnych čias, kedy tu pôsobili Európania.

Port Louis má štvrti islamskej, hinduistickej, kresťanskej, čínske a kreolskej. Nájdete tu mešity, hinduistické chrámy, čínske pagody a katolícke kostoly aj staré budovy z doby, kedy tu vládli Francúzi a Briti. To všetko leží len pár kroku od seba na jednej strane ohraničené moderným nákupným centrom Caudan Waterfront na brehu Indického oceánu na druhej vysokými horami.

Najviac autentické miesto je Hlavná tržnica (Central Market), kde sa predáva všetko od čerstvých rýb, darov mora, až po suveníry, hodváb alebo liečivé bylinky vhodné ako afrodiziakum, proti obezite alebo koktanie ... všetko podľa tradičných indických receptúr. Neďaleko od tržnice navštívte Čínsku štvrť (Chinatown) s dáždik obchodíkov a reštaurácií. Prejdite sa po veľkolepom bulvári Place S. Bissoondoyal lemovanom palmami, ktoré vedú od oceánu až k soche kráľovnej Viktórie stojaci pred krásnou koloniálnej vládne budovou. Blue Penny Múzeum je jediné miesto, kde pohromade nájdete dve najvzácnejšie známky sveta: "červený" a "modrý Maurícius". Vznikli v roku 1847, kedy popletený rytec nechal na známku natlačiť nápis "Post Office" miesto "Post Paid" a manželka vtedajšieho britského guvernéra stačila niekolko desiatok pokazených výtlačkov odoslať. Z chyby sa stal filatelistický unikát, ktorý dnes zberatelia cenia na milióny dolárov.


Cukrová plantáž Domaine Les Pailles

Len päť kilometrov na juh od Port Loius bola premenená bývalá cukrová plantáž na kultúrne centrum Domaine Les Pailles. Uvidíte tú repliku cukrovare s názornými ukážkami spracovania cukrovej trstiny na lise poháňanú býkom, navštívite funkčné pálenicu rumu a na prechádzke záhradou s korením sa dozviete čím všetkým si môžete vylepšiť varenie.

Pre tých najmenších návštevníkov, aby lepšie pochopili proces výroby cukru, zvolil cukrovar dva maskotov (živočíchy typické pre ostrov), ktorí ich budú po celý čas vykonávať a baviť.

Priamo na plantáži nájdete v tradičnom koloniálnom dome vyhlásenou reštaurácii Clos St. Louis, kde odporúčame ochutnať špeciality kreolskej a francúzskej kuchyne.


 
konské dostihy

Aj keď by ste to možno vôbec nečakali, dostihy sa medzi miestnymi obyvateľmi teší veľkej obľube. Preteky koní tu totiž majú dlhoročnú tradíciu. Maurícijský dostihový klub bol založený roku 1812 a jeho závodisko je najstaršou na južnej pologuli a druhé najstaršie na svete! Konkrétne je reč o dráhe Champ de Mars v Port Louis. Dostihová sezóna trvá na Mauríciu od mája do decembra, pričom každý závod, ktorý sa tu beží, je pre miestne veľkým sviatkom. Určite táto podívaná stojí za to!

Grand Baie - Saint Tropez Indického oceánu


Mestečko Grand Baie bývalo skôr len ospalou rybárskou dedinou, avšak dnes pripomína živé stredisko na francúzskej Riviére. Sú tu butiky so značkovým oblečením, desiatky reštaurácií a nočný život. Ak máte radi cvrkot a zábavu, ste tu na správnej adrese.

Safari a vtáčia rezervácia Casely

Rezervácia Casela Park sa nachádza na západe Maurícia, medzi strediskami Flic en Flac a Tamarin a rozkladá sa na ploche 14 hektárov. Návšteva safari Vás zavedie do africkej savany a prebieha v otvorenom vozidle, ktoré vyráža každú hodinu medzi 9:00 hod a 16:00 hod a môžete z neho priamo kŕmiť zebry, pštrosy, antilopy a ďalšie africké zvieratá. Súčasťou parku je tiež vtáčia rezervácia, kde môžete vidieť až 1500 vtákov z viac ako 150-tich druhov, malá farma, kde môžete okrem iného obdivovať opice či klokany, detský kútik, ihrisko, šmykľavky, obchod so suvenírmi, bar a reštaurácia s prekrásnou panoramatickou vyhliadkou na západné pobrežie.

Ďalšou veľkou atrakciou rezervácie Casela Park je jednoznačne prechádzka s levmi, tigrami či gepardy. Tieto divoké mačky tu vychovávajú už odmalička, takže sú krotké a prechádzka miestnou savamou za sprievodu niekoľkých veľkých "mačičiek" bude zaiste Váš celoživotný zážitok!

Park ďalej ponúka pre milovníkov dobrodružstva výpravnú cestu v kombinácii turistiky, lezenie a dobrodružstvo. Po krátkej prednáške vás autobus odvezie do hôr, kde začne pešia túra spoločne s miestnymi sprievodcami. Prejdete po drevenej lávke, ktorá vedie cez priepasť hlbokú 60 metrov a po jej prekonaní sa dostanete k vodopádu, kde na vás čaká ďalšie prekvapenie v podobe zip-line. Sprievodcovia vám pripraví chutné občerstvenie - čaká na vás grilovanie, jedlo sa bude podávať na drevenej plošine medzi stromami. Po osviežujúci prestávke príde ďalšie dobrodružstvo, musíte preplávať kaňon, než sa konečne dostanete k 150 metrov dlhej, dych berúce priepasti, ktorú prekonáte pomocou zip-line.

Casela Park ďalej tiež ponúka jazdu na štvorkolkách po safari.


 
Dobrodružný park s visutými mostami v korunách stromov

Adventure Park sa nachádza sa v samom srdci tropického pralesa Maurícia a jeho najväčšou atrakciou sú mosty, zavesené v korunách stromov, viazané z lán s istiacimi povrazy. Nachádza sa tu dve chodníky, ktoré sú vhodné pre všetky a obe tieto trasy zdoláte za cca 2,5 hodiny. Okrem týchto dvoch ciest po visutých lávkach je tiež možný trekking v parku, kedy má park k dispozícii 5 značených chodníkov.

Pre návštevu tohto parku odporúčame športové oblečenie a obuv. Deti môžu tieto chodníky absolvovať len v sprievode dospelej osoby a minimálny vek pre účastníkov je 6 rokov.

Do Adventure Parku sa dostanete cez park Chamarel Seven Colored Eearth, teda najlepšie je spojiť návštevu týchto dvoch unikátnych parkov dohromady.


Dobrodružná výprava na Trois Namelles Mountain

Hora Trois Mamelles Vás uchváti predovšetkým svojím vzhľadom, kedy vytvára jedinečné panorámu ostrova Maurícius. Nachádza sa na západe ostrovaje a má tri vrcholy, keď každý z nich sa nachádza vo výške cca 600 metrov nad morom. Táto dobrodružná výprava vedie po hrebeni hory až na jej vrchol. Počas cesty zdoláte tunel v útrobách horského masívu a budete objavovať nedotknuté lesy s majestátnymi starými stromami, niektoré časti trasy je nutné dokonca aj zliezať. Odmenou za náročné stúpanie vám bude panoramatický pohľad na ostrov z vrcholu hory. Túra končí obedovým piknikom

 
Lezenie po skalách na juhozápade Maurícia

Poldenný horolezecká expedícia Vás zavedie na juhozápadnom pobreží ostrova Maurícius, na útes Belle Vue, kde zažijete horolezectvo v krásnom prostredí, kde sa nachádza aj známa jaskyňa La Pointe aux.
Naučíte sa základné lezeckej techniky, pravidlá bezpečného lezenie, a to všetko s tými najlepšími sprievodcami a inštruktormi. Súčasťou tejto expedície je aj školenie v niektorých dychových cvičeniach, ktorá vám umožní maximalizovať váš výkon pri zliezanie skalných stien a útesov.

Obtiažnosť pri lezení je minimálna, preto je výlet vhodný aj pre začiatočníkov. Táto expedícia je vedená najlepším horolezcom na Mauríciu, ktorý má bohaté skúsenosti ako s horolezectvom, tak i pri záchranných akciách vo všetkých oblastiach ostrova.


 
Jazda na koni

Preskúmajte s nami jednu z najkrajších oblastí juhovýchodnej časti ostrova Mauricus z konského chrbta! Vozenie prebiehajú na krásnom súkromnom pozemku o rozlohe 2 000 hektárov a miestne kone sú ideálnou voľbou pre pokojné vychádzky i pre neskúsených jazdcov. Skúsení sprievodcovia pôjdu s vami a vy si teda budete môcť vychutnať potešenie z vychádzky uprostred krásnej prírody. Výlety sa konajú každý deň ráno alebo popoludní a sú starostlivo naplánované podľa jazdecké úrovne účastníkov. Vychádzka trvá asi 2 hodiny v skupinkách maximálne šiestich jazdcov. K dispozícii Vám sú aj teplé sprchy a osviežujúci uteráky. Na vychádzku je nutné mať dlhé nohavice a športovú obuv s ponožkami.

Zips -line dráhy (tyroliennes)

Úplne jedinečné poldenný dobrodružstvo Vás čaká na samotnom juhu ostrova Maurícius, kde budete mať na výber zo 7-zip-line dráh v celkovej dĺžke cca 1,5 km. každá dráha je iná a líšia sa od seba dĺžkou, výškou a rýchlosťou. Tá najdlhšia dráha meria 250 metrov. Dráhy vedú prekrásnou mauricijsou prírodou a ponúka krásne panorámy a skvelý adrenalínový  zážitok!

Výlet zahŕňa aj trekking a kúpanie v priezračných vodách. Na konci výletu si môžete vychutnať tradičný maurícijský obed v príjemnej reštaurácii nachádzajúcej sa v čarovnom prostredí pri rieke.


Skydive - tandemové zoskoky padákom

Ak milujete naozajstný adrenalín, určite si nesmiete nechať ujsť zoskok padákom z výšky 10.000 stôp!

Vzlieta sa z nádherných plantáží s cukrovou trstinou Mon Loisir, s výhľadom na ohromujúci lagúny Maurícia a na útesy rozprestierajúce sa ďaleko do Indického oceánu. Rokov pred samotným skokom ponúka pohľad na ostrov z vtáčej perspektívy, zbadáte vnútrozemia i horské scenérie a budete mať výhľad na malebné pobrežie.

Po cca 25 minút letu dosiahnete výšky 10.000 stôp, dvere lietadla sa otvoria a vy zažijete tandemový zoskok v sprievode skúseného a kvalifikovaného inštruktora. Voľný pád trvá asi minútu a dosiahnete pri ňom rýchlosť 200 km / hod., Potom inštruktor otvorí padák a po dobu cca 5 minút budete plachtiť vzduchom nad krajinou. Nakoniec vás inštruktor navedie na bezpečné pristátie.

Celé dobrodružstvo absolvujete asi za 1 hodinu, vrátane pozemného školení pred odletom. Po zoskoku dostanete certifikát za tandemový zoskok, vďaka ktorému si môžete túto nevšednú skúsenosť kedykoľvek v budúcnosti znovu pripomenúť. Za malý príplatok si tiež môžete zaobstarať DVD so záznamom vášho zoskoku.

 
Okružné lety helikoptérou

Ak sa nebojíte výšok, okružné lety helikoptérou sú ďalším skvelým tipom na vzrušujúci zážitok. Celý ostrov maurícius si prehliadnete spra perspektívy a zaobstaráte si zaiste krásne fotografie. Dĺžka okružného letu môže trvať najmenej 15 minút, maximálne potom 1 hodinu.

Vyhliadkový let súkromným lietadlom

Turistické vyhliadkové lety v malých súkromných lietadlách Vám umožní obdivovať krásy ostrova Maurícius z vtáčej perspektívy. Naskytnú sa Vám prekrásne pohľady na meniace sa pobreží, hornatej vnútrozemia a prekrásne tyrkysové lagúny obklopené belostnými plážami. Odlieta sa z letiska Rivière du Rempart na severovýchode Maurícia, kde sa stretnete s pilotom, prezriete si lietadlo a obdržíte krátku inštruktáž pred samotným letom. Let prebieha v nízkej výške, cca 1 500 stôp, aby ste si mohli všetko dobre a jasne prezrieť, vrátane miestnych pamätihodností a mali možnosť zaobstarať si celý rad krásnych fotografií.

Vyhliadkové lety sa vykonávajú privátne, Vy budete sedieť vedľa pilota, ktorý zodpovie vaše otázky a ukáže vám všetky pamiatky a prírodné krásy, ktoré si prajete vidieť.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.