Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská na Mauríciuse

16. 6. 2019

Letovisko Port Louis

Navštívte hlavné mesto s čínskou pagodou, európskou architektúrou, indickým chrámom a takmer arabským trhom. Ak ste podľahli kúzlu filatelie, nenechajte si v hlavnom meste ujsť návštevu múzea Blue Penny s originálnymi exponátmi preslávených poštových známok – modrého a oranžového Maurícia. Port Louis ponúka bohaté možnosti nákupov. Ak budete zmorení nákupmi alebo množstvom zážitkov, môžete si posedieť a občerstviť sa v niektorej z mnohých miestnych reštaurácií.

Letovisko Trou aux Biches

Stále pomerne pokojné Troux aux Biches ponúka pestrý výber ubytovania všetkého druhu, a to samozrejme priamo na pláží. Niektoré pláže nie sú tak turisticky známe a tak si je môžete užiť v kľude a takmer osamote. Lokalitou je vhodná na potápanie - obdivovať prenádherné koraly a celý podvodný svet stačí len so šnorchlom. Veľkou atrakciou je akvárium pri hlavnej ceste Route Royale. V akváriu žije viac ako 200 druhov rýb, bezstavovcové živočíchy, živé morské koraly a morské huby. Nájdete tu aj golfové ihrisko, potápačské centrum, reštaurácie, kaviarne, ale aj kasíno.

Letovisko Grand Baie

Kedysi malá pokojná rybárska dedinka sa behom rokov premenila na obľúbené letovisko, ktoré sa chváli ako krásnou prírodou, tak kvalitnými službami. Živé letovisko s bohatými možnosťami nákupov a občerstvenia je známe aj ako obľúbené centrum nočného života na ostrove.

Letovisko Grand Gaube

Grand Gaube nadväzuje na letovisko Grand Baie. Aj tu nájdete dokonalé pláže, koraly, biely piesok a služby na vysokej úrovni. Milovníci športov si tiež prídu na svoje. Často sa sem cestuje za potápaním, windsurfingom alebo za príjemným leňošením na pláži. Ďalším lákadlom sú ideálne podmienky pre rybolov.Letovisko Poste de Flacq

Letovisko Poste de Flacq

Jedno z väčších miest, príjemné a rušné mesto s veľkým nedeľným trhom, nachádzajúce sa na východnom pobreží. Nájdete tu krásny hinduistický chrám, ktorý stojí na malom ostrovčeku a s Poste de Flacq je spojený mostom. Veľmi zaujímavý je aj najväčší spracovateľský závod na cukrovú trstinu na ostrove – Flacq Union of Estate Limited (Fuel). Leží niekoľko kilometrov od Centre de Flacq a je považovaný dokonca za najväčší závod svojho druhu na svete.

Letovisko Belle Mare

Oblasť Belle Mare sa nachádza na východnom pobreží a pýši sa jednou z najkrajších pláží na ostrove - dlhou a nádhernou plážou s čistým bielym pieskom a bohatým podmorským životom. Celú pláž si môžete pozrieť z bývalej vápenky, ktorá bola prestavaná na vyhliadkovú vežu. V oblasti nájdete aj 2 golfové ihriská - Belle Mare je teda vhodné pre milovníkov aktívnej dovolenky i pre ľudí, čo vyhľadávajú kľud a relax.

Letovisko Trou d'Eea Douce

Pôvodne rybárska dedinka, dnes malé turistické letovisko s jedinou ulicou ležiace neďaleko Belle Mare získalo svoje meno podľa prírodného morskéha bazéna, ktorý je napájaný podzemným sladkovodným prameňom. Známe najmä ako východiskový bod pre výlety na ostrovček Ile aux Cerfs.

Letovisko Blue Bay

Táto oblasť bola známa ako prvý morský park na ostrove. Je výborným miestom pre vodné športy, šnorchlovanie, potápanie, kúpanie v mori alebo len slnenie na pláži. Oblasť je ohraničená koralovými útesmi, ktoré ju ochraňujú pred veľkými vlnami a je výbornou lokalitou s obrovským množstvom rýb.

Letovisko Le Morne

Polostrov na juhozápadnom pobreží patrí k najobľúbenejším miestam návštevníkov. Neprehliadnuteľnou dominantou je legendami opradená stolová hora Le Morne Brabant, ktorá sa svojimi 556 m majestátne týči nad 4kilometrovou plážou a vytvára tak neopakovateľnú kulisu. Krásne a čisté dlhé pieskové pláže sú tu určené len návštevníkom prevažne luxusných hotelov. Nájdete tu aj 18-jamkové golfové ihrisko.
 

Letovisko Tamarin

Tamarin sa nachádza na západnom pobreží ostrova. Mesto je známe vďaka kvalitnému golfovému ihrisku a, ako všade na Mauríciu, dokonalým plážam vhodným pre všetky druhy vodných športov. Miestna pláž je jedným z najobľúbenejších miest pre surferov.

Letovisko Flic en Flac

Rýchlo sa rozvíjajúce letovisko lemované rozľahlými plážami ležiace na západnom pobreží Maurícia si zatiaľ ešte drží svoj vidiecky charakter. Celá oblasť je veĺmi obľúbená a samozrejmosťou sú dokonalé pláže s priezračnou vodou, korálové útesy a biely piesok.

 

Náhľad fotografií zo zložky Maurícius

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.