Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia na Mauríciuse

16. 6. 2019

Mauritská gastronómia je rovnako pestrá, ako obyvatelia tohto malého tropického ostrova - na výber je tu kuchyňa kreolská, africká, indická, čínska, francúzska, alebo jednoducho kombinácia všetkých týchto chutí.

Súčasťou snáď každého pokrmu je zelenina, predovšetkým paradajky, cibuľa, cesnak a koreniny, hlavne chilli a karí. Kuchyňa hojne využíva darov mora - kraby, ryby, chobotnice, mušle, langusty, krevety, ustrice. Veľmi obľúbené sú tiež omáčky (chutney), pôvodom z Francúzska, najčastejšie obarvování paradajkami.


 
Kreolská kuchyňa

Ryža je jadro väčšiny jedál kreolskej kuchyne. Tá je podávaná sprevádzaný Chayote, tekvica, baklažán, squash, listová zelenina a uhorky. Mäso a ryby sú obvykle podávané v podobe "rougaille", teda varené s paradajkami, cibuľou, cesnakom, zázvorom a okorenená aromatických bylín a chilli. kreolská kuchyňa je farebná, mierne pikantná ale predovšetkým pekne voňavá. Mauritská lagúna oplýva hojnosťou rýb a kôrovcov, ktoré sú často pripravované vyprážané alebo grilované a sprevádzané zelenými citrusy. polievky sa podávajú predovšetkým rybie, krabie či zeleninové.


Známy je aj kulinársky zážitok v podobe Palmových srdiečok, z ktorých sa pripravuje tzv. Milionársky šalát.

 ČÍNSKA KUCHYŇA

Najznámejším jedlo v čínskej kuchyni sú smažené rezance; Avšak, čínska kuchyňa je bohatší a rozmanitejší, než to. Vďaka wok, veľké varné nádoby, ktorá má základňu a guľatý, ktorý je umiestnený na plameň, zelenina, bambusové výhonky a huby zostať pevná a chrumkavá. Čínska kuchyňa je založená na bravčovom a hovädzom mäse, krevety a ryby sú vždy ochutené omáčkami, predovšetkým sójovú, zázvorovou, citrónovou trávou či jemnými bylinkami.


INDICKÁ KUCHYNĚ

Rovnako ako u kreolskej kuchyne, ryža je jadro tiež väčšiny indických jedál, ktoré sú prevoňaná šafranom, kurkumou, koriandrom, kardamónom a karí, ktoré je stále najdominantnejším korením indickej kuchyne. Ryby, kuracie alebo hovädzie curry sa vždy podáva s listovou zeleninou.

Najvýznamnejším jedlom, ktoré musíte ochutnať je každý sa musí snažiť počas svojej dovolenky na Mauríciu je Briyani, ktoré sa skladá z ryže, korenia, zemiakov, mäsa alebo ryby sprevádzané s osviežujúcim uhorkovým šalátom.

 

Ďalšou špecialitou je Vindaloo, čo jejídlo pripravované z rýb marinované v zmesi octu, horčičného semienka, kurkumy, cibule, cesnaku, zázvoru a chilli, všetko varené v oleji.

 


Indický vplyv sa ďalej prejavuje v korenisté príprave kurčiat.

Vyhlásené miestne špeciality sú krevety v chilli omáčke, čerstvý ananás v chilli omáčke.


 
DARY MORA

Ku klasickým jedlám darov mora patrí zaiste krabie polievka, ryby na grile, varené chobotnice a mušle.

OSTATNÉ POKRMY

Medzi najlahodnejšie omáčky patrí Vindaye - základom je cesnak, podáva sa studená s vínnym octom a horčičným semienkom a Rougaille - podáva sa teplá a k cesnaku sa pridávajú sladká paradajky.

Prvky francúzskej kuchyne je možné vidieť tiež v príprave králikov na červenom víne - civieť de Lievre (králik na červenom víne).


Roti

Roti sú chlebové placky, ktoré nesmú chýbať na ziadnom slole na Mauríciu. Vyrába sa z nekvasené pšeničnej múky a sú dodávané v niekoľkých odrodách. Najpopulárnejšie je faratha, ktorá je obohatená ghí. Iné odrody sú chappati apoori. Ďalšie rad poor jedholl Poor, ktorá je vyrobená z múky miesto pšenice. Väčšina z tých, najmä faratha adholl - poor sú populárne maurícijské pouličné jedla.

Torty Piments


Torty Piments sú okrúhle placky z dholl a chilli. Sú často konzumované ako olovrant.

 Samosas

Samosas sú rovnako populárne ako torty Piments a majú trojuholníkový tvar a sú často plnené syrom, zeleninová kari, ryby, hydinu alebo iné mäso.

Napolitaine

Napriek svojmu názvu, Napolitaine je typicky mauricijská sladkosť, vyrobená z dvoch sušienok plnené lekvárom a na ktoré sa vzťahuje s veľkorysou vrstvou ružové cukrovej polevy.

 
OVOCIE

K tropické krajině patrí tiež exotické ovocie a Maurícius je rajom pre milovníkov ovocia.

Vybrať si môžete rôzne druhy melónov, avokádo, ananás, mango, liči, papaya, kokosové orechy a ďalšie.


NÁPOJE

Z typického ovocia sa pripravujú typické maurícijské nápoje, medzi ktoré patrí džúsy a rôzne druhy ovocných kokteilov.

Keďže je Maurícius veľkým producentom cukrovej trstiny, patria k tomuto ostrovu samozrejme aj rum, ktorý patrí medzi najlepšie a široká je aj ponuka rumových kokteilov. Okrem miestneho rumu sa na Mauríciu vyrába aj miestne pivo značky Phoenix Beer, ktoré je odborníkmi i návštevníkov hodnotené veľmi dobre.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.