Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety v Maroku

16. 6. 2019

Marrakéš

Kráľovské mesto Marrakéš leží pod úpätím pohoria Atlas na juhu Maroka v prostredí palmových hájov a z jednej strany lemovaný púšťou. Založil ho v roku 1070 Abú Bakr ibn Umar. V meste uvidíte mešitu Koutoubia, Saadské hrobky, Palais de la Bahia, námestie Jemaa el Fna, marakéšsku tržnicu a školu koránu zo 14. storočia Medresu Ben-Youssef, hradby, brány či niektorú zo záhrad - Agdala, Menara či Majorelle. Výlet sa organizuje z Agadiru.

Agadir

Mesto ležiace na juhu Maroka je obľúbeným letoviskom, ak by ste si zvolili dovolenku práve tu, nevynechajte poldenný výlet po meste. Okrem krásnych pláží a príjemného kúpania sa zoznámite aj s miestnymi pamiatkami. Z opevnenia mesta sa zachovala veža Kasbah, z ktorej je výhľad na celé mesto. Uvidíte aj novú rezidenčnú štvrť, mešitu Mohameda V. a tradičný trh.

Casablanca

V západnej časti Maroka sa nachádza významne prístavné mesto Casablanca, ktorého história siaha až do 10. storočia pred n. l. Pri návšteve mesta nevynechajte mešitu Hassana II. s kapacitou až 25 000 veriacich. Jej autorom je architekt Michel Pinseau, je obklopená vodou a má vyvolávať dojem, akoby plávala na vode. Ďalej nevynechajte námestie Mohammeda V. s divadlom, radnicou a justičným palácom.

Rabat

Mesto Rabat leží na severozápade Maroka, je hlavným mestom krajiny a tiež jedným z kráľovských miest. Na útese nad Atlantickým oceánom sa týči pevnosť Udájský kasbah, ktorá je zapísaná do zoznamu UNESCO. Z pevnosti vedie cesta priamo na pláž alebo do Andalúzkych záhrad.  Zaujímavá je aj Hassanova veža, Mauzóleum Mohameda V., staroveké osídlenie Chellah s pozostatkami rímskeho mesta Sala – Colonia.

Massa

Hlavným bodom výletu je Prírodná rezervácia Massa s fascinujúcou vegetáciou, zvieratami a vtákmi. Žije tu jeden z najvzácnejších vtákov tzv. Bald Ibis. Ráno vyrazíte na džípoch smerom na juh, prejdete údolím rieky Oued Massa, palmovými oázami, piesočnatými dunami a banánovými plantážami a mnohými berberskými dedinkami, uvidíte priehradu na úpätí pohoria Antiatlas a viaceré krásne pláže. Výlet sa organizuje z Agadiru.

Essaouira

Starobylé mestečko Essaouira je známe aj ako Sawira, v stredoveku ho Portugalci volali Mogador. Archeologické výskumy dokázali, že bolo dokonca osídlené už počas praveku. Centrum je dnes zapísané v zozname UNESCO. Z roku 1506 pochádza námorná portugalská pevnosť Castelo Real de Mogador, ktorá určite stojí za pozretie. Je z nej výhľad na typické dedinky ako Tamraght, Taghazoute a Tamri. Zážitkom sú aj miestne trhy s tradičnými výrobkami. Výlet sa organizuje z Agadiru.

Oujda

Počas nenáročného poldenného výletu do mesta Oujda uvidíte historickú časť mesta, palác Dar Sebti, starú Medinu a navštívite tzv. berberskú lekáreň s rôznym korením, čajmi, prírodnou kozmetikov či argánovým olejom. Výlet sa organizuje z letoviska Saidia.

Fes

Marocké mesto Fes sa nachádza na severe Maroka medzi Stredným Atlasom a pohorím Ríf. Je najstarším zo štyroch kráľovských miest. Môžete tu zažiť pravú atmosféru uličiek s obchodníkmi, ktorí ponúkajú tradičné výrobky alebo si prezrieť kráľovský palác, trhovisko Souk il-Henna, Kairuánska mešitu, Medresu Bouinania, Medresu Cherratine a starobylú Medinu zapísanú v zozname UNESCO. Výlet sa organizuje z letoviska Saidia.

Melilla

Melilla je jedným z miest na severnom pobreží Afriky, ktoré sú španielskou enklávou. Mesto je obohnané hradbami, ktorých výstavba prebiehala od čias renesancie až do 19. storočia. Za videnie stojí námestie Plaza de España, múzeá či park Hernandez. Výlet sa organizuje z letoviska Saidia.

Horské Safari

Počas horského dobrodružstva na vás čaká výprava jeepom  po prašných cestách pohoria Rif popri rieke Moulaya. Vychutnáte si výhľad na súostrovie Chafarinas a pohodu na tzv. Ružovej pláži.

Hora Gurugu

S marockou krajinou sa najlepšie zoznámite putovaním cez horu Gurugu s výhľadom na Nador,  Melillu, Mar Chicca, zastávkou v Ras el Ma s výhľadom na súostrovie Chafarinas. Zážitkom je kŕmenie opíc.

Beni Snassen

Krásy marockej prírody si môžete prezrieť aj na výlete do pohoria Beni Snassen k dvom jaskyniam - Grotte du Chameau (Ťavia jaskyňa) a Grotte aux Pigeons (Holubia jaskyňa). Dnes sú jaskyne súčasťou zoznamu UNESCO.

Marocký večer

Pravú atmosféru zažijete počas večera s marockým jedlom typickým pre oblasť Souss - Massa Draa, kde sa o zábavu postarajú rôzne folklórne súbory z Maroka. Súčasťou večera je aj „Fantasy show“ s ohňom, farebnými kostýmami a marockou hudbou.

Rybolov

Pre milovníkov rybárčenia a nielen pre nich je tu možnosť vydať sa na výlet loďou. Okrem chytania rýb sú pripravené aj zastávky na kúpanie v oceáne.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.