Choď na obsah Choď na menu
 


Pláže na Madagaskaru

16. 6. 2019

Najznámejšie pláže s nádhernými panorámami objavíte v najkrajších madagaskarských letoviskách na sopečných ostrovčekoch Nosy Be a Île Sainte-Marie, vzdialených asi 10 km od severozápadných brehov. Pláže, často plné turistov, sú udržiavané a disponujú kompletným turistickým zázemím a servisom.
Pre milovníkov romantiky

Ak zatúžite preto po troche romantického súkromie, určite sa vydajte do úchvatných zátok na malinkých priľahlých ostrovčekoch ako Nosy Kombá, Nosy Tanikely, Nosy Sakatia a Nosy Mitsio. Tu vás nikto nebude rušiť a v pokoji si vychutnáte kúpanie i opaľovanie. To isté platí pre pláž Manafiafy na juhozápade alebo pre pláž Anjajavy, lemujúce úchvatný národný park rovnakého mena a pýšiace sa údajne najkrajšími koralovými útesmi.

Ďalšie atraktívne pláže Madagaskaru, navyše obklopené monumentálnymi skaliskami, sa tiahnu okolo malebného prístavu Antsiranana. K surfovanie je perfektný pláž Andovoke Bay u rybárskeho mestečka Anakao v juhozápadnej časti ostrova. Priezračnú, úplne pokojnú a azúrovo sfarbenou vodu objavíte na pláži Mahavelona pri ústí rieky Onibe na severovýchode.

Jedinečná pláž sa nachádza aj na roztomilom ostrovčeku Tsarabanjina, utopené v Indickom oceáne asi 40 kilometrov od Madagaskaru.

 

Náhľad fotografií zo zložky Madagaskar

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.