Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia

16. 6. 2019

Pestrá a veľmi chutná, mix lokálnych a európske vplyvov, prioritnej potravina ryža - to sú hlavné znaky gastronómie Madagaskaru. Nájdete v nej aj hojnej ovocné a zeleninové produkty miestneho poľnohospodárstva ako baklažán, banány, maniok, kokosové orechy a rozličné druhy mäsa, najmä bravčové, ryby a morské plody. Pokrmy sú dochucovanie zaujímavou zmesou exotického korenia.

Typické národné jedlo voňajúce celým Madagaskarom sa nazýva raviol - maniokovej listy, servírované v škrupine kokosu a plnené bravčovým mäsom. Ďalším populárnym pokrmom je romazava, charakteristické francúzskej ragú z bravčového mäsa. Vyhlásenou pochúťkou sú grilované langusty a rozlične upravené sladkovodné či morské ryby. Častou prílohou je nakladaná zelenina s chilli a karí Achard.

Nápojom dominuje miestne pivo Three horses, veľmi chutný rum a pestrá škála ovocných štiav. Skúste tiež osviežujúci limonádu Bonbón Anglais miešanú s pivom. K dostaniu je bežne portfólio amerických sladkých limonád a popularite sa tešia rôzne alkoholické koktaily.
Jedlá v stánku aj v krčmičke

V slušnej reštaurácii zaplatíte za výdatný obed v prepočte medzi 80 a 200 korunami. Dostanete tu aj typické európske pokrmy z hovädzieho, kuracieho a bravčového mäsa, cestoviny či pizzu.

Špeciality ochutnáte u pouličných predajcov, koncentrovaných najmä v turisticky exponovaných oblastiach. Bežne ponúkajú napríklad grilované banány a kukuricu, pečená kurčatá, varené vajcia, arašidmi alebo kešu. Z hygienických dôvodov vždy dbajte na dostatočnú tepelnú úpravu mäsitých pokrmov a starostlivé umytie zeleniny i ovocia. Vyhnete sa tak rade nepríjemných črevných príhod.

Typickým, veľmi lahodným ovocím bohatým na vitamín C je na Madagaskare liči, pôvodne dovezené z Číny. Nebývale sa mu tu darí a spolu s vanilkou, korením a klinčekmi sa stalo najčastejším malgašským exportným artiklom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.