Choď na obsah Choď na menu
 


Gastronómia

16. 6. 2019

Tradičné pokrmy Kene

Jedným z charakteristických jedál kenskej kuchyne je ugali čo je vlastne guľka vytvorená z kukuričnej múky ochutená o mlieko, syr alebo maslo a sprevádzaná zeleninou a kúskami mäsa. Ugali sa podáva horúce a ľudia si ho zvyknú ochucovať hustými a mierne pikantnými omáčkami. Populárna je aj indickou gastronómiou inšpirovaná sambusa, v ktorej ceste je zapečené mäso a zelenina a na pobreží sú bežnou pochúťkou milovníkov štipľavého krevety pili pili, ktoré sa tak nazývajú podľa charakteristickej doprovodnej omáčky vytvorenej zmiešaním červených paprík, masla, cesnaku, korenia, citrónovej štavy a strúhaného kokosu.

V prímorských oblastiach sa popularite teší taktiež wali alias varená ryža zmäknutá kokosovým mliekom. Ako bolo spomenuté, mäso sa v Keni využíva vo veľkej miere a ak by ste mali chuť vyskúšať niečo skutočne mäsité, nechajte si pripraviť nyama choma čo v svahilskom jazyku doslova znamená pečené mäso. Tradičný spôsob prípravy tohto jedla pozostáva v pomalom opekaní mäsa nad ohňom a podáva sa s ugali a zeleninovým prídavkom. Samotní Keňania najviac obľubujú nyama choma s teľacím mäsom, je však možné stretnúť sa aj s kuracinou alebo rybou, hoci v menšej miere a za vyššiu cenu. V príprave tohto pokrmu je obzvlášť vychýrená reštaurácia Carnivore v hlavnom meste Nairobi, kde nyma choma ponúkajú aj z mäsa antilopy či krokodíla.

Ak dáte pred mäsom prednosť vegetariánskej kuchyni, neváhajte v Keni ochutnať sukuma wiki. Pod týmto menom sa ukrýva šalátová zelenina väčšinou kapusta ochutená o citrónovú šťavu, cibuľu a paradajky a hoci sa to na prvý pohľad možno nezdá, zasýti vás sukuma wiki viac než dostatočne.

Dezerty a nápoje

Ak by ste po hlavnom chode v niektorej kenskej reštaurácii dostali chuť na niečo sladké, môžete si zvoliť bánánovú kašu matoke alebo bochníček maandazi, ktorý má svoj pôvod v Indii a možno ho jesť nielen po obede, ale aj k raňajkám. Čo sa nápojov týka, Keňania sú skôr zvyknutí jesť po jedle ako počas neho, napriek tomu sa ale na vás nikde čudne pozerať nebudú, ak si k pokrmu objednáte aj niečo na pitie.

Miestny čaj a káva sa tešia pozornosti hlavne ako súčasť raňajok a dezertov, pričom nejeden turista si ich rád so sebou odnesie ako suvenír alebo darček vzhľadom na vychýrenú kvalitu kenskej kávy vo svete. Zaujímavými chuťami disponujú kenské vína, pripravované na báze cukrovej trstiny, papáje alebo v palmovej verzii mnazi. Pivo zastupuje v Keni domáca značka Tusker alebo druh uki uki osladený o med.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.