Choď na obsah Choď na menu
 


Letoviská na Kapverdoch

16. 6. 2019

Ostrov Sal

Tento ostrov, ktorého meno v portugalčine znamená soľ, je turisticky najfrekventovanejší z Kapverd a prevažná väčšina záujemcov o dovolenku na Kapverdách ho volia ako svoju destináciu. Prečo tomu tak je? Na Sale je slnečné počasie v priemere 350 dní v roku, rezorty a ostatná turistická infraštruktúra je zrejme na najvyššej úrovni, je tiež ideálnym miestom pre vodné športy ako je windsurfing či kitesurfing a aj nočný život koncentrovaný v mestečku Santa Maria Vám ponúkne bary, reštaurácie s vynikajúcimi morskými plodmi a dokonca aj diskotéky. Skrátka všetko, čo je na ostatných Kapverdských ostrovoch skôr výnimočné.

Stále je však potrebné mať na pamäti, že tunajší turistický ruch je v plienkach a aj asfaltová cesta (v očiach Európana minimum) tu je skôr luxusným prvkom. Pláž v Santa Marii je dlhá 8 km a je skutočným rajom milovníkov vodných športov, ku ktorým je potreba vietor. Na Sale môžete podniknúť aj výlety mimo hotelový komplex, napríklad do morských lávových jazierok Buracona, kde je možné sa aj vykúpať alebo výlet do dedinky Pedra de Lume, v blízkosti ktorej sú bývalé soľné bane so soľnými jazierkami, kde sa dá tiež opatrne kúpať.

Boa Vista

Tento ostrov, ktorého názov v portugalčine znamená "dobrý pohľad", sa cez svoju malú rozlohu pýši zrejme najkrajšími plážami na Kapverdách. Pláže tu majú až neskutočne biely jemný piesok a sú obmývané priezračným morom. Veľmi obľúbenou pre trávenie dovolenky na Kapverdách je najmä pláž Curralinho často turistami označovaná ako Santa Monica pre svoju podobu s legendárnou plážou v Kalifornii.

Santiago

Je najväčším ostrovom Kapverd, žije tu väčšina populácie a nachádza sa tu tiež hlavné mesto Praia. Ostrov žije svojim bohatým kultúrnym životom, atmosféru dokresľuje pravá živá kapverdská muzika, bezpočet kaviarní a barov a taktiež obchodíky prakticky so všetkým sortimentom. V centre Praia sa tiež nachádza impozantný Prezidentský palác vybudovaný v 19. storočí. Veľmi obľúbeným letoviskom pre trávenie dovolenky na Kapverdách je letovisko Tarrafal, ktoré je zovreté medzi horami a priezračným morom.

 

Náhľad fotografií zo zložky Kapverdy

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.